Saturday at 12:553 days Ali sta je konkretan predlog da se uradi, a koji mi pravnici navodno ne prihvatamo?
Saturday at 12:583 days A što bismo se ograničavali samo na robiju kao kaznu svima, možda da se organizuje linč tih roditelja i KK, ono, svakom po brica pa u prolasku da ih potkači, smrt od hiljadu rezova, i da se djeca dovedu i učestvuju u tome, to će sigurno poboljšati odnos prema nasilju u društvu. Zašto sputavati nagon za osvetom ako već narod traži krv.Samo je malo zajebano pitanje na čemu se zaustaviti, isprani mozgovi možda nešto slično pokušaju blokaderima ustašama.
Saturday at 13:023 days Popular Post 2 minutes ago, Uskebasi said:Ali sta je konkretan predlog da se uradi, a koji mi pravnici navodno ne prihvatamo?ja ne znam ja pitam vas jer je vash posao da probate da znate. ne pitam kako da procenite velichinu mikropore u prahu cink oksida infracrvenom spektroskopijom. i cokcem shto ne znate. svi smo mi negde struka, negde laici. mi smo u shoku, vi dajete objashnjenja, mi smo u josh vecem shoku, vi se ponashate kao da vam nije jasno zashto. znachi pitam onog chiji je posao, ne guram se.od kad me npr hamlet nauchio da okrivljeni ima pravo da nekaznjeno laze i lazuci zajebava sistem i sve oko sebe, dosta sam oprezna i razumna. i prihvatam da je to u redu, mozda mi, kako je krenulo, i zatreba Edited Saturday at 13:033 days by gospa buba
Saturday at 13:143 days 3 minutes ago, gospa buba said:ja ne znam ja pitam vas jer je vash posao da probate da znate. ne pitam kako da procenite velichinu mikropore u prahu cink oksida infracrvenom spektroskopijom. i cokcem shto ne znate. svi smo mi negde struka, negde laici. mi smo u shoku, vi dajete objashnjenja, mi smo u josh vecem shoku, vi se ponashate kao da vam nije jasno zashto. znachi pitam onog chiji je posao, ne guram se.od kad me npr hamlet nauchio da okrivljeni ima pravo da nekaznjeno laze i lazuci zajebava sistem i sve oko sebe, dosta sam oprezna i razumna. i prihvatam da je to u redu, mozda mi, kako je krenulo, i zatreba Ta pitanja se godinama, pa i vekovima razmatraju. Nije to dosao neko i onako od oka rekao stavi tu 14 godina i teraj. Spustanje granice odgovornosti u krivicnom pravu vuče za sobom izmene svih oblasti prava.Ovo je ipak jedinstven i specifican slučaj kakav se nikada do sad nije desio. Da li je to dovoljno i opravdano za izmenu? I ok, spustimo ma 12 i desi se da neko od 11g i 9m izvrsi zločin. Pa spustimo ma 10, pa tako redom. Ili izbacimo u potpunosti granicu, pa se suočimo sa posledicama toga.Problem u pravu je to sto pravila moraju da se znaju unapred i uvek ce se naći neko da u okviru tih pravila traži rupe za nezakonito postupanje.Jos veci problem je to sto u pravu ne mogu propisi malo da se postuju, malo ne. Niti moze da se gleda kako ce javnost na nesto da reaguje Edited Saturday at 13:153 days by Uskebasi
Saturday at 13:253 days 3 minutes ago, Uskebasi said:Ta pitanja se godinama, pa i vekovima razmatraju. Nije to dosao neko i onako od oka rekao stavi tu 14 godina i teraj. Spustanje granice odgovornosti u krivicnom pravu vuče za sobom izmene svih oblasti prava.Ovo je ipak jedinstven i specifican slučaj kakav se nikada do sad nije desio. Da li je to dovoljno i opravdano za izmenu? I ok, spustimo ma 12 i desi se da neko od 11g i 9m izvrsi zločin. Pa spustimo ma 10, pa tako redom. Ili izbacimo u potpunosti granicu, pa se suočimo sa posledicama toga.Problem u pravu je to sto pravila moraju da se znaju unapred i uvek ce se naći neko da u okviru tih pravila traži rupe za nezakonito postupanje.Jos veci problem je to sto u pravu ne mogu propisi malo da se postuju, malo ne. Niti moze da se gleda kako ce javnost na nesto da reagujeA zasto ne bi moglo detetu da se sudi kao odraslom bez obzira na godine, ako se napravi neko pravilo o tome (utvrdi se da je svesno razlike dobra i zla, da je bilo svesno posledica koj ce bastupiti njegovim delom, da je imalo umisljaj za radnjom, da nije bilo podstrekivano... i tako dalje, mozemo dpisati dovolhan broj uslova)...Isto tako kad vec pricamo, da li postoji kd podstrekivanje malolezltnog lica na izcvsenje krivičnog dela?Ovo pitam krajnje dobronamerno, jer koliko se secam iz USA filmova (znam, znam drugacije je pravo, ali ovo je pravna norma mozemo da diskutujemo o njoj), tamo je moguce bilokome suditi kao odraslom...Ovo drugo pitam jer trenutne navijacke grupe dosta lepo koriste decu, za razne stvari, pa zanima da li ima tako nesto da bi ipak neko pinoletan odgovarao kad dete od 12 godina prodaje drogu ili ucestvuje u tuci sa teskim povredama na koje je stiglo sa vodjom copora... Edited Saturday at 13:263 days by radisa
Saturday at 13:403 days 1 hour ago, Hamlet Strašni said:inače, na isti način na koji je vodjen ovaj postupak, biće vodjen i postupak protiv studentata za zvučni top.Da li misliš da ne bi našli način da maltretiraju studente i aktiviste nameštenim sudskim procesima da je u KK slučaju ishod bio drugačiji? To se ionako uveliko dešava, oni aktivisti iz NS, Andrej Tanko, itd itdŠta se sve izdešavalo i nikom ništa, od Savamale do nadstrešnice, ni spomena ni epiloga, a sad ispade smak sveta jer je klinac monstrum zatvoren bez veštačenja a otac mu degenerik i enabler ide na robiju bez odgovarajućeg parafa i pečata
Saturday at 13:483 days shta da radimo ako su nam se kadije sve redom otele kontroli u svim oblastima. tj nisu se otele nego izabrale stranu... i ako nam krenu mozda nekad svesno naruku onda smo rulja za linch, a ako nam ne idu onda ko smo i shta nam je chiniti? opshte pitanje.
Saturday at 13:543 days 1 hour ago, gospa buba said:nemojte da se ljutite, prilichno je uzasno kad neko kaze da je to tako i da ne moze nishta da se uradi. vi insistirate na struci i to je u redu, ali ne smanjuje nash uzas ni malo. a ni ne treba.. i tako opet niko nishta, ni vi ni mi...a zato vreme, neki novi KK gleda i razmislja:"Pa sta, nece mi nista biti, a nece ni mami ni tati, nas zakon je takav"
Saturday at 13:593 days Popular Post 2 minutes ago, destiny said:...a zato vreme, neki novi KK gleda i razmislja:"Pa sta, nece mi nista biti, a nece ni mami ni tati, nas zakon je takav"ne znam zeno imam paralizu svega. nekom je dete mrrvo namrtvo zauvek i nizashta i govorimo mu svi bukvalno jebi se bed lak shta cesh deshava se. pa bolje grom da ih je ubio.da dodam. nisam za da se kasape kk i roditelji. ali nisam ni za jebiga shta cesh to ti je tako. dakle muchim se, jelda imam svoju decu imam ozbiljne ochi za taj aspekt roditeljskog postojanja. ne mogu da podnesem da nekom drushtvo kaze nema veze. eto ne mogu. Edited Saturday at 14:153 days by gospa buba
Saturday at 14:033 days 49 minutes ago, bejzbolka said:Šta to znači? Da sudovi treba da osluškuju šta će narod da izviče napolju i prema tome da odluče da li da poštuju zakon ili ne. Ovi što gledaju Informer misle da treba osuditi sve studente. I oni su neka javnost.Nista sto se desilo o uvom postupku i sudjenju nije drugacije od hiljade drugih postupaka i sudjenja koja su se desila u Srbiji, ako je nesto slomljeno u ovom drustvu to je pravosudni sistem. Doduse tom osecaju slomljenosti definitivno doprinosi i poredjenje sudjenja za streljanja deca i neko imaginarno gde je povredjena sujeta jednog djubreta i hulje. Ako je do principa moze i neko adekvatnije poredjenje. A ja volim principe.
Saturday at 14:043 days 6 minutes ago, destiny said:...a zato vreme, neki novi KK gleda i razmislja:"Pa sta, nece mi nista biti, a nece ni mami ni tati, nas zakon je takav"Novi KK ako gleda i ako je pametan, skontaće da ovde zakoni ne važe i da ako piše da on ne odgovara ne znači da ne odgovara. Kao i za mamu i tatu.Kao što ništa ne bi značilo ni da piše da odgovara, pod uslovom da su mama i tata blizu mesta gde se odlučuje.Ćaciji se ismevaju, ali su zapravo vrlo pametna društvena grupa. Oni su izgleda jedini skontali da se ne treba uzbuđivati oko toga šta piše u zakonu, ako znaš kome da se obratiš. Dok se ovde lome koplja oko zakonskog teksta, a kao svi smo pametni. Edited Saturday at 14:073 days by bejzbolka
Saturday at 15:093 days Popular Post mi fakat imamo ozbiljnu rupu u zakonu (ovaj slucaj to jasno dokazuje) ako po vazecim zakonima niko ne treba biti kaznjen za smrt te dece. nije bas da su stradali u zemljotresu. i na pravnoj struci je da to zakrpi kako god zna a ne da objasnjava da je nemoguce jer zakoni ne mogu da se menjaju tek tako kad nekom dune.cak ni prebacivanje odgovornosti na skolu, socijalne sluzbe, ciju, kgb i mosad ne radi jer jebiga, pred sudom uglavnom zavrse oni koji se provuku kroz rupe u sistemu i taj sud bi trebao biti u stanju da reaguje kad sve ostalo zakaze. ako nije u stanju onda nesto debelo ne valja i mora se menjati. a menjati ga moraju strucnjaci tako da je jako neprimereno pitati nas ovde kako bismo mi resili problem. ovde u uk gde ja zivim, klincima se moze suditi od 10 godina pa navise i sistem radi. odstrane se iz drustva, robijaju deo u ustanovama za maloletnike, posle ih prebace u zatvore do kraja kazne. kad odsluze svoje i razni strucnjaci utrvrde da nisu opasni po okolinu, dobiju novi identitet i sve sto uz to ide i zive kao i sav ostali svet. i funkcionise.ne kazem da i kod nas treba tako al neko resenje mora da se nadje.
Saturday at 15:263 days 2 hours ago, gospa buba said:@James Marshalldruze To podmetanje "ako ste za ovu presudu podržavate maltretiranje studenata" se vrti evo bar jedan dan, i baš je onako, podlo. Ali ne i neočekivano
Saturday at 15:273 days 9 hours ago, Paul Gompitz said:E nek si se pohvaliošta je sporno. da idem skotu koji je držao pištolj u fioci i roditeljima kojma nije bilo pravo za jedan šljap po guzi. a komšije smo, znamo se. nije me pitao zašto sam ga šljepnuo, šta je uradio, samo psovke i pretnja. meni je bilo žao dečka, baš kao što mi je žao i ovog. uveren sam da su bagatelisali sve signale koje su dobijali. na roditeljima je sve oko dece, ne da se prepušta drugima. a kada se dobije signal, da ga razmotre.
Create an account or sign in to comment