Skip to content
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Parapsihopatologija™

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Ubistvo učenika OŠ “Vladislav Ribnikar”, 3.5.2023.

Featured Replies

2 minutes ago, Uskebasi said:

Ogorčenost pravnika zapravo ima veze sa tim sto ovo nije ni ekstreman, ni jedinstven slučaj silovanja pravnih normi radi željenog rezultata. Svaka čast svakome kome ne smeta normalizacija upliva izvršne vlasti u sudske postupke.

Problem nas pravnika je u tome sto se mi sa ovakvim nategnutim obrazlozenjima odluka susrecemo svakodnevno i sto je vec postalo normalno da kad neko "urgira" ili "zamoli" sud, ti ne mozes na sudu dokazati da je danas petak jer tom nekom odgovara da danas bude utorak

Nisam ni htela reći boldovano već ekstreman i jedinstven slučaj masovnog ubistva počinjenog od strane mlađeg maloletnika.

To moraš priznati nije baš nešto sa čim se susrećemo svakodnevno, zato verovatno i nije pravno definisano na neki bolji način.

Isti problem imaju i psiholozi verovatno, KK je od ranije imao uput za psihijatrijsko lečenje ali su roditelji to odignorisali jer nije obavezujuće

  • Replies 6.4k
  • Views 536.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Most Popular Posts

  • Mi ostadosmo danas bez dvoje dece. Ne nase, al smo uz ovu odrastali. I jos dvoje je dozivotno istraumirano. Ceo dan i pola noci sa ovim roditeljima, ukratko - jezivo. Informacije ne dopiru do mozga. N

  • ubibobi
    ubibobi

    Jutros me je nazvao jedan moj bliski klijent i saradnik i izjavio da mu je u masakru poginula ćerkica od 11 godina. Nas dvojica smo se videli to jutro upravo u vreme kada se sve to događalo i tada mi

  • Šanse nema da postignem da iščitam ceo topik pa ću verovatno ponoviti nešto što je već rečeno. Od juče pratim vesti, forum, mreže, toliko informacija stiže brzino svetlosti da smo prosto nenavikn

Posted Images

Just now, destiny said:

Pa to nije nista novo i vec postoji u raznim drzavama:

Criminal Liability: Parents can be prosecuted if they explicitly contribute to the delinquency of a minor, neglect to supervise them, or fail to safely secure items like firearms used in a crime.

Koliko vidim, u ovom slucaju, ispunjen je (makar) poslednji uslov

Te tendencije su novijeg vremena i po meni nisu dobre. Nismo mi jedina država gde se povlađuje masama. Ako nešto postoji negde na planeti, ne znači odmah da je to dobro.

I tu postoje nijanse, postoji mogućnost da se propiše posebno krivično delo tipa "loše roditeljstvo" ili tako nešto, gde opet roditelji odgovaraju za svoje delo, a ne odgovaraju za dela deteta. To je po meni isto nategnuto, ali ne toliko koliko opcija da direktno odgovaraju za dela deteta. Postoji samo jedan takav slučaj u SAD iz 2024. godine i i dalje se vode oštre polemike oko njega.

6 minutes ago, holden kolfild said:

pa valjda je i sudija pravnik? ili ste vi sa ppp-a jedini pravnici?

Ма да. И Вучић је правник. Што њега не питаш, све ће да ти објасни. Или Ђука Бизон и он је правник.

i, pošto vidim nezadovoljstvo PPPPravnika, pitam vas

kakva bi presuda za ovo zlodelo bila pravedna?

11 minutes ago, bejzbolka said:

Ako gledamo "širu sliku ili ceo kontekst" onda može sve, mogu i mene da pokupe i spakuju sa njima zato što ovo pišem.D

Već može sve i svašta, tako da u ovom kontekstu stvarno ne mogu da rasipam empatiju i isterujem principe na roditeljima onog monstruma

3 minutes ago, bejzbolka said:

Te tendencije su novijeg vremena i po meni nisu dobre. Nismo mi jedina država gde se povlađuje masama. Ako nešto postoji negde na planeti, ne znači odmah da je to dobro.

I tu postoje nijanse, postoji mogućnost da se propiše posebno krivično delo tipa "loše roditeljstvo" ili tako nešto, gde opet roditelji odgovaraju za svoje delo, a ne odgovaraju za dela deteta. To je po meni isto nategnuto, ali ne toliko koliko opcija da direktno odgovaraju za dela deteta. Postoji samo jedan takav slučaj u SAD iz 2024. godine i i dalje se vode oštre polemike oko njega.

Ok, da li bi roditelji KK uopste trebali da odgovaraju za njegov zlocin?

Ako ne - zasto ne?

Ako da - po kojim osnovama?

Hvala!

p.s. ozbiljno me zanima misljenje pravnika, hemicar sam, nemam pojma, a vidim da nekoliko pravnika na topicu je protiv presude (ili optuznice kao takve?)

1 hour ago, Ayatollah said:

Ako sistem prevencije ne može da izađe na kraj sa decom od 12 godina koja imaju devijantne ideje bez spominjanja zatvora i policije, onda je problem u tom samom sistemu koji nema ili ne zna ništa pozitivno i konstruktivno da im ponudi kao alternativu, a ne u granici krivične odgovornosti. Ona je na samom kraju tog puta, i to kraju koji treba izbeći po svaku cenu.

Kad bi sistem prevencije postojao ne bismo imali policajce koji paze na red u osnovnoj skoli.

hamlete, uz svo postovanje tebe kao forumasa i pravnika, nisi u pravu i pomeras stative.

jedino ako mi objasnite da je caci sudija, to cu jos nekako da progutam. mislim, intimno necu, ali onda makar necu pisati na ovoj temi.

@Uskebasi je napisao svoje vidjenje gde kaze:

Problem nas pravnika je u tome sto se mi sa ovakvim nategnutim obrazlozenjima odluka susrecemo svakodnevno i sto je vec postalo normalno da kad neko "urgira" ili "zamoli" sud, ti ne mozes na sudu dokazati da je danas petak jer tom nekom odgovara da danas bude utorak

meni smeta napisano> ko urgira, moli ili sta vec?

e> sad vidim da sam upotrebio caci sudija, moze da bude 100x i caci, ali imamo presudu. mislim da morate shvatiti da ovo nije slucaj koji se desava svakog dana, da su emocije jake i to one, najtuznije. niko, ni roditelji dece, ne traze linc. znam jednu porodicu koja je izgubila dete 03.05.23., uopste se ne radi o niskim pobudama, vrlo razumno primecuju ono sto su slusali prilikom sudjenja. zanemiravanje deteta, neprimecivanje ponasanja kk-a godinama unazad.

meni, licno, nije jasno zasto se ne pokrene sa strane pravnika, advokatske komore, hajde da se tu zadrzim, neka javna rasprava, uporedno pravo u drugim drzavama i sl. i psiholozi, pedijatri, zaintersovana javnost.

Edited by holden kolfild

2 minutes ago, holden kolfild said:

hamlete, uz svo postovanje tebe kao forumasa i pravnika, nisi u pravu i pomeras stative.

jedino ako mi objasnite da je caci sudija, to cu jos nekako da progutam. mislim, intimno necu, ali onda makar necu pisati na ovoj temi.

@Uskebasi je napisao svoje vidjenje gde kaze:

meni smeta napisano> ko urgira, moli ili sta vec?

Vučić

odakle ti to? procitaj edit iznad.

6 minutes ago, holden kolfild said:

hamlete, uz svo postovanje tebe kao forumasa i pravnika, nisi u pravu i pomeras stative.

jedino ako mi objasnite da je caci sudija, to cu jos nekako da progutam. mislim, intimno necu, ali onda makar necu pisati na ovoj temi.

@Uskebasi je napisao svoje vidjenje gde kaze:

meni smeta napisano> ko urgira, moli ili sta vec?

Нису су случајно дали Божи Криминалу да суди први пут, па су га после пребацили да буде судија који даје одобрења за прислупкивање за специјалу.

После је судио један од судија који је свеже дошао из основног нивоа. Није ћаци класичан, писмен је и пристојан, али у овој последњој тури долазака у Виши суд нису препуштали случају ко долази.

А лично је Ненад Стефановић, СНС шеф правосуђа у Београду заступао оптужницу што се иначе никада не ради.

9 minutes ago, holden kolfild said:

meni, licno, nije jasno zasto se ne pokrene sa strane pravnika, advokatske komore, hajde da se tu zadrzim, neka javna rasprava, uporedno pravo u drugim drzavama i sl. i psiholozi, pedijatri, zaintersovana javnost.

Zato što u našoj javnosti nije moguće razgovarati ni o lepom vremenu, a da se neko ne dohvati za gušu.

Stručne rasprave po pitanju zakona uopšte i ne postoje, to je nemoguće izvesti u ovakvom društvu. Zakoni se donose tako što se uzme nešto sa EU agende, uzme se neki random EU zakon koji se prepiše bez da se iko pita jel to može tako i šta se time dobija. Eventualno, vlast podmetne u taj zakon i nešto što ide njima na ruku. Onda se objavi da je to u skladu sa "evropskim standardima", dođe neki random evropski birokrata koji to pročita i pohvali reformske napore. Tako se donose zakoni u Srbiji.

da, okej, nenada stefanovica sam se setio, i da je zalegao.

ne znam sta da ti kazem, ali ako imas prilike da popricas sa roditeljima ili bracom/sestrama ubijene dece, popricaj.

ne znam kakvo ti je misljenje o bozovicu, meni je on sve samo ne zora.

2 minutes ago, bejzbolka said:

Zato što u našoj javnosti nije moguće razgovarati ni o lepom vremenu, a da se neko ne dohvati za gušu.

Stručne rasprave po pitanju zakona uopšte i ne postoje, to je nemoguće izvesti u ovakvom društvu. Zakoni se donose tako što se uzme nešto sa EU agende, uzme se neki random EU zakon koji se prepiše bez da se iko pita jel to može tako i šta se time dobija. Eventualno, vlast podmetne u taj zakon i nešto što ide njima na ruku. Onda se objavi da je to u skladu sa "evropskim standardima", dođe neki random evropski birokrata koji to pročita i pohvali reformske napore. Tako se donose zakoni u Srbiji.

jel se oglasavate? (stvarno ne znam da li si u nekom udruzenju, pratili smo izbore za komoru i za vst nedavno na forumu, svi pravnici sa foruma su imali pbp) jel vam je u fokusu inicijativa za neku javnu raspravu, makar dovela da ostane krivicna odgovornost na 14 godina?

02.05.23. uvece, to nikada nikome nije padalo na pamet, ali sta znam, mozda je 04-05.05.23. nekom palo na pamet, mozda bas pravnicima, koji nisu sudije ili u smrde u tuzilastvima)

Edited by holden kolfild

2 minutes ago, holden kolfild said:

da, okej, nenada stefanovica sam se setio, i da je zalegao.

ne znam sta da ti kazem, ali ako imas prilike da popricas sa roditeljima ili bracom/sestrama ubijene dece, popricaj.

ne znam kakvo ti je misljenje o bozovicu, meni je on sve samo ne zora.

Божовић је злогласан. Иначе је врхунски шармантан и симпатичан. Свира рок и слично.

Да не будем погрешно схваћен, за кривично право у конкретном случају је важно само шта пише у закону и има у доказима. Ништа друго. Кривично право је једна од најосетљивијих института у друштву који вероватно најлакше може да буде злоупотребљен за језиве ствари. То исто ВЈТ у Београду се спрема сада да прогања студенте око звучног натежући и растежући институције. У Бору су у поступку убили од батина човеки то је прошло јер је јавност била прво ужаснута због нестанка девојчице а после припремљена директно од Вучића за то јер је он "објаснио" шта се десило.

Када сам ја или неко мени близак оштећен, и за много мање ствари ми пада на памет свашта шта бих радио кривцима или како би их казнио, па то не значи да тако треба. За породице убијених правде на овом свету нема.

Немам ја никакво сажаљење према родитељима КК, и свакако су из угла морала криви, али то не значи да мислим да су имали праведно суђење и да су осуђени по закону. А као бонус долази да је суђење њима искоришћено да се прикрију сви други пропусти и заштити власт од беса људи.

Create an account or sign in to comment

Background Picker
Customize Layout

Account

Navigation

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.