Jump to content
IGNORED

Zgradogradnja


Mil@n

Recommended Posts

Sve se moze prodati...

 

Moja mama je pre sad vec 25 godina kupila garsonjeru u velikoj zgradi, koja nije bila uknjizena jer je investitor probio gabarite... Na ugovoru je cak i drugi broj stana u odnosu na onaj koji pise iznad vrata... :isuse:

 

25 godina kasnije, i dalje je zgrada neuknjizena, mama zivi tamo, ja sam pre 20 godina ziveo tamo... Vlasnici pokusavaju da rese uknjižbu preko advokata, ali stalno nesto zapinje... No, stanovi se u zgradi rutinski prometuju, ljudi spuste cenu za 20% od tržišne i ideee...

 

Ja tako nesto ne bi kupio ni da mi spuste 50%, ali jbg, ima ko hoce...

 

 

 

Edited by radisa
Link to comment

@Mil@nmoji roditelji su hteli da dođu tamo kod tebe, baš u tu stanogradnju :lolol:

Ali nisu. 

 

Uglavnom, za penziju planiram Pančevo ili neko selo u Šumadiji. Uopšte ne shvatam ovo razvlačenje po Beogradu, ako ne moraš....meni je već odralo sve nerve. 

Sestra otkad se udala živi u blizini Beograda, mir božji. 

Link to comment
Just now, Svemir Zeka said:

@Mil@nmoji roditelji su hteli da dođu tamo kod tebe, baš u tu stanogradnju :lolol:

Ali nisu. 

 

Uglavnom, za penziju planiram Pančevo ili neko selo u Šumadiji. Uopšte ne shvatam ovo razvlačenje po Beogradu, ako ne moraš....meni je već odralo sve nerve. 

Sestra otkad se udala živi u blizini Beograda, mir božji. 


Ko je iole zdrav, definitivno. Samo treba ti i neko drustvo...

Link to comment
1 minute ago, Mel said:


Ko je iole zdrav, definitivno. Samo treba ti i neko drustvo...

Naći će se. Ne bih išla van civilizacije ;)

Link to comment
10 minutes ago, radisa said:

Sve se moze prodati...

 

Moja mama je pre sad vec 25 godina kupila garsonjeru u velikoj zgradi, koja nije bila uknjizena jer je investitor probio gabarite... Na ugovoru je cak i drugi broj stana u odnosu na onaj koji pise iznad vrata... :isuse:

 

25 godina kasnije, i dalje je zgrada neuknjizena, mama zivi tamo, ja sam pre 20 godina ziveo tamo... Vlasnici pokusavaju da rese uknjižbu preko advokata, ali stalno nesto zapinje... No, stanovi se u zgradi rutinski prometuju, ljudi spuste cenu za 20% od tržišne i ideee...

 

Ja tako nesto ne bi kupio ni da mi spuste 50%, ali jbg, ima ko hoce...

 

Zar nije od 1.1.2022. nemoguć promet neuknjiženih nekretnina?

Link to comment

@radisa

 

taj talas izgradnje i prodaje stanova od pre 25god je bio divlji zapad..isti stanovi su se prodavali i po tri puta,kupci koji su prevareni su mogli da se zale upravi vodovoda..nikakvi ugovori,dokazi,uknjizbe...nista..

 

 

 

  • +1 1
Link to comment
16 minutes ago, Tihajeza said:

 

Zar nije od 1.1.2022. nemoguć promet neuknjiženih nekretnina?

Није од раније. Али говоримо о формалном промету. Људи дају паре,

предају кључеве, потпишу признаницу и записник о уласку у посед. 
 

Кад си у поседу легалном може да те избаци само власник. А власника нема јер је зграда нелегална. 
 

Још од римског права тржиште нађе начин да се оваплоти :-)

  • Hvala 1
Link to comment
2 hours ago, Ayatollah said:

 

Jedan od glavnih razloga ovakve pomame za nekretninama u Srbiji je, po meni, odsustvo bilo kakve druge mogućnosti za investiranje viška sredstava, tj. možda pre svega odsustvo svesti o postojanju mogućnosti da se ta sredstva i drugačije ulože. Ja kad ljudima kažem da ja sopstveni višak sredstava investiram na berzi i u privatni penzioni fond, gledaju me kao da igra mečka, i imaju dva osnovna pitanja - zar je to uopšte moguće (!?) i zašto ne kupujem nekretnine, i deluje mi da je jedno 80% njih potpuno nesvesno da postoje drugi načini investiranja. Doduše, ima i do toga da je velikom broju ljudi to dosta apstraktno, i da više vole da im investicija izgleda što konkrenije i opipljivije.

 

 

Ali to je tako oduvek (da nema gde drugde da se uloži), pa opet nije bila ovakva pomama kao poslednjih godinu i kusur

Link to comment
41 minutes ago, Svemir Zeka said:

@Mil@nmoji roditelji su hteli da dođu tamo kod tebe, baš u tu stanogradnju :lolol:

Ali nisu. 

 

Uglavnom, za penziju planiram Pančevo ili neko selo u Šumadiji. Uopšte ne shvatam ovo razvlačenje po Beogradu, ako ne moraš....meni je već odralo sve nerve. 

Sestra otkad se udala živi u blizini Beograda, mir božji. 

 

Ja iskreno ne bih živeo u BG za sve pare ovog sveta. Iz više razloga, možda je i glavni što za stan od 60, 70 kvadrata negde kupiš kuću kola izgradiš bazen, kupiš  vikendicu i još da ti pretekne. 

 

Što se tiče prošlih talasa zgradogradnje, do pre tipa 10 godina kod mene je nicala jedna zgrada godišnje. Sada ih se gradi po 5 u svakom momentu i kako se izgrade, niču nove. Znači trend je tipa +2000%, jednostavno nenormalno.

  • +1 5
Link to comment

Meni je tu najveci problem sto se prave zgrade gde god moze da se ugrabi slobodnog mesta a to, u slucaju mog NBG-a, uglavnom znaci zelena povrsina. Imali smo prosle godine situaciju gde su hteli da park ispred moje zgrade pretvore u jos jednu zgradu pa se skupilo ljudi da ga brane. Oglasio se cak i vajni gradonacelnik sa "niko ne sme da vas bije vam gradi". Za sad smo se odbranili ali bogme ako se i NBG pretvori u gomilu betoncine bez i jednog drveta odo i ja odavde :sad:

Link to comment
1 hour ago, Tihajeza said:

 

Zar nije od 1.1.2022. nemoguć promet neuknjiženih nekretnina?

Ne znam šta da ti kažem, prošle godina je prodat stan iznad ovog moje mame...

Link to comment
53 minutes ago, ivy said:

@radisa

 

taj talas izgradnje i prodaje stanova od pre 25god je bio divlji zapad..isti stanovi su se prodavali i po tri puta,kupci koji su prevareni su mogli da se zale upravi vodovoda..nikakvi ugovori,dokazi,uknjizbe...nista..

 

 

 

Ne pričaj mi ništa, ja znam par ljudi koji su radili prodaje duplih stanova... I kao investitori, i kao overivači u sudu... I niko od nih nije baš super prošao u životu, moram i to da kažem...

 

Moja žena je radila sa advokatske strane nekretnine u periodu 2005-2012, i o tome svemu znam daleko više nego što bih želeo...

Edited by radisa
  • +1 1
Link to comment
23 minutes ago, radisa said:

Ne znam šta da ti kažem, prošle godina je prodat stan iznad ovog moje mame...

 

Ako zgrada ima davno izdatu građevinsku dozvolu, pretpostavljam da tumače da ista i dalje važi i da onda notari overavaju ugovore kao da su u pitanju objekat u izgradnji.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...