Friday at 16:364 days 4 minutes ago, ubibobi said:Inače su po svedočenju ppp struke ovakve i slične presude uobičajene u našem sudstvu ali se baš na ovom populističkom slučaju došlo do toga da se "isteruje pppravda" (no pun intended)Nisu uobičajene, ali ih ima. Ne isteruje se pravda, nego je medijski praćen slučaj, pa ga zato komentarišemo. Da neko od nas okači neki predmet gde zastupamo, nikoga ne bi zanimalo.
Friday at 16:434 days 4 minutes ago, bejzbolka said:Nisu uobičajene, ali ih ima. Ne isteruje se pravda, nego je medijski praćen slučaj, pa ga zato komentarišemo. Da neko od nas okači neki predmet gde zastupamo, nikoga ne bi zanimalo.Hamlet je, na osnovu cinjenica kojima raspolaze(mo), dao prilicno konkretan odgovor (hvala!).Ostali pravnici na topicu su u fazonu mog komsije "ne znam sta je, al' to nije".
Friday at 16:564 days 10 minutes ago, destiny said:Hamlet je, na osnovu cinjenica kojima raspolaze(mo), dao prilicno konkretan odgovor (hvala!).Ostali pravnici na topicu su u fazonu mog komsije "ne znam sta je, al' to nije".Odgovorio sam već nekim forumašima koji su ranije pitali. Moje mišljenje je da nisu odgovorni za ova dela za koja su optuženi. Da li ima elemenata za neka druga dela, morao bih da razmislim, ovako na prvu loptu mislim da ne.
Friday at 17:053 days 3 minutes ago, bejzbolka said:Odgovorio sam već nekim forumašima koji su ranije pitali. Moje mišljenje je da nisu odgovorni za ova dela za koja su optuženi. Da li ima elemenata za neka druga dela, morao bih da razmislim, ovako na prvu loptu mislim da ne.Hvala!Nadam se da razumete odakle ova pitanja nas laika, a i nadam se sa presuda nije rezultat zadovoljenja javnog mnjenja.Cinjenica je da je ovaj slucaj presedan, i da i nase reakcije na njega iesu takve kakve su
Friday at 17:253 days Ja sam i od dosta kolega čuo ovako u privatnim razgovorima stavove tipa "ma i treba", "mora tako, vidiš šta je uradio" i slično. Ali tu se priča završava, većina ne želi da polemiše o pravnim pitanjima, recimo pitanju uzročnosti koje je po meni sporno. Tako da ima i struci takvih stavova, ali sam stekao utisak da su zasnovani na emocijama, a ne argumentima. Edited Friday at 17:273 days by bejzbolka
Friday at 17:363 days 28 minutes ago, destiny said:Hvala!Nadam se da razumete odakle ova pitanja nas laika, a i nadam se sa presuda nije rezultat zadovoljenja javnog mnjenja.Cinjenica je da je ovaj slucaj presedan, i da i nase reakcije na njega iesu takve kakve suVerovatno ni to baš nije slučajno, zašto su reakcije na ovaj slučaj takve kakve jesu, kao i na sve pravne reperkusije, ali treba da se neko zamisli a zašto zaboga su takve reakcije, javnost je verovatno ostrašćena stoka koja ne razume zakone i zašto su tako skrojeni
Friday at 17:383 days 52 minutes ago, destiny said:Hamlet je, na osnovu cinjenica kojima raspolaze(mo), dao prilicno konkretan odgovor (hvala!).Ostali pravnici na topicu su u fazonu mog komsije "ne znam sta je, al' to nije".Ne znam ko je od pravnika bio neodredjen, bas naprotiv. Nema ovih krivičnih dela, narocito ne dela koje se majci stavlja na teret.
Friday at 18:083 days 11 minutes ago, Svemir Zeka said:Verovatno ni to baš nije slučajno, zašto su reakcije na ovaj slučaj takve kakve jesu, kao i na sve pravne reperkusije, ali treba da se neko zamisli a zašto zaboga su takve reakcije, javnost je verovatno ostrašćena stoka koja ne razume zakone i zašto su tako skrojeniPoseban layer celoj prici daje sudstvo u Srbiji. Sta god da su presudili, pitali bismo se zasto tako.@Uskebasi hvala i tebi na odgovoru, izvinjavam se ako sam propustila u nekim ranijim postovima.@gsb nam je prepricala sta se desavalo u sudnici, i na osnovu informacija koje su plasirane javnosti, formiramo nase misljenje (nismo pravnici, nismo prisustvovali procesu, izvodjenju dokaza....), i nase misljenje ne mora nuzno da se poklapa s misljenjem pravnika....otud i diskusija.U US, kad se desi tako neki "neuobicajen" slucaj/zlocin, roditelji/rodbina zrtve inicira pokretanje/promenu nekog zakona, pa tako kod nas, na Floridi, je donet Jessica's law; vecini nas je poznat Amber alert (uveden kao rezultat otmice i ubistva devojcice Amber)....ima jos primera, da ne navodim.Zasto ne iskoristiti ovaj zlocin da se neki zakoni promene, revidiraju, uvedu...?
Friday at 18:153 days 2 minutes ago, destiny said:Poseban layer celoj prici daje sudstvo u Srbiji. Sta god da su presudili, pitali bismo se zasto tako.@Uskebasi hvala i tebi na odgovoru, izvinjavam se ako sam propustila u nekim ranijim postovima.@gsb nam je prepricala sta se desavalo u sudnici, i na osnovu informacija koje su plasirane javnosti, formiramo nase misljenje (nismo pravnici, nismo prisustvovali procesu, izvodjenju dokaza....), i nase misljenje ne mora nuzno da se poklapa s misljenjem pravnika....otud i diskusija.U US, kad se desi tako neki "neuobicajen" slucaj/zlocin, roditelji/rodbina zrtve inicira pokretanje/promenu nekog zakona, pa tako kod nas, na Floridi, je donet Jessica's law; vecini nas je poznat Amber alert (uveden kao rezultat otmice i ubistva devojcice Amber)....ima jos primera, da ne navodim.Zasto ne iskoristiti ovaj zlocin da se neki zakoni promene, revidiraju, uvedu...?Uveden je i ovde Amber Alert, ako je to isto. Verovatno po ugledu na US. I to je inicirao otac jedne ubijene devojčice, tako da ima toga i ovde.Međutim, ovde javnost traži pravdu za ovaj konkretan slučaj. Izmena zakona se ne bi odnosila na njega.Takođe, izmene se smeju kretati samo u okvirima koji su definisani osnovama krivičnog prava, koje se razvija vekovima. Postoje razlozi zašto su neka rešenja takva kakva jesu i do njih se došlo kroz stotine godina primene prava i nebrojeno slučajeva. Ne može se dozvoliti da se izmišlja topla voda da bi se povlađivalo trenutnom raspoloženju u narodu. I naravno, bilo bi izuzetno poželjno da bilo kakvim izmenama prethodi ozbiljna javna rasprava, što je za nas špansko selo.
Friday at 18:193 days Just now, bejzbolka said:trenutnom raspoloženjuNije trenutno raspoloženje, nego je vrlo jasno zašto je tako, ali se sve vreme izbegava da se kaže: da se jedan od najgorih zločina u ne znam koliko poslednjih godina....decenija? (Uz Dubonu i Orašje za koje postoji osnovana pretpostavka da je trigerovano Ribnikarom) - dakle, da jedan takav zločin prođe bez IČIJE odgovornosti? Jel vidi.pravna struka da tu nešto ne valja, ili je sve okej?
Friday at 18:253 days 5 minutes ago, bejzbolka said:Uveden je i ovde Amber Alert, ako je to isto. Verovatno po ugledu na US. I to je inicirao otac jedne ubijene devojčice, tako da ima toga i ovde.Međutim, ovde javnost traži pravdu za ovaj konkretan slučaj. Izmena zakona se ne bi odnosila na njega.Takođe, izmene se smeju kretati samo u okvirima koji su definisani osnovama krivičnog prava, koje se razvija vekovima. Postoje razlozi zašto su neka rešenja takva kakva jesu i do njih se došlo kroz stotine godina primene prava i nebrojeno slučajeva. Ne može se dozvoliti da se izmišlja topla voda da bi se povlađivalo trenutnom raspoloženju u narodu. I naravno, bilo bi izuzetno poželjno da bilo kakvim izmenama prethodi ozbiljna javna rasprava, što je za nas špansko selo.Pa ni u US se ne izmislja topla voda, ne pisu se novi zakoni preko noci...Vec su postojali zakoni, koji ocito nisu bili dovoljno dobri, pa je onaj neki ubio Jessicu....pa su ljudi rekli daj da vidimo sta je to u postojecim zakonima, sto je "omogucilo" (nije predupredilo) ovo ubistvo.Otac od Jessice nije ni ocekivao da ce se novi zakon primeniti na ubicu njegove cerke,vec da ce (nadamo se) preduprediti da necija druga cerka bude ubijena.I niko ne kaze da treba bez ozbiljne javne rasprave (e sad, drugi je par rukava da li je to moguce) Edited Friday at 18:263 days by destiny
Friday at 18:253 days 2 minutes ago, Svemir Zeka said:Nije trenutno raspoloženje, nego je vrlo jasno zašto je tako, ali se sve vreme izbegava da se kaže: da se jedan od najgorih zločina u ne znam koliko poslednjih godina....decenija? (Uz Dubonu i Orašje za koje postoji osnovana pretpostavka da je trigerovano Ribnikarom) - dakle, da jedan takav zločin prođe bez IČIJE odgovornosti? Jel vidi.pravna struka da tu nešto ne valja, ili je sve okej?Jeste, možda i najgori zločin. Ne izbegavam to da kažem. Ali pravni sistem je kao što mu reč kaže sistem, to je hladna mašina, bez emocija, koja radi po određenim pravilima. Zašto radi po pravilima? Zato što je izuzetno opasna i melje. Može da se zloupotrebi na milion načina ako se ta pravila ne poštuju. Edited Friday at 18:253 days by bejzbolka
Friday at 18:253 days Pravna struka je za to da se postuje zakon, a ne da se izmišljaju krivicna dela da bi se nasao neko da odgovara.Zasto ima odgovornosti roditelja, a nema odgovornosti škole i zaposlenih u skoli kojima je bilo očigledno da sa kk nesto nije u redu? Edited Friday at 18:263 days by Uskebasi
Friday at 18:373 days 8 minutes ago, Uskebasi said:Zasto ima odgovornosti roditelja, a nema odgovornosti škole i zaposlenih u skoli kojima je bilo očigledno da sa kk nesto nije u redu?Možda smaram ali pišem ovo mislim već treći put, KK je imao od ranije uput za psihijatrijsko lečenje ali to je bila preporuka koju su roditelji odignorisali
Create an account or sign in to comment