Skip to content
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Parapsihopatologija™

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Ubistvo učenika OŠ “Vladislav Ribnikar”, 3.5.2023.

Featured Replies

3 hours ago, đorđe geprat said:

šta je sporno. da idem skotu koji je držao pištolj u fioci i roditeljima kojma nije bilo pravo za jedan šljap po guzi. a komšije smo, znamo se. nije me pitao zašto sam ga šljepnuo, šta je uradio, samo psovke i pretnja. meni je bilo žao dečka,

baš kao što mi je žao i ovog. uveren sam da su bagatelisali sve signale koje su dobijali. na roditeljima je sve oko dece, ne da se prepušta drugima. a kada se dobije signal, da ga razmotre.

Ti se na temi o pogibiji toliko djece hvalis da nisi izjavio saucesce nekim komsijama cije je dijete umrlo. Tacka.

Religiozni bi rekli: Boga se ne boji, a ateisti kazu budala se ponosi onime cega se pametan srami.

  • Replies 6.4k
  • Views 535.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Most Popular Posts

  • Mi ostadosmo danas bez dvoje dece. Ne nase, al smo uz ovu odrastali. I jos dvoje je dozivotno istraumirano. Ceo dan i pola noci sa ovim roditeljima, ukratko - jezivo. Informacije ne dopiru do mozga. N

  • ubibobi
    ubibobi

    Jutros me je nazvao jedan moj bliski klijent i saradnik i izjavio da mu je u masakru poginula ćerkica od 11 godina. Nas dvojica smo se videli to jutro upravo u vreme kada se sve to događalo i tada mi

  • Šanse nema da postignem da iščitam ceo topik pa ću verovatno ponoviti nešto što je već rečeno. Od juče pratim vesti, forum, mreže, toliko informacija stiže brzino svetlosti da smo prosto nenavikn

Posted Images

1 minute ago, Uskebasi said:

KK nije u ustanovi po meri, nego ako se ne varam uz saglasnost majke

Ako dobro razumem, da se majka nije slozila, KK ne bi ni bio u ustanovi?

Kazite da ne razumem dobro, molim vas!

Našli bi način, ne treba se držati zakona kao pijan plota

52 minutes ago, bejzbolka said:

Da je KK kojim slučajem imao 25 godina kada je napravio zločin, niko se ne bi ni setio da postavi pitanje odgovornosti VK. Možda bi uzgred bilo rečeno da je delo učinio očevim pištoljem, KK bi bio osuđen i tu bi se sve završilo. Nije isključeno ni da bi VK i MK bili prikazani kao žrtve bahatog sina.

Bez uvrede, ali koji sumanut argument. Pa normalno da roditelji imaju veću odgovornost kako postupaju sa 12-godišnjim ili sa 25-godišnjim sinom. To bi bilo kao kad bi rekao da su roditelji isto odgovorni što se dete povredilo jer je ostavljeno samo u stanu sa šest meseci samo ili sa 16 godina. Ako naučiš dete da puca sa 12 godina, to nije isto kao da si ga naučio da puca sa 25 godina. Nadrealno jbt.

2 minutes ago, bejzbolka said:

Da li bi javnost uopšte znala da je pištolj ostavljen "na izvolte"? Da li bi to bilo koga interesovalo?

Veliki broj ubistava se učini tuđim oružjem, ja ne znam za primer da je u tim slučajevima postupano kao u ovom. To prođe kao vest u crnoj hronici preko koje ljudi prelete. Da ne bih kačio ovde linkove tragedija, pošto je tema već dovoljno tragična, guglaj "ubistvo ili samoubistvo očevim pištoljem", pa ćeš videti koliko će ti linkova izaći.

Pa izvolte je default kod posedovanja oružja kad ono dodje u ruke trećeg lica. Odgovaraš za stvar koja je napravljena da povredi, pravila očigledno morala biti mnogo stroža. Zakon ti izda dozvolu tako što potpišeš da prihvataš odredjene uslove. Kupi sef, napravi sigurnu sobu za oružje ako baš moraš da ga imaš. Ne zanima me, rizik si za okolinu samim posedovanjem.

Pričam o tome kako bi trebalo biti. Opravdanost posedovanja istog nalazim jedino u smislu ugrožene bezbednosti, a to je opet kategorija i priča za sebe.

Sportska ljubav prema oružju se može ograničiti na čuvanje oružja u streljani ili stanici MUPa i sl.

28 minutes ago, bejzbolka said:

E, došli smo do toga. Ovime potvrđuješ da VK odgovara samo zato što KK ne može da se sudi. Praktično, odgovara za njegovo delo, to i pričam sve vreme.

ček, zar se za ubistva u orašju i duboni nije sudilo i vlasniku oružja?

4 minutes ago, MeanM@ said:

Sportska ljubav prema oružju se može ograničiti na čuvanje oružja u streljani ili stanici MUPa i sl.

Bolje ne, pošto se kod redovno "krade" oružje iz policijskih stanica.

3 minutes ago, Venom said:

Bez uvrede, ali koji sumanut argument. Pa normalno da roditelji imaju veću odgovornost kako postupaju sa 12-godišnjim ili sa 25-godišnjim sinom. To bi bilo kao kad bi rekao da su roditelji isto odgovorni što se dete povredilo jer je ostavljeno samo u stanu sa šest meseci samo ili sa 16 godina. Ako naučiš dete da puca sa 12 godina, to nije isto kao da si ga naučio da puca sa 25 godina. Nadrealno jbt.

Slično je i sa krivičnim delima za koje se regrutuju klinci, što je sve češće i u Evropi. Teško dokazivo, ali ako se dokaže, kazne bi trebalo da budu drastično veće

Edited by Engineer

1 hour ago, bejzbolka said:

A ovo je tačno, KK faktički jeste kažnjen. To što ne piše da je osuđen ne znači da nije odgovarao za delo, jer faktički jeste. Provešće ostatak života po ustanovama.

A život bi imao i u pravom zatvoru.

Nisam siguran koliko bi preživeo u pravom zatvoru.

16 minutes ago, Uskebasi said:

Našli bi način, ne treba se držati zakona kao pijan plota

Pa sve vreme se propagira zakon i plot, sad odjednom "pa bas i ne mora"

ne

Just now, destiny said:

Pa sve vreme se propagira zakon i plot, sad odjednom "pa bas i ne mora"

ovo je negde onaj trenutak kad ja uhvatim sebe da ne kapiram da li je ironija ili nije ironija, onda se po pravilu i iskljuchujem iz priche hihi

2 minutes ago, Engineer said:

Bolje ne, pošto se kod redovno "krade" oružje iz policijskih stanica.

Jbg, to je više problem funkcionisanja sistema, a ne postavljanja pravila.

1 minute ago, gospa buba said:

ne

ovo je negde onaj trenutak kad ja uhvatim sebe da ne kapiram da li je ironija ili nije ironija, onda se po pravilu i iskljuchujem iz priche hihi

Kladim se na ironiju.

2 minutes ago, MeanM@ said:

Kladim se na ironiju

Na'pako!

Ipak cu sacekati pojasnjenje pravnika @Uskebasi - sta bi se desilo da se mama od K nije slozila da on bude u ustanovi?

Koje bi pravne opcije postojale?

10 minutes ago, đorđe geprat said:

ček, zar se za ubistva u orašju i duboni nije sudilo i vlasniku oružja?

Jeste, ali on je posedovao arsenal oružja, kalašnjikove, zolje, ručne bombe, eksploziv itd, dakle vojno naoružanje za koje nije imao dozvolu. Samo za to krivično delo je propisana kazna do 12 godina zatvora, čak i da se ništa drugo nije desilo.

Pored toga, osuđen je i za ovo delo za koje je VK, ali ne znam okolnosti slučaja, kako je stajao eksploziv, bombe itd, to je oružje velike razorne snage, drugačija je situacija nego kod VK.

Edited by bejzbolka

4 minutes ago, destiny said:

Na'pako!

Ipak cu sacekati pojasnjenje pravnika @Uskebasi - sta bi se desilo da se mama od K nije slozila da on bude u ustanovi?

Koje bi pravne opcije postojale?

Naravno da je ironija.

Ne mozes nekoga držati u bolnici ako je zdrav, a ako nije zdrav onda ne možeš goniti njegove roditelje za zanemarivanje, jer je on u stvari bolestan. Zato nije radjeno vestacenje, jer za sud i javnost nema povoljnog vestacenja.

Ako je bolestan, onda posle nekog vremena terapijom i lekovima ce se njegovo stanje popraviti. Ako je poremećena ličnost, to se ne leci, ali se terapijom moze koliko toliko korigovati. Poremecaji ličnosti se ne drze u bolnici jer bi za to trebalo teritoriju povrsine polovine Beograda pretvoriti u bolnice.

Edited by Uskebasi

Pa ovo sve gore od goreg!

Da se mama nije slozila, K bi bio free.

Nista ne dirati, super su zakoni...

Create an account or sign in to comment

Background Picker
Customize Layout

Account

Navigation

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.