Skip to content
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Parapsihopatologija™

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Ubistvo učenika OŠ “Vladislav Ribnikar”, 3.5.2023.

Featured Replies

1 hour ago, Svemir Zeka said:

Znači u redu je da sutra opet nekom klincu padne na pamet ovo, jer zna da neće ići u zatvor? Da li znate koliko je dece od tad to povuklo kao argument i pisalo svoje spiskove? (Sve jedan do drugog advokat koji su te lajkovali)

Iz vizure školskog psihologa: znate li KOJI JE TO BROJ DECE?

Samo sw vi držite svojih knjižica šta je populizam šta nije, deca ojhaaa prave liste sve u 16

Da li to znači da ste vi kao struka, i sistem generalno, nesposobni da ove probleme rešavate bez da deci od 13 i manje godina pretite zatvorom i drugim sankcijama, pa biste hteli da tu svoju nemoć rešite tako što biste otvorili mogućnost da se deca uzrasta osnovne škole zatvaraju u različite ustanove? To je otprilike nivo kao kada sam ja plašio moje sinove sa 5 godina da će ih uhapsiti policija ako ne pojedu šargarepu za ručak.

Evo, ja te pitam kao psihologa kakav uticaj na razvoj psihe adolescenata ima konstantna pretnja zatvorom i policijom, kao i kakve bi posledice na psihu imalo eventualno odvajanje od porodice i sredine i zatvaranje u ustanovu nekog od 12 ili 13 godina. Da li je ikada urađena bilo kakva ozbiljna studija na tu temu? Da se zadržimo samo na psihologiji sada i ne idemo u socijalne, penološke i druge aspekte.

  • Replies 6.4k
  • Views 536.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Most Popular Posts

  • Mi ostadosmo danas bez dvoje dece. Ne nase, al smo uz ovu odrastali. I jos dvoje je dozivotno istraumirano. Ceo dan i pola noci sa ovim roditeljima, ukratko - jezivo. Informacije ne dopiru do mozga. N

  • ubibobi
    ubibobi

    Jutros me je nazvao jedan moj bliski klijent i saradnik i izjavio da mu je u masakru poginula ćerkica od 11 godina. Nas dvojica smo se videli to jutro upravo u vreme kada se sve to događalo i tada mi

  • Šanse nema da postignem da iščitam ceo topik pa ću verovatno ponoviti nešto što je već rečeno. Od juče pratim vesti, forum, mreže, toliko informacija stiže brzino svetlosti da smo prosto nenavikn

Posted Images

5 minutes ago, Ayatollah said:

Da li to znači da ste vi kao struka, i sistem generalno, nesposobni da ove probleme rešavate bez da deci od 13 i manje godina pretite zatvorom i drugim sankcijama, pa biste hteli da tu svoju nemoć rešite tako što biste otvorili mogućnost da se deca uzrasta osnovne škole zatvaraju u različite ustanove? To je otprilike nivo kao kada sam ja plašio moje sinove sa 5 godina da će ih uhapsiti policija ako ne pojedu šargarepu za ručak.

Evo, ja te pitam kao psihologa kakav uticaj na razvoj psihe adolescenata ima konstantna pretnja zatvorom i policijom, kao i kakve bi posledice na psihu imalo eventualno odvajanje od porodice i sredine i zatvaranje u ustanovu nekog od 12 ili 13 godina. Da li je ikada urađena bilo kakva ozbiljna studija na tu temu? Da se zadržimo samo na psihologiji sada i ne idemo u socijalne, penološke i druge aspekte.

Jeste, mi deci pretimo zatvorom. Ili to za zatvore i granicu krivične odgovornosti saznaju iz medija pa prave svoje planove.

Meni je baš tužno da se na ovakvom primeru, za šta pravna struka nije našla rešenje, ekstreman primer neljudskosti tzv pravde, dakle da na ovom primeru vežba svoje prepostavke, koje očigledno više ne funkcionišu.

Ako je ovaj slučaj takav da izaziva veliki pritisak javnosti, stavite prst na čelo pa se zapitajte: zašto baš ovaj slučaj.

Neću više da polemišem s advokatima, ne znam šta će mi to u životu. Onda kad i ako budem morala, tad ću.

1 minute ago, Svemir Zeka said:

Meni je baš tužno da se na ovakvom primeru, za šta pravna struka nije našla rešenje, ekstreman primer neljudskosti tzv pravde, dakle da na ovom primeru vežba svoje prepostavke, koje očigledno više ne funkcionišu.

pa ne moze pravna struka ili bilo koja druga struka da resi ovo samostalno.

Ovo mozda ne moze da se resi do kraja, moze da se smanji verovatnoca da se desi.

Ovako hladnokrvnih osoba da sprovedu onako nesto uz to inteligentnih sa vestinom gadjanja profesionalca ima mali procenat i medju odraslima.

I ta deca sto sad prete jer bi da provociraju starije nece moci sve da sprovedu u delo ovako nesto iz prakticnih razloga.

Ne kazem da ih ne treba uzeti za ozbiljno, ali ne treba im pokazivati da im provokacije prolaze.

Ovde treba da se smanji verovatnoca koliko je vise miguce, a za to moraju sve neophodne struke da saradjuju.

Edited by Moonwalker

Jos jedna stvar. Brojcana sifra sa tri cifre po meni nije dovoljna za kutiju za cuvanje pravog oruzja. Mora da postoji jos neka blokada.

Obicni IKEA kabineti za cuvanje dokumenata imaju takav mehanizam.

Zevajuci iza ledja sestrina mala, tada sest godina, je provalila sifru za otvaranje sefa. Cetiri cifre. Sklonjen je bio parfem na koji se navrzla, ne oruzje.

Edited by Moonwalker

Tako je, pravna struka i advokati su zakazali zato što nisu reagovali na vreme i prepoznali problem kod deteta od 12-13 godina koje ima 150 izostanaka, na skolskoj ekskurziji ne spava u krevetu, premašta se iz odeljenja u odeljenje... Samo da smanjimo granicu odgovornosi na 7 godina, da deca koja imaju probleme ne zamaraju skole sa tim svojim problemima, nego da se odmah jave advokatima da vide sta moze da se ucini.

Nije do drzave, nije do škole, do pojedinaca je. Ako nije ni do pojedinca, daj druga dva pojedinca da im sudimo.

27 minutes ago, Moonwalker said:

pa ne moze pravna struka ili bilo koja druga struka da resi ovo samostalno.

Ovo mozda ne moze da se resi do kraja, moze da se smanji verovatnoca da se desi.

Ovako hladnokrvnih osoba da sprovedu onako nesto uz to inteligentnih sa vestinom gadjanja profesionalca ima mali procenat i medju odraslima.

I ta deca sto sad prete jer bi da provociraju starije nece moci sve da sprovedu u delo ovako nesto iz prakticnih razloga.

Ne kazem da ih ne treba uzeti za ozbiljno, ali ne treba im pokazivati da im provokacije prolaze.

Ovde treba da se smanji verovatnoca koliko je vise miguce, a za to moraju sve neophodne struke da saradjuju.

Ja mislim da se moja struka uglavnom nalazi kao žrtveni jarac. Onoliko je napisano i knjiga i uputstava. Na nama se i lomi, bar u školama. Ne na advokatima (btw jednom mi je jedan došao na razgovor s roditeljem, da odbrani ulenika koji je vršio nasilje, čim je krenuo da se ponaša kao u sudnici, razgovor je bio završen D)

Tako da! Evo nas. Ja na svakom sastanku s predstavnicima ministartstva ili Filozofskog fakulteta ili Društva psihologa pokrećem ovu temu.

E sad imamo i deo psihijatara koji za parice ili veze pišu neke dijagnoze koje ne odgovaraju stvarnom stanju, ali to su već lekari.

Možda s njima malo proveriti.

IMZ je sjajan i tu se radi perfektno.

2 hours ago, Uskebasi said:

Ovom presudom je utvrdjeno da je kk žrtva krivicnog dela. To je bolesno na sto nacina.

A zašto bi to isključivalo jedno drugo, da maloletni monstrum, psihopata i masovni ubica ujedno bude i žrtva?

Većina rođenih psihopata se na svu sreću ne ostvari i najverovatnije je da bi tako bilo i sa Kostom da ga nisu vodali po streljanama i čuvali mu oružje na dohvat ruke na način na koji su čuvali. Time što mu je svojom nebrigom znatno olakšao da ispuni svoju bolesnu fantaziju, otac je apsolutni krivac dok je KK njegova žrtva i tu ništa ne bi trebalo da bude sporno.

3 minutes ago, ubibobi said:

A zašto bi to isključivalo jedno drugo, da maloletni monstrum, psihopata i masovni ubica ujedno bude i žrtva?

Da ne ulazimo u neke pravne aspekte ovoga, ali da li ti zaista onako ljudski smatras da KK treba da ima isti status kao roditelji ubijene dece?

53 minutes ago, Moonwalker said:

I ta deca sto sad prete jer bi da provociraju starije nece moci sve da sprovedu u delo ovako nesto iz prakticnih razloga.

Ovo...naravno da neće moći iz razloga što im oružje i municija ne stoji na raspolaganju 24/7

Ali zato ključevi od kola lol, da čovek ne poveruje šta se ovde sa čim izjednačava i poteže kao argument pod okriljem pravnih propisa

Pa on nije isao kod skolskog psihologa i pretio da ce nesto da uradi. Nego kad mu dosla zura minuta, lepo isplanirao i sproveo u delo. Uspijunirao sifru, pokrio kameru. Uzeo oruzje i redom likvidirao. Neko se strecne bubu kad ubije.

Besmislen je ovaj ping pong medju strukama.

Uzgred meni se ne svidja uopste nas casual i posprdni odnos prema pravilima i procedurama u bilo kojoj oblasti i struci, a posebno tamo gde postoji verovatnoca da dodje do tragedije.

Edited by Moonwalker

roditelji nastradalih nikada nece moci da prihvate da je pravicno to sto niko nece odgovarati za desetostruko ubistvo dece. i kad se tako postavi, zaista zvuci bolesno i izopaceno

4 minutes ago, Uskebasi said:

Da ne ulazimo u neke pravne aspekte ovoga, ali da li ti zaista onako ljudski smatras da KK treba da ima isti status kao roditelji ubijene dece?

I ti i ja znamo da neće imati kao što znamo i da neće i da ne bi trebalo nikada da izađe iz dobro obezbeđene institucije, s vremena na vreme će zasedati komisija veštaka psihijatara i prolongiraće mu boravak u nedogled, nadam se iskreno jer je to jedino logično rešenje.

I na koji način, koliko god bio izmanipulisana žrtva od strane svoga oca on može da ima isti status kao roditelji ubijene dece?

Da traži odštetu? Od koga, njega? Pa neka mu isplati i treba, mnogo će mu značiti na mestu gde se nalazi. Kao i Brejviku oni milioni uostalom

57 minutes ago, ubibobi said:

I ti i ja znamo da neće imati kao što znamo i da neće i da ne bi trebalo nikada da izađe iz dobro obezbeđene institucije, s vremena na vreme će zasedati komisija veštaka psihijatara i prolongiraće mu boravak u nedogled, nadam se iskreno jer je to jedino logično rešenje.

Ozbiljno misliš da advokati koji zastupaju njega neće iskoristiti ovu presudu da ga izvedu na slobodu, ako presuda bude potvrđena? Pravnosnažno je utvrđeno on je žrtva lošeg vaspitanja, otac ga učio da ubija, omogućio mu dostupno oružje, a sad kad je malo porastao shvatio je da je on žrtva svojih roditelja i uz pomoć stručnih lica otklonio je sklonost ka ubijanju koju mu je usadio otac vodeći ga u streljanu i od sad će da uči školu da postane psiholog da pomaže deci koju roditelji zanemaruju i zlostavljaju. Jedino još uvek ne zna kako da se postavi prema advokatima

Naravno da će sve to što si naveo njegovi advokati pokušati da iskoriste ali sam ubeđen da neće imati posebnog efekta jer nekoga ko je bio u stanju da hladnokrvno ustreli dvocifren broj nedužne dece bilo bi van pameti pustiti na slobodu a i baš bih voleo da vidim ko bi na sebe prihvatio takvu vrstu rizika. Videćemo, vreme će pokazati ali ja sam stava da će se u nedogled prolongirati njegov potencijalni izlazak na slobodu

Create an account or sign in to comment

Background Picker
Customize Layout

Account

Navigation

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.