Jump to content
IGNORED

Zgradogradnja


Mil@n

Recommended Posts

On 4. 4. 2023. at 14:52, Ayatollah said:

Inače, cela priča ide ka nekoj istočnosremskoj aglomeraciji između Beograda i Novog Sada, i dve-tri manje duž autoputeva, poput Niša, Kragujevca i Subotice. Ovo ostalo će da bude pustinja manje-više. Zato ću ja da palim u Vršac kad mi se približi penzija, još ako tu prođe autoput do tada, Bog da me vidi.

 

Od kad je krenula korona, posto radim remotely, sve vise se razmisljam da kupim nesto u nekom gradu u Srbiji, jer Beograd nema vise nista sto me privlaci, nevezano za nenormalne cene u njemu.

 

Znaci ne u selo nego bas grad/gradic koji ima sve sto treba, pozoriste, bolnicu, opstinu, znaci sve sto i BGD osim aerodroma, a pritom nema ovu guzvu i histeriju.

 

Nisam bio u Vrscu, ali cujem da je lep grad, stavio sam ga na listu za posetiti.

Mene je recimo pozitivno iznenadila Backa Topola, veoma simpatican gradic, mana je sto nema reku.

Becej je OK.

Loznica takodje lepo izgleda, i ima sve sto treba sa zanimljivom okolinom.

Gornji Milanovac takodje.

Zrenjanin se cini kao idealan, ali eliminise ga losa voda.

 

Problem je sto nisam ziveo u tim gradovima, vidim da ljudi beze iz njih, mada mi nije jasno zasto, tj jasno mi je ako ne mogu da nadju posao. Ali npr ako rade remotely, pa cak i ta plata mnogo vise vredi tamo nego u BGD.

 

Edited by brusli
  • +1 1
Link to comment
54 minutes ago, SNARC said:

@radisa

 

Danas isao sa Detelinare u Temerin..prosao pored onog cuda zvanog Square Garden..Znam da je kod Lidla niklo ono cudoviste ali za ovo pojma nisam imao

Pokušavam da sagleadam to sa vedrije strane, recimo, konačno ću imati u kraju još neki kafić osim Bobar pumpe... :fantom:

 

Kako je ljudima koji imaju kuće u Alberta Ajnštajna na strani ove građevine, ne mogu ni da zamislim... Ili ovima što žive na početku AA u zgradicama sa 3 sprata... Ovo ih je bukvalno prekrilo... Razmak između ovog čuda i tih zgrada/placeva sa kućama je taman da se dva auta mimoiđu, a nema mesta za pešake, a ovo čudo je sa 7 spratova... Nadrealno kako su to dopustili, smao da su pomerili celo sranje 10 metara, a naravno da ima mesta, sve bi imalo, bar za te ljude u tim kućama i zgradama koji već postoje decenijama, malo  humaniji prizvuk... Totalno odustvo logike...

Link to comment

Prosto ce naterati lokalce koji imaju kuce da im predaju jednu po jednu kako bi se zgradetine sirile..A meni je tvoj kraj sjajan, vlimo bas da prosetamo tuda kada sam u ns. Valjda nece mnogo da ga cerupaju

  • +1 1
Link to comment
4 minutes ago, SNARC said:

Prosto ce naterati lokalce koji imaju kuce da im predaju jednu po jednu kako bi se zgradetine sirile..A meni je tvoj kraj sjajan, vlimo bas da prosetamo tuda kada sam u ns. Valjda nece mnogo da ga cerupaju

Ma AA je predivna ulica sa kućama u raznim bojama, koje nisu prevelike, izgleda baš, baš predivno... I onda iza tih kuća, kao neko zlo čudovište, to... Jebo mater onome koje to tako dopustio...

Link to comment
1 hour ago, Hamlet Strašni said:

Ne sećam se da sam to rekao. Ne znaci da nisam, ali se ne sećam. Generalno je trend još od Regana i Tačerke - manja država, deregulacija, giljotina propisa, uprava je servis građana i građane treba tretirati kao što moderne kompanije tretiraju mušterije, tržište će sve regulisati, grad mora da se razvija, građevina diže privredu, važno je da pare uđu u legalne tokove i slično.

 

Ta priča je nama ovde “prodata”, i ja priznajem da sam i ja jedno vreme verovao u neke od tih stvari. Da ni korupcija bila na taj način rasprostranjena kao što je kod nas, mora da postoji i neko opravdanje - svi to rade, viši interes, ali i taj pristup da je profit car. Nije opravdanje nego samo analiziram razloge. Mislim nije to samo u urbanizmu bilo.

e - 

Prica je prodata i kupljena zbog siromastva 90ih. Siromasni ljudi su lako potkupljivi. 

Link to comment
1 hour ago, brusli said:

 

Od kad je krenula korona, posto radim remotely, sve vise se razmisljam da kupim nesto u nekom gradu u Srbiji, jer Beograd nema vise nista sto me privlaci, nevezano za nenormalne cene u njemu.

 

Znaci ne u selo nego bas grad/gradic koji ima sve sto treba, pozoriste, bolnicu, opstinu, znaci sve sto i BGD osim aerodroma, a pritom nema ovu guzvu i histeriju.

 

Nisam bio u Vrscu, ali cujem da je lep grad, stavio sam ga na listu za posetiti.

Mene je recimo pozitivno iznenadila Backa Topola, veoma simpatican gradic, mana je sto nema reku.

Becej je OK.

Loznica takodje lepo izgleda, i ima sve sto treba sa zanimljivom okolinom.

Gornji Milanovac takodje.

Zrenjanin se cini kao idealan, ali eliminise ga losa voda.

 

Problem je sto nisam ziveo u tim gradovima, vidim da ljudi beze iz njih, mada mi nije jasno zasto, tj jasno mi je ako ne mogu da nadju posao. Ali npr ako rade remotely, pa cak i ta plata mnogo vise vredi tamo nego u BGD.

 

 

Beze ljudi jer nema posla u tim malim gradovima. A kako bi ti bilo, pa... ako ti ne smeta da 90% ljudi koje sreces su duhovi koji zrace depresijom i beznadjem, onda idi.  

  • +1 2
Link to comment

Preteruje se sa tim pričama. Inđija, Sremska Mitrovica, Aranđelovac i Gornji Milanovac, na primer, nisu gradovi u kojima vlada depresija.

  • +1 4
Link to comment

Izvinjavamo se :sleep: Ja samo pricam iz licnog iskustva mog kraja i onog o cemu su mi drugi pricali. Indjija je vec gradic tigar a sremska mitrovica ima ZlogGlog, to su ipak drugi nivoi.

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
27 minutes ago, djeneralche said:

Prica je prodata i kupljena zbog siromastva 90ih. Siromasni ljudi su lako potkupljivi. 

Prodata je prica političkim elitama, između ostalog. Koje nisu bile siromašne. 

  • +1 4
Link to comment
Izvinjavamo se [emoji99] Ja samo pricam iz licnog iskustva mog kraja i onog o cemu su mi drugi pricali. Indjija je vec gradic tigar a sremska mitrovica ima ZlogGlog, to su ipak drugi nivoi.
Ma nema potrebe, i te kako sam svestan na šta liče male sredine. Hteo sam da kažem samo da nisu sve takve i da ima onih koje jesu dobre za život. Naravno, to pre svega zavisi od ličnih potreba i preferencija.
Link to comment
11 minutes ago, Hamlet Strašni said:

Prodata je prica političkim elitama, između ostalog. Koje nisu bile siromašne. 

Ok ali ta prica nije razlog haosa u urbanizmu i razvoju gradova u Srbiji trenutno. Kriminal i korupcija je. 

Link to comment
8 minutes ago, djeneralche said:

Ok ali ta prica nije razlog haosa u urbanizmu i razvoju gradova u Srbiji trenutno. Kriminal i korupcija je. 

Nije da se ne slažem, ali mislim da malo redukcionistički sve posmatraš. Koji je uzrok korupcije u u korporativnoj americi npr. 

  • +1 1
Link to comment
59 minutes ago, Shan Jan said:

Izvinjavamo se :sleep: Ja samo pricam iz licnog iskustva mog kraja i onog o cemu su mi drugi pricali. Indjija je vec gradic tigar a sremska mitrovica ima ZlogGlog, to su ipak drugi nivoi.

Nisam u toku, o kom gradu pricas.

Moz biti da si u pravu, ta depresija se ne vidi kada dodjes samo u posetu negde.

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...