Skip to content
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Parapsihopatologija™

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Ubistvo učenika OŠ “Vladislav Ribnikar”, 3.5.2023.

Featured Replies

12 hours ago, Filozof manijak said:

Imam info da nije baš tako, da Ribnikar po strukturi roditelja itekako izlazi iz Gausa

11 hours ago, Svemir Zeka said:

To koji su sloj treba procenjivati po tome koje su srednje škole upisivali posle. I slažem se i ne slažem se. U poređenju sa školama s Banovog brda, vidi se razlika u sloju.

To je velika škola, u centru grada. Bilo ih je mnogo u III i u Sv. Savi u moje vreme, ali od velikog broja dece, ti imaš i veliki broj onih koji mogu da upišu jače škole (govorim o tom trenutku). Prosto, većina je ostala u svom kraju i to je to, kao što je puno njih sa Vračara upisalo i XIV.

Velika škola - veći broj roditelja koji se uklapaju u to o čemu pričate.

Količinski, veće nego u drugim školama, ali ne bih rekao da iskače preterano iz Gausa.

  • Replies 6.4k
  • Views 535.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Most Popular Posts

  • Mi ostadosmo danas bez dvoje dece. Ne nase, al smo uz ovu odrastali. I jos dvoje je dozivotno istraumirano. Ceo dan i pola noci sa ovim roditeljima, ukratko - jezivo. Informacije ne dopiru do mozga. N

  • ubibobi
    ubibobi

    Jutros me je nazvao jedan moj bliski klijent i saradnik i izjavio da mu je u masakru poginula ćerkica od 11 godina. Nas dvojica smo se videli to jutro upravo u vreme kada se sve to događalo i tada mi

  • Šanse nema da postignem da iščitam ceo topik pa ću verovatno ponoviti nešto što je već rečeno. Od juče pratim vesti, forum, mreže, toliko informacija stiže brzino svetlosti da smo prosto nenavikn

Posted Images

Pričao sam ranije da sam u gimnaziji imao nekoliko njih iz Ribnikara u odeljenju. Nesporno su svi bili dobro obrazovani za svoj uzrast, ali mi nisu legli kao društvo. Imali su neki stav da su nobles, malo jesu gledali sa visine, posebno nas koji nismo bili baš iz centra.

A svi su perfektno pričali francuski, sa sve naglaskom i onim R.lolol

Mislim da se u toj školi francuski uči od prvog razreda i to nešto baš intenzivno.

Edited by bejzbolka

13 minutes ago, bejzbolka said:

Pričao sam ranije da sam u gimnaziji imao nekoliko njih iz Ribnikara u odeljenju. Nesporno su svi bili dobro obrazovani za svoj uzrast, ali mi nisu legli kao društvo. Imali su neki stav da su nobles, malo jesu gledali sa visine, posebno nas koji nismo bili baš iz centra.

A svi su perfektno pričali francuski, sa sve naglaskom i onim R.lolol

Mislim da se u toj školi francuski uči od prvog razreda i to nešto baš intenzivno.

Ne samo da se uči, nego neka odeljenja (uključujući nesrećno odeljenje koje je stradalo) imaju nastavu na francuskom, zato je puni naziv škole OOŠ (Ogledna osnovna škola).
Mislim da prosek porodica dece koja idu u Ribnikar ne odgovara proseku ostatka grada. Da, u školu idu deca svih slojeva, ali od ljudi koja žive u kraju i koji su starosedeoci tog dela Vračara, ali starosedeoci su manjina. Podatak da je u septembru posle ubistva u školu upisano 2 odeljenja prvaka, a godinu dana ranije 5, sve vam govori.

Ja znam neke ljude koji sa Zvezdare vode decu u Ribnikar. Zatim sa dna Sarajevske, skoro Autokomanda. Jer bolja škola. E ti roditelji nisu prosek, obično su dosta obrazovaniji, pa im i izbor škole više znači.

Ta veza sa Francuskom je verovatno i krucijalni razlog zasto je Ribnikar tako primamljiv za ambiciozne roditelje, vredi pomenuti i da je od Francuske dobio i prestiznu oznaku kvaliteta FrancEducation, koju dodeljuje njihovo ministarstvo spoljnih poslova.

1 hour ago, bejzbolka said:

Pričao sam ranije da sam u gimnaziji imao nekoliko njih iz Ribnikara u odeljenju. Nesporno su svi bili dobro obrazovani za svoj uzrast, ali mi nisu legli kao društvo. Imali su neki stav da su nobles, malo jesu gledali sa visine, posebno nas koji nismo bili baš iz centra.

A svi su perfektno pričali francuski, sa sve naglaskom i onim R.lolol

Mislim da se u toj školi francuski uči od prvog razreda i to nešto baš intenzivno.

Meni je sestra isla u trecu. Kvazi elitisticka prica, obicna deca iz trece nisu volela Ribnikarce furali su neki mi najbolji a bez pokrica stav. Roditelji su bogatiji i profesionalniji sloj vezan uostalom i za nastanjenje u tom delu grada.

Uvrediće nam se @kralj D

On je išao u Ribnikar.

Edited by bejzbolka

2 minutes ago, bejzbolka said:

Uvrediće nam se @kralj D

On je išao u Ribnikar.

dobro on mozda ima neku drugu percepciju, sad cu ja da se ogradjujem, ovo je prenos nekoga iz trece, ja sa Ribnikarem nisam imala preklapanje jer sam dete sa sela koje je islo u seosku ckolu.

53 minutes ago, Jeremija said:

Ta veza sa Francuskom je verovatno i krucijalni razlog zasto je Ribnikar tako primamljiv za ambiciozne roditelje, vredi pomenuti i da je od Francuske dobio i prestiznu oznaku kvaliteta FrancEducation, koju dodeljuje njihovo ministarstvo spoljnih poslova.

Ne kapiram loženje na učenje francuskog. Namerno sam izbegla upisivanje dece u školu gde se uči francuski

Pa jedno ubijeno dete je rodjeno u Francuskoj, verovatno da im se sacuva jezik zbog daljeg obrazovanja. Mozda ljudi imaju planove za dalje obrazovanje u Francuskoj. Razni mogu da budu razlozi kao i za bilo koji drugi jezik.

Edited by Moonwalker

5 minutes ago, Svemir Zeka said:

Ne kapiram loženje na učenje francuskog. Namerno sam izbegla upisivanje dece u školu gde se uči francuski

Sam francuski je samo deo paketa, sticanje veza, poznanstava, razmena ucenika, a kasnije i olaksano slanje na studije su ostatak.

5 minutes ago, Moonwalker said:

Pa jedno ubijeno dete je rodjeno u Francuskoj, verovatno da im se sacuva jezik zbog daljeg obrazovanja. Mozda ljudi imaju planove za dalje obrazovanje u Francuskoj. Razni mogu da budu razlozi kao i za bilo koji drugi jezik.

Ako neko ima planove da mu se dete obrazuje u Francuskoj, najbolje mu je da upiše dete u Francusku školu u Beogradu, koja je i deo sistema državnih francuskih škola i čije diplome ne mora da nostrifikuje u Francuskoj i u koju ide do završetka srednjeg obrazovanja. Mnogo bolje nego Ribnikar.

Just now, Ayatollah said:

Ako neko ima planove da mu se dete obrazuje u Francuskoj, najbolje mu je da upiše dete u Francusku školu u Beogradu, koja je i deo sistema državnih francuskih škola i čije diplome ne mora da nostrifikuje u Francuskoj i u koju ide do završetka srednjeg obrazovanja. Mnogo bolje nego Ribnikar.

Pa OK, verovatno i to. Znam nase iz diplomatskih koje su davali decu u Nemacku skolu u Beogradu pa je bila po njihovoj prici kaubojstina zbog strukture upisanih, ne same skole.

Ne znam da li se te medjunarodne skole placaju, predpostavljam da da. Ribnikar je ipak drzavna skola i deca idu sa ostalom obicnom decom.

Ne vidim sta je problem sa ovom skolom i zeljom ljudi da im dete nauci neki jezik dobro, ako je i dete zainteresovano.

Edited by Moonwalker

1 hour ago, Tihajeza said:

Ne samo da se uči, nego neka odeljenja (uključujući nesrećno odeljenje koje je stradalo) imaju nastavu na francuskom, zato je puni naziv škole OOŠ (Ogledna osnovna škola).
Mislim da prosek porodica dece koja idu u Ribnikar ne odgovara proseku ostatka grada. Da, u školu idu deca svih slojeva, ali od ljudi koja žive u kraju i koji su starosedeoci tog dela Vračara, ali starosedeoci su manjina. Podatak da je u septembru posle ubistva u školu upisano 2 odeljenja prvaka, a godinu dana ranije 5, sve vam govori.

Ja znam neke ljude koji sa Zvezdare vode decu u Ribnikar. Zatim sa dna Sarajevske, skoro Autokomanda. Jer bolja škola. E ti roditelji nisu prosek, obično su dosta obrazovaniji, pa im i izbor škole više znači.

90-tih je bilo 8 odeljenja (4 u svakoj smeni),
5 odeljenja me bas cudi... to je vec smanjen broj u odnosu na full kapacitet

OOS se zvala i kada nije bilo celokupne nastave na francuskom, vec samo : francuski svakog dana u nedelji +jednom nedeljno dvocas ... kamo srece da vise skola uvede intenzivnije ucenje stranih jezika i to od prvog razreda , makar samo zbog koristi za razvoj sivih celija

1 hour ago, bejzbolka said:

Uvrediće nam se @kralj D

On je išao u Ribnikar.

Neće, kralj je car.

Edited by pt 2.0

Create an account or sign in to comment

Background Picker
Customize Layout

Account

Navigation

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.