Yesterday at 08:381 day 12 hours ago, Filozof manijak said:Imam info da nije baš tako, da Ribnikar po strukturi roditelja itekako izlazi iz Gausa11 hours ago, Svemir Zeka said:To koji su sloj treba procenjivati po tome koje su srednje škole upisivali posle. I slažem se i ne slažem se. U poređenju sa školama s Banovog brda, vidi se razlika u sloju.To je velika škola, u centru grada. Bilo ih je mnogo u III i u Sv. Savi u moje vreme, ali od velikog broja dece, ti imaš i veliki broj onih koji mogu da upišu jače škole (govorim o tom trenutku). Prosto, većina je ostala u svom kraju i to je to, kao što je puno njih sa Vračara upisalo i XIV. Velika škola - veći broj roditelja koji se uklapaju u to o čemu pričate. Količinski, veće nego u drugim školama, ali ne bih rekao da iskače preterano iz Gausa.
Yesterday at 09:331 day Pričao sam ranije da sam u gimnaziji imao nekoliko njih iz Ribnikara u odeljenju. Nesporno su svi bili dobro obrazovani za svoj uzrast, ali mi nisu legli kao društvo. Imali su neki stav da su nobles, malo jesu gledali sa visine, posebno nas koji nismo bili baš iz centra. A svi su perfektno pričali francuski, sa sve naglaskom i onim R.Mislim da se u toj školi francuski uči od prvog razreda i to nešto baš intenzivno. Edited yesterday at 09:371 day by bejzbolka
Yesterday at 09:531 day 13 minutes ago, bejzbolka said:Pričao sam ranije da sam u gimnaziji imao nekoliko njih iz Ribnikara u odeljenju. Nesporno su svi bili dobro obrazovani za svoj uzrast, ali mi nisu legli kao društvo. Imali su neki stav da su nobles, malo jesu gledali sa visine, posebno nas koji nismo bili baš iz centra.A svi su perfektno pričali francuski, sa sve naglaskom i onim R.Mislim da se u toj školi francuski uči od prvog razreda i to nešto baš intenzivno.Ne samo da se uči, nego neka odeljenja (uključujući nesrećno odeljenje koje je stradalo) imaju nastavu na francuskom, zato je puni naziv škole OOŠ (Ogledna osnovna škola).Mislim da prosek porodica dece koja idu u Ribnikar ne odgovara proseku ostatka grada. Da, u školu idu deca svih slojeva, ali od ljudi koja žive u kraju i koji su starosedeoci tog dela Vračara, ali starosedeoci su manjina. Podatak da je u septembru posle ubistva u školu upisano 2 odeljenja prvaka, a godinu dana ranije 5, sve vam govori.Ja znam neke ljude koji sa Zvezdare vode decu u Ribnikar. Zatim sa dna Sarajevske, skoro Autokomanda. Jer bolja škola. E ti roditelji nisu prosek, obično su dosta obrazovaniji, pa im i izbor škole više znači.
Yesterday at 11:051 day Ta veza sa Francuskom je verovatno i krucijalni razlog zasto je Ribnikar tako primamljiv za ambiciozne roditelje, vredi pomenuti i da je od Francuske dobio i prestiznu oznaku kvaliteta FrancEducation, koju dodeljuje njihovo ministarstvo spoljnih poslova.
Yesterday at 11:071 day 1 hour ago, bejzbolka said:Pričao sam ranije da sam u gimnaziji imao nekoliko njih iz Ribnikara u odeljenju. Nesporno su svi bili dobro obrazovani za svoj uzrast, ali mi nisu legli kao društvo. Imali su neki stav da su nobles, malo jesu gledali sa visine, posebno nas koji nismo bili baš iz centra.A svi su perfektno pričali francuski, sa sve naglaskom i onim R.Mislim da se u toj školi francuski uči od prvog razreda i to nešto baš intenzivno.Meni je sestra isla u trecu. Kvazi elitisticka prica, obicna deca iz trece nisu volela Ribnikarce furali su neki mi najbolji a bez pokrica stav. Roditelji su bogatiji i profesionalniji sloj vezan uostalom i za nastanjenje u tom delu grada.
Yesterday at 11:121 day Uvrediće nam se @kralj On je išao u Ribnikar. Edited yesterday at 11:131 day by bejzbolka
Yesterday at 11:171 day 2 minutes ago, bejzbolka said:Uvrediće nam se @kralj On je išao u Ribnikar.dobro on mozda ima neku drugu percepciju, sad cu ja da se ogradjujem, ovo je prenos nekoga iz trece, ja sa Ribnikarem nisam imala preklapanje jer sam dete sa sela koje je islo u seosku ckolu.
Yesterday at 11:591 day 53 minutes ago, Jeremija said:Ta veza sa Francuskom je verovatno i krucijalni razlog zasto je Ribnikar tako primamljiv za ambiciozne roditelje, vredi pomenuti i da je od Francuske dobio i prestiznu oznaku kvaliteta FrancEducation, koju dodeljuje njihovo ministarstvo spoljnih poslova.Ne kapiram loženje na učenje francuskog. Namerno sam izbegla upisivanje dece u školu gde se uči francuski
Yesterday at 12:051 day Pa jedno ubijeno dete je rodjeno u Francuskoj, verovatno da im se sacuva jezik zbog daljeg obrazovanja. Mozda ljudi imaju planove za dalje obrazovanje u Francuskoj. Razni mogu da budu razlozi kao i za bilo koji drugi jezik. Edited yesterday at 12:061 day by Moonwalker
Yesterday at 12:061 day 5 minutes ago, Svemir Zeka said:Ne kapiram loženje na učenje francuskog. Namerno sam izbegla upisivanje dece u školu gde se uči francuskiSam francuski je samo deo paketa, sticanje veza, poznanstava, razmena ucenika, a kasnije i olaksano slanje na studije su ostatak.
Yesterday at 12:121 day 5 minutes ago, Moonwalker said:Pa jedno ubijeno dete je rodjeno u Francuskoj, verovatno da im se sacuva jezik zbog daljeg obrazovanja. Mozda ljudi imaju planove za dalje obrazovanje u Francuskoj. Razni mogu da budu razlozi kao i za bilo koji drugi jezik.Ako neko ima planove da mu se dete obrazuje u Francuskoj, najbolje mu je da upiše dete u Francusku školu u Beogradu, koja je i deo sistema državnih francuskih škola i čije diplome ne mora da nostrifikuje u Francuskoj i u koju ide do završetka srednjeg obrazovanja. Mnogo bolje nego Ribnikar.
Yesterday at 12:161 day Just now, Ayatollah said:Ako neko ima planove da mu se dete obrazuje u Francuskoj, najbolje mu je da upiše dete u Francusku školu u Beogradu, koja je i deo sistema državnih francuskih škola i čije diplome ne mora da nostrifikuje u Francuskoj i u koju ide do završetka srednjeg obrazovanja. Mnogo bolje nego Ribnikar.Pa OK, verovatno i to. Znam nase iz diplomatskih koje su davali decu u Nemacku skolu u Beogradu pa je bila po njihovoj prici kaubojstina zbog strukture upisanih, ne same skole.Ne znam da li se te medjunarodne skole placaju, predpostavljam da da. Ribnikar je ipak drzavna skola i deca idu sa ostalom obicnom decom.Ne vidim sta je problem sa ovom skolom i zeljom ljudi da im dete nauci neki jezik dobro, ako je i dete zainteresovano. Edited yesterday at 12:171 day by Moonwalker
Yesterday at 12:181 day 1 hour ago, Tihajeza said:Ne samo da se uči, nego neka odeljenja (uključujući nesrećno odeljenje koje je stradalo) imaju nastavu na francuskom, zato je puni naziv škole OOŠ (Ogledna osnovna škola).Mislim da prosek porodica dece koja idu u Ribnikar ne odgovara proseku ostatka grada. Da, u školu idu deca svih slojeva, ali od ljudi koja žive u kraju i koji su starosedeoci tog dela Vračara, ali starosedeoci su manjina. Podatak da je u septembru posle ubistva u školu upisano 2 odeljenja prvaka, a godinu dana ranije 5, sve vam govori.Ja znam neke ljude koji sa Zvezdare vode decu u Ribnikar. Zatim sa dna Sarajevske, skoro Autokomanda. Jer bolja škola. E ti roditelji nisu prosek, obično su dosta obrazovaniji, pa im i izbor škole više znači.90-tih je bilo 8 odeljenja (4 u svakoj smeni), 5 odeljenja me bas cudi... to je vec smanjen broj u odnosu na full kapacitetOOS se zvala i kada nije bilo celokupne nastave na francuskom, vec samo : francuski svakog dana u nedelji +jednom nedeljno dvocas ... kamo srece da vise skola uvede intenzivnije ucenje stranih jezika i to od prvog razreda , makar samo zbog koristi za razvoj sivih celija
Yesterday at 13:001 day 1 hour ago, bejzbolka said:Uvrediće nam se @kralj On je išao u Ribnikar.Neće, kralj je car. Edited yesterday at 13:011 day by pt 2.0
Create an account or sign in to comment