Sunday at 06:262 days 5 hours ago, ubibobi said:@Uskebasi Nije rađeno veštačenje jer za sud i javnost ne bi bilo povoljnog veštačenja...Iz tog razloga KK nije u ustanovi po meri već uz saglasnost majke..@destiny pita: Jel to znači da se majka KK nije složila da KK ne bi ni bio u ustanovi?@Uskebasi poentira: Našli bi način, ne treba se držati zakona kao pijan plotaI ti ne uviđaš neprimerenost ove ironije?Ispade jadan KK , ni krivom ni dužnom bi mu već napakovali nešto...Već sam pisao da jedno drugo ne isključuje da masovni ubica KK može ujedno biti i žrtva od strane prvenstveno svoga oca koji ga je obučavao rukovanju oružjem i kreirao njegovu ličnost po svom poremećenom ukusu ujedno mu i ostavljajući isto na dohvat ruke omogućivši mu da napravi masakr...zatvorska kazna za oca i institucija zatvorenog tipa za psihopatu opasnog po okolinu ne bi trebalo da isključuju jedna druguJedino neprimereno je to što je ta ironija dominantan stav javnosti, koji država prihvata.
Sunday at 06:322 days 1 hour ago, Engineer said:Treba zabraniti roditeljima da uđu u školu ako nisu pozvani.Kako ne možeš? Tj. Zašto? Ako neko nije zdrav, a staratelj odbija da ga leči, kako to nije zanemarivanje? Ako trenutno i nije u zakonu, moralo bi da bude.Ja ne očekujem da svaki roditelj prepozna sve oblike svake bolesti, ali ako prepoznaju stručnjaci, što u ovom slučaju i jesu, dalje je sve odgovornost roditelja, i zaposlenih u institucijama koji ne rade svoj posao (pišu blanko izveštaje, falsifikuju potvrde, i sl.)Zato sto se za vršenje roditeljskog prava trazi apsolutni minimum, da ima da jede, da ima gde da spava... To sto je majka jednom rekla sinu da je psihopata (za sta joj je sudjeno) ili što ga nije odvela kod psihijatra, ne moze biti zanemarivanje deteta. Da je to zanemarivanje deteta trebala bi nam ustanova povrsine Novog Beograda (za one sa jeftinijim ulaznicama, povrsine, a ne broja stanovnika) da smestimo svu decu koja su oduzeta roditeljima.
Sunday at 06:352 days 9 hours ago, ubibobi said:Osuđen za pretnju deli ćeliju sa masovnim ubicom...prelijepoDoduše, drugi put mu je pretio Zato je valjda i ležao krivično, prvo porodično nasilje ide zabrana prilaska i prekršajno. Ma, momak skroz nenasilan, kolko god čudan, samo se lako izvervira i kaže baš svašta. A imaju neku priču oko nasledstva, pa buraz to koristi. Svakom svoje. Elem, kaže mali čita svoj slučaj a slučaj ko Tihi Don. Pričao mu on šta je radio, a ovaj kolega ima uzrečicu 'au, sudija, jebem ti majku!'. Pa valjda kako se čudio on to pričao, a mali mu kaže ozbiljno: da sam znao da toliko mrziš sudije uleteo bih u sud skinuo bih nekog. A ovaj nevera. U svakom slučaju, kad ti je je on bio bezbedan u toj ćeliji, znači da nije niš opasno. On ne ume da se brani, provereno.Čuo sam inače od nekih momaka koji leže češće, duže i ozbiljnije, da ne kažem profesionalaca, kako zatvori nisu što su nekad bili: 'pedofili i slični su ti danas zaštićeni kao beli medvedi'. Oni ti, recimo, vole da presuđuju ljudima i misle da treba i da je sramota ako ne može i njih je danas prosto sramota da sede u zatvorima, što su nekad jako cenili. Ivo Andrić je rekao da pravog druga možeš steći jal u vojsci, jal u zatvoru. Kaže to je nekad bilo, nema više malih papalina. ;/ Edited Sunday at 06:382 days by Hermetico
Sunday at 07:072 days 31 minutes ago, Uskebasi said:Zato sto se za vršenje roditeljskog prava trazi apsolutni minimum, da ima da jede, da ima gde da spava...To sto je majka jednom rekla sinu da je psihopata (za sta joj je sudjeno) ili što ga nije odvela kod psihijatra, ne moze biti zanemarivanje deteta. Da je to zanemarivanje deteta trebala bi nam ustanova povrsine Novog Beograda (za one sa jeftinijim ulaznicama, povrsine, a ne broja stanovnika) da smestimo svu decu koja su oduzeta roditeljima.Ako je neko utvrdio da mora da ide, školski psiholog ili lekar na sistematskom, onda mora. Ako ga roditelji ne vode, to jeste zanemarivanje. I ne mislim da odmah treba oduzeti dete, ali ako se nešto desi, kao što se desilo, onda će roditelj biti optužen i osuđen, a ne da većamo da li ima negde njihove krivice. Plus standardne kazne pre toga, novčane, društveno-korisni rad i slično.Znam da to ne sprečava sve, ali ne vidim ni da bi ovako postavljeno imalo neke negativne posledice.
Sunday at 07:082 days 29 minutes ago, Uskebasi said:Zato sto se za vršenje roditeljskog prava trazi apsolutni minimum, da ima da jede, da ima gde da spava...To sto je majka jednom rekla sinu da je psihopata (za sta joj je sudjeno) ili što ga nije odvela kod psihijatra, ne moze biti zanemarivanje deteta. Da je to zanemarivanje deteta trebala bi nam ustanova povrsine Novog Beograda (za one sa jeftinijim ulaznicama, povrsine, a ne broja stanovnika) da smestimo svu decu koja su oduzeta roditeljima.Au bas neki strucnjak si.Davanje detetu da puca iz pistolja i vodanje po streljanama je apsolutno za ukljucivanje centra za socijalni rad i prava deteta.Mala digresija na vestacenje,ne mozes da obavis vestacenje ,opservaciju bez pravnog okvira. Njega bi morao da vestaci deciji psihijatar i da bude observacija na odelenju decije psihijatrije.Takodje bi morao da bude u pritvoru za maloletnike Ali buduci da je ispod zakonskog minimuma …Onda bi morao da bude u okviru doma za staranje.
Sunday at 07:132 days Zar nije sama činjenica da je bio ispod starosne granice za treniranje™ pucanja isto neki pokazatelj da je učen nečemu čemu se deca ne uče? (Od strane roditelja)
Sunday at 07:172 days 1 hour ago, Svemir Zeka said:Možda su roditelji pristalice katarktičke teorije agresije: najbolje se leči ispoljavanjem, pa od svih sportova oni odbrali da im sin trenira streljaštvo Ovih dana razmišljam, a nisam ranije nešto, taj lekar Vladimir Kecmanović je, u stvari, isto težak bolesnik. Pazi ti šta je on natankovao na gajbi, na Vračaru, kao da je u Bosni '93. ili negde na Bliskom istoku. Ne jbt, čovek se bavi lečenjem ljudi, ima dvoje dece u stanu, i on drži 1500 metaka i ko zna šta još....po prenosnim torbama...jer...život mu visi o koncu. Svakodnevno. mada se nacelno slazem, meni je utisak da se on nije ni branio ni od koga niti da je bio u kriminalnom miljeu, nego je to bio kao neki hobi. moguce nisko samopouzdanje pasebi dize sliku o sebi na taj nacin. mozda nesto drugo.ali to je recimo skroz dopusteno, a po meni ne bi trebalo, sem za neke izuzetke. ko hoce da se bavi sportskim streljastvom postoje valjda neke corak varijante ili da i to bude vrlo limitirano regulacijom.
Sunday at 07:312 days Da li bi hteo neko od pravnika/advokata da odgovori gde se smeštaju psihopate koje su počinile zločin? Ne samo psihopate, već psihopata+zločin. @Uskebasi je rekao da bi nam za psihopate u zatvorima trebali ne znam ni ja koliko zatvora, pa sam ga kvotovala i postavila to pitanje, ne dobih odgovor, te sad upućujem pitanje svima koji znaju.Meni se čini da dokazani psihopata koji je počinio zločin ide u ustanovu zatvorenog tipa. Da li će biti zatvor ili bolnica, na propisima i procesu je da utvrde. Ovde verovatno nema zatvora i zbog godina i zbog bolesti, ali sistematski se u ovoj diskusiji od strane onih koji znaju zaobilazi da zakonskog rešenja ipak ima, odnosno da ovakva osoba ipak nema mogućnost da odšeta slobodna u smiraj dana. I to bez ikakvog silovanja zakona i razularene rulje. Umesto toga, imamo neke nebuloze tipa da će, ako bi se sve pustilo da ide po slovu zakona, on da izađe i krene u školu na časove.
Sunday at 07:442 days 7 hours ago, duma said:Naglasio si da je Blažićev otac imao nelegalno oružje.Pitao sam te da li je tvoje mišljenje da ne treba da odgovara ako samo nije obezbedio legalno oružije. Ti si u onom što sam citirao rekao da on odgovara samo zato što sin ne može.Ostaješ pri ovom?Kako misliš nije obezbedio legalno oružje? Blažić je imao u kući ceo arsenal naoružanja Vojske Srbije, falio je samo tenk u dvorištu. Za to ne možeš da dobiješ dozvolu, ne možeš uopšte da držiš takvo oružje kod sebe, ni pod kakvim uslovima. Za to je zaprećena kazna do 12 godina, potpuno nevezano za to da li je tim oružjem učinjen neki zločin ili ne. Samo držanje je krivično delo.I da, ostajem pri tome da da je KK punoletan i da je odgovarao za zločin nikome ne bi palo na pamet da goni njegove roditelje. I za to sam rekao, slobodno pretražite po internetu koliko ubistava i samoubistava se dešava tako što neko uzme očev ili dedin pištolj i istražite da li su ti ljudi odgovarali kao VK.
Sunday at 07:482 days 3 minutes ago, bejzbolka said:Kako misliš nije obezbedio legalno oružje? Blažić je imao u kući ceo arsenal naoružanja Vojske Srbije, falio je samo tenk u dvorištu. Za to ne možeš da dobiješ dozvolu, ne možeš uopšte da držiš takvo oružje kod sebe, ni pod kakvim uslovima. Za to je zaprećena kazna do 12 godina, potpuno nevezano za to da li je tim oružjem učinjen neki zločin ili ne. Samo držanje je krivično delo.I da, ostajem pri tome da da je KK punoletan i da je odgovarao za zločin nikome ne bi palo na pamet da goni njegove roditelje. I za to sam rekao, slobodno pretražite po internetu koliko ubistava i samoubistava se dešava tako što neko uzme očev ili dedin pištolj i istražite da li su ti ljudi odgovarali kao VK.Ok, ja sam te pitala setivši se Blažićevog slučaja, ali sad je jasnije. Ipak mi i dalje nije jasno da li je legalno da ovaj drži toliko municije, čak iako je pištolj legalan
Sunday at 07:522 days 6 minutes ago, bejzbolka said:Kako misliš nije obezbedio legalno oružje? Blažić je imao u kući ceo arsenal naoružanja Vojske Srbije, falio je samo tenk u dvorištu. Za to ne možeš da dobiješ dozvolu, ne možeš uopšte da držiš takvo oružje kod sebe, ni pod kakvim uslovima. Za to je zaprećena kazna do 12 godina, potpuno nevezano za to da li je tim oružjem učinjen neki zločin ili ne. Samo držanje je krivično delo.I da, ostajem pri tome da da je KK punoletan i da je odgovarao za zločin nikome ne bi palo na pamet da goni njegove roditelje. I za to sam rekao, slobodno pretražite po internetu koliko ubistava i samoubistava se dešava tako što neko uzme očev ili dedin pištolj i istražite da li su ti ljudi odgovarali kao VK.Spokesman.comParents of Oxford High School shooter sentenced to 10-15...The parents of the Oxford High School shooter were sentenced 10 to 15 years in prison, drawing to a close historic criminal proceedings that marked the first time a father and mother of a mass school Edited Sunday at 07:522 days by kralj
Sunday at 07:522 days 10 minutes ago, Pixisis said:Da li bi hteo neko od pravnika/advokata da odgovori gde se smeštaju psihopate koje su počinile zločin? Ne samo psihopate, već psihopata+zločin.@Uskebasi je rekao da bi nam za psihopate u zatvorima trebali ne znam ni ja koliko zatvora, pa sam ga kvotovala i postavila to pitanje, ne dobih odgovor, te sad upućujem pitanje svima koji znaju.Meni se čini da dokazani psihopata koji je počinio zločin ide u ustanovu zatvorenog tipa. Da li će biti zatvor ili bolnica, na propisima i procesu je da utvrde. Ovde verovatno nema zatvora i zbog godina i zbog bolesti, ali sistematski se u ovoj diskusiji od strane onih koji znaju zaobilazi da zakonskog rešenja ipak ima, odnosno da ovakva osoba ipak nema mogućnost da odšeta slobodna u smiraj dana. I to bez ikakvog silovanja zakona i razularene rulje. Umesto toga, imamo neke nebuloze tipa da će, ako bi se sve pustilo da ide po slovu zakona, on da izađe i krene u školu na časove.Evo ovako ,ne ide se u ustanovu zatvorenog tipa jer si psihopata,,autista,border line,narcisoidan,sta god.Ides samo ako si neuracunljiv u trenutku pocinjenog zlocina ili naknadno ako se utvrdi da zbog psihoze nisi u stanja da sluzis kaznu u zatvoru .Imas odstupanja i varijacija na temu ,pogledati pod Lex Specialis Breivik ,ili recimo Danska koja je spustila godiste pune krivicne odgovornosti dosta nisko zbog Svedskih bandi koje koriste 14 godisnjake kao ubice.Da ne caprkam sad po netu ali ima tome vise od 5 godina..I jos jednom ,Poremecaji linosti bez potvrdjene vestacenjem situacije snizene uracunljivosti ne idu u ustanovu zatvorenog tipa.
Sunday at 07:562 days 3 minutes ago, kralj said:Spokesman.comParents of Oxford High School shooter sentenced to 10-15...The parents of the Oxford High School shooter were sentenced 10 to 15 years in prison, drawing to a close historic criminal proceedings that marked the first time a father and mother of a mass schoolVeć smo pisali o ovom slučaju, u dva ili tri navrata i zato moram da iskuliram od teme, jer kako ko dođe postavlja ista pitanja i iste rasprave se vrte u krug. Osećam se kao ChatGPT.
Sunday at 07:562 days 1 minute ago, bejzbolka said:Kako misliš nije obezbedio legalno oružje? Blažić je imao u kući ceo arsenal naoružanja Vojske Srbije, falio je samo tenk u dvorištu. Za to ne možeš da dobiješ dozvolu, ne možeš uopšte da držiš takvo oružje kod sebe, ni pod kakvim uslovima. Za to je zaprećena kazna do 12 godina, potpuno nevezano za to da li je tim oružjem učinjen neki zločin ili ne. Samo držanje je krivično delo.I da, ostajem pri tome da da je KK punoletan i da je odgovarao za zločin nikome ne bi palo na pamet da goni njegove roditelje. I za to sam rekao, slobodno pretražite po internetu koliko ubistava i samoubistava se dešava tako što neko uzme očev ili dedin pištolj i istražite da li su ti ljudi odgovarali kao VK.Hm, a da li bi trebali, po tebi?Jer valjda imamo te starosne granice da bi mogli malo da bolje razbistrimo ko je za šta odgovoran. Pa da se za punoletnog, odgovornog, kako već, smatra da je odgovoran za svoje delo, te ga držanje oružija ne bi odvratilo, a za maloletnika, ili kako već, roditelji su odgovorni - pa stoga i pitanje kako je držano oružije.E sad, zašto neostvareno upućivanje kod psihijatra nije zanemarivanje da li dobro kontam da je odgovor da nije zanemarivanje jer zanemarivanje podrazumeva da nema ni minimuma brige, a minimum je ispunjen, te nije zanemaren, pa je onda odgovornost sa roditelja na zanemarivanju zapravo na službi po dužnosti da isprati, ako je postojala ta dužnost, a možda nije, što nije baš stvar zakona neko pravila te službe, a zakon bi rekao da treba da postupa po pravilima bez ulaženja u detalje?
Create an account or sign in to comment