Skip to content
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Parapsihopatologija™

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Ubistvo učenika OŠ “Vladislav Ribnikar”, 3.5.2023.

Featured Replies

6 minutes ago, holden kolfild said:

jel se oglasavate? (stvarno ne znam da li si u nekom udruzenju, pratili smo izbore za komoru i za vst nedavno na forumu, svi pravnici sa foruma su imali pbp) jel vam je u fokusu inicijativa za neku javnu raspravu, makar dovela da ostane krivicna odgovornost na 14 godina?

02.05.23. uvece, to nikada nikome nije padalo na pamet, ali sta znam, mozda je 04-05.05.23. nekom palo na pamet, mozda bas pravnicima, koji nisu sudije ili u smrde u tuzilastvima)

Pa čuo si, svi su se složili da je to populistička mera. Nema razloga da se tako nešto radi

  • Replies 6.4k
  • Views 536k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Most Popular Posts

  • Mi ostadosmo danas bez dvoje dece. Ne nase, al smo uz ovu odrastali. I jos dvoje je dozivotno istraumirano. Ceo dan i pola noci sa ovim roditeljima, ukratko - jezivo. Informacije ne dopiru do mozga. N

  • ubibobi
    ubibobi

    Jutros me je nazvao jedan moj bliski klijent i saradnik i izjavio da mu je u masakru poginula ćerkica od 11 godina. Nas dvojica smo se videli to jutro upravo u vreme kada se sve to događalo i tada mi

  • Šanse nema da postignem da iščitam ceo topik pa ću verovatno ponoviti nešto što je već rečeno. Od juče pratim vesti, forum, mreže, toliko informacija stiže brzino svetlosti da smo prosto nenavikn

Posted Images

5 minutes ago, holden kolfild said:

jel se oglasavate? (stvarno ne znam da li si u nekom udruzenju, pratili smo izbore za komoru i za vst nedavno na forumu, svi pravnici sa foruma su imali pbp) jel vam je u fokusu inicijativa za neku javnu raspravu, makar dovela da ostane krivicna odgovornost na 14 godina?

02.05.23. uvece, to nikada nikome nije padalo na pamet, ali sta znam, mozda je 04-05.05.23. nekom palo na pamet, mozda bas pravnicima, koji nisu sudije ili u smrde u tuzilastvima)

Nema ničega po tom pitanju. Komora se oglasi ponekad po nekim pitanjima, ali javne rasprave, tribine, rasprave o zakonima, toga nema.

Čak mislim da komoru niko ne konsultuje kada se usvajaju izmene nekih zakona, sem o zakonima koji se tiču direktno advokature.

3 minutes ago, Hamlet Strašni said:

Немам ја никакво сажаљење према родитељима КК, и свакако су из угла морала криви, али то не значи да мислим да су имали праведно суђење и да су осуђени по закону. А као бонус долази да је суђење њима искоришћено да се прикрију сви други пропусти и заштити власт од беса људи.

koji su, po tvom misljenju? sistem je zakazao? kako se to dokazuje, mislim opste je poznata cinjenica i tebi, meni i 70k ljudi koji su bili na snp protestima.

3 minutes ago, Hamlet Strašni said:

Немам ја никакво сажаљење према родитељима КК, и свакако су из угла морала криви, али то не значи да мислим да су имали праведно суђење и да су осуђени по закону. А као бонус долази да је суђење њима искоришћено да се прикрију сви други пропусти и заштити власт од беса људи.

Hvala za odgovor.

Da li, s profesionalnog stanovista, mislis da bi otac trebalo da bude osudjen po bilo kom osnovu?

Ne mislim na moralnu krivicu - mislim na nas krivicni zakon i na optuznicu.

Vec sam pisala kako je u nekim drugim drzavama - da li je i kod nas tako, ako jeste, da li je dokazana oceva krivica (pristup oruzju) i ako jeste, koja je kazna za to?

5 minutes ago, Svemir Zeka said:

Pa čuo si, svi su se složili da je to populistička mera. Nema razloga da se tako nešto radi

ovo je i moje misljenje, takodje.

kako znamo da je populizam, ovde je provejavalo to stanoviste, jel primenjeno u drugim drzavama? jeste. sta je tesko makar da se prica, raspravlja o tome?

to mi nikad nece biti jasno.

Edited by holden kolfild
e> molim bez vucic/bizon upadica, postoje mediji, pescanik, tribine, mreze sta vec, gde moze da se raspravlja o tome. to postoji.

3 minutes ago, holden kolfild said:

ovo je i moje misljenje, takodje.

kako znamo da je populizam, ovde je provejavalo to stanoviste, jel primenjeno u drugim drzavama? jeste. sta je tesko makar da se prica, raspravlja o tome?

to mi nikad nece biti jasno.

Pa evo raspravljamo na ovom forumu. Ja nemam pristup ni Peščaniku, ni medijima, tako da se oglašavam ovde, šta fali.

35 minutes ago, destiny said:

Ok, da li bi roditelji KK uopste trebali da odgovaraju za njegov zlocin?

Ako ne - zasto ne?

Ako da - po kojim osnovama?

Hvala!

p.s. ozbiljno me zanima misljenje pravnika, hemicar sam, nemam pojma, a vidim da nekoliko pravnika na topicu je protiv presude (ili optuznice kao takve?)

Ne bi ih osudili, tj.možda oca nešto simbolično, verujem da bi i KK bio na slobodi jer zbog starosne granice nema pravnih osnova da se procesuira a pošto psihopatija ne spada u duševnu bolest ni da se institucionalizuje....how yes no....da su u situaciji da oni odlučuju, ubeđen sam da bi ishod bio identičan

1 minute ago, holden kolfild said:

koji su, po tvom misljenju? sistem je zakazao? kako se to dokazuje, mislim opste je poznata cinjenica i tebi, meni i 70k ljudi koji su bili na snp protestima.

Да ли је још неко могао да примети стање у коме се КК нашао. Понашање Полиције на сам дан злочина. Медијско извештавање. Да не помињемо како су се центар за социјални рад, тужилаштво и суд неприметно извукли за Дубону.

Имао сам случај где сам бранио клинца који је учествовао у тучи. За двојицу који су неспорно нанели повреде оштећеном је центар за социјални рад рекао да нема сврхе да се гоне и суд је обустави поступак, а тужилаштво је ћутало.

За овог мог малог је било исто, али се тужилаштво жалило јер се тај део одвијао после Дубоне и мали је осуђен. Ништа трагично али до зла бога неправедно јер је један од ослобођених оштећеном сломио нос.

1 minute ago, destiny said:

Hvala za odgovor.

Da li, s profesionalnog stanovista, mislis da bi otac trebalo da bude osudjen po bilo kom osnovu?

Ne mislim na moralnu krivicu - mislim na nas krivicni zakon i na optuznicu.

Vec sam pisala kako je u nekim drugim drzavama - da li je i kod nas tako, ako jeste, da li je dokazana oceva krivica (pristup oruzju) i ako jeste, koja je kazna za to?

Нагађам, али вероватно за нехатно дело за које је осуђен по умишљају. Али то је лакше дело - до 8 година, па се не би судило у Вишем суду.

to je okej i hvala ti. pisem o siroj drustvenoj raspravi, sa strunjacima iz vise sfera, mislim, znam i ja da je sns ubio sve pore normalne diskusije, ali hajde da se mrdnemo. ne bejzbolka kao forumas, ili mua kao forumas, vec kao ti i ja u sferi delovanja.

49 minutes ago, đorđe geprat said:

i, pošto vidim nezadovoljstvo PPPPravnika, pitam vas

kakva bi presuda za ovo zlodelo bila pravedna?

Već su odgovorili, nema elemenata krivičnog dela u postupcima roditelja. Nema nikakve pravde, samo mogu roditelji ubijenih da traže od Kecmanovića naknadu nematerijalne štete.

У правосуђу је правда када се неко осуди по закону. Зато је правда слепа и држи кантар. Кад неког осудиш да би се задовољило јавно мњење, то више није правосуђе и правна држава. Некада то можемо сматрати за праведно, а може да се деси да то буде и врхунска неправда.

Zakone na žalost ne piše boginja pravde nego smrtni pravnici. Najteže mi je što primećujem da ti pravnici ne vide neke veće probleme u našem zakonodavstvu - sve je OK, ovaj slučaj je aberacija, nothing to see here.

Nema veze što se bukvalno dan nakon ovog masakra desio još jedan koji je bio direktno inspirisan njime.

Апсолутно то што пишеш нико не пише. Опет сам се зајебао и ушао у озбиљну расправу са људима који хоће да се извентилирају. Овер енд аут.

Inače su po svedočenju ppp struke ovakve i slične presude uobičajene u našem sudstvu ali se baš na ovom populističkom slučaju došlo do toga da se "isteruje pppravda" (no pun intended)

2 minutes ago, Hamlet Strašni said:

Апсолутно то што пишеш нико не пише. Опет сам се зајебао и ушао у озбиљну расправу са људима који хоће да се извентилирају. Овер енд аут.

Na većinu predloženih rešenja komentar forumskih pravnika je da su manjkava ili prosto pogrešna - ne treba insistirati na dodatnom obezbeđenju oružja jer se ne traži dodatno obezbeđenje ključeva od kola; nije u skladu s osnovnim postulatima prava da neko odgovara za delo koje je počinio neko drugi (a države koje su uvele tako nešto greše); itd. Nisam danas video niti jedan konkretan predlog kako bi se ovo moglo s pravne strane regulisati, samo prebacivanje loptice na školu i psihologe.

Edited by Sammael

Create an account or sign in to comment

Background Picker
Customize Layout

Account

Navigation

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.