Jump to content
IGNORED

Zgradogradnja


Mil@n

Recommended Posts

 

10 hours ago, brusli said:

Nisam u toku, o kom gradu pricas.

Moz biti da si u pravu, ta depresija se ne vidi kada dodjes samo u posetu negde.

 

 

Priča o svemu južno od Beograda

  • +1 1
Link to comment

Ljudi su jednako depresivni u manje vise celoj Srbiji, samo mi po manjim mestima imamo manju potrebu da glumimo ludilo i neki fensi zivot na visokoj nozi od Beogradjana, Novosadjana i slicnih, mada vidim da se taj trend siri sve vise i kod nas. 

  • +1 2
Link to comment
17 hours ago, brusli said:

 

Od kad je krenula korona, posto radim remotely, sve vise se razmisljam da kupim nesto u nekom gradu u Srbiji, jer Beograd nema vise nista sto me privlaci, nevezano za nenormalne cene u njemu.

 

Znaci ne u selo nego bas grad/gradic koji ima sve sto treba, pozoriste, bolnicu, opstinu, znaci sve sto i BGD osim aerodroma, a pritom nema ovu guzvu i histeriju.

 

Nisam bio u Vrscu, ali cujem da je lep grad, stavio sam ga na listu za posetiti.

Mene je recimo pozitivno iznenadila Backa Topola, veoma simpatican gradic, mana je sto nema reku.

Becej je OK.

Loznica takodje lepo izgleda, i ima sve sto treba sa zanimljivom okolinom.

Gornji Milanovac takodje.

Zrenjanin se cini kao idealan, ali eliminise ga losa voda.

 

Problem je sto nisam ziveo u tim gradovima, vidim da ljudi beze iz njih, mada mi nije jasno zasto, tj jasno mi je ako ne mogu da nadju posao. Ali npr ako rade remotely, pa cak i ta plata mnogo vise vredi tamo nego u BGD.

 

 

Iz Milanovca se generalno ne bezi, skoro niko odande iz mojih generacija nije ni emigrirao sto je neuporedivo sa recimo mojim kolegama sa faksa, ili sa bratovim drustvom iz BG srednje skole i sa faksa od kojih je sigurno polovina van zemlje.
Posla ima, i Milanovcani generalno vole svoj grad i stil zivota tamo (ide se na selo i nesto uzdize, drze se vocnjaci ako vec ne i zivotinje itd itd, svi koji drze do sebe sad na selu imaju uredjen prostor za vikend odmaranje, grad na oko nije nesto ali samo dok ne vidis na sta lici Srbija, onda se sa novim pogledom vracas u GM i kapiras koliko je ipak ocigledan nesto visi standard zivota)
Ja sam neko vreme zivela tamo i atmosfera i mentalitet ljudi tamo su mi 1:1 sa onim sto sam videla kod kleinburgera po zapadnoj Evropi u mojoj generaciji. Moj otac je iz tog kraja poreklom, i on i majka opet nisu se lose uklopili dok smo bili tamo. Tako da valjda i od tih podskupova zavisi.
Licno, razmisljala sam o Vrscu ranije, mesto izgleda lepo a ima i ono brdasce pored za setnju.
I kod Milanovca ti je velika prednost sto okolo imas predivnu prirodu ako si iole zainteresovan za neki hajking, i milon planinarskih drustava da imas sa kim.
Reku kroz grad nemas, ali imas u blizini.

A i Cacak kao veci grad ti je na 20 min (to je kao neka prednost)
I na pola puta si do Zlatibora, ako ides.

  • +1 1
Link to comment
43 minutes ago, Mel said:

 

Iz Milanovca se generalno ne bezi, skoro niko odande iz mojih generacija nije ni emigrirao sto je neuporedivo sa recimo mojim kolegama sa faksa, ili sa bratovim drustvom iz BG srednje skole i sa faksa od kojih je sigurno polovina van zemlje.
Posla ima, i Milanovcani generalno vole svoj grad i stil zivota tamo (ide se na selo i nesto uzdize, drze se vocnjaci ako vec ne i zivotinje itd itd, svi koji drze do sebe sad na selu imaju uredjen prostor za vikend odmaranje, grad na oko nije nesto ali samo dok ne vidis na sta lici Srbija, onda se sa novim pogledom vracas u GM i kapiras koliko je ipak ocigledan nesto visi standard zivota)
Ja sam neko vreme zivela tamo i atmosfera i mentalitet ljudi tamo su mi 1:1 sa onim sto sam videla kod kleinburgera po zapadnoj Evropi u mojoj generaciji. Moj otac je iz tog kraja poreklom, i on i majka opet nisu se lose uklopili dok smo bili tamo. Tako da valjda i od tih podskupova zavisi.
Licno, razmisljala sam o Vrscu ranije, mesto izgleda lepo a ima i ono brdasce pored za setnju.
I kod Milanovca ti je velika prednost sto okolo imas predivnu prirodu ako si iole zainteresovan za neki hajking, i milon planinarskih drustava da imas sa kim.
Reku kroz grad nemas, ali imas u blizini.

A i Cacak kao veci grad ti je na 20 min (to je kao neka prednost)
I na pola puta si do Zlatibora, ako ides.

Да ти није тата војно лице :) Ја сам тамо живео 6 месеци и баш је леп град...

Link to comment

bio sam na ekskuriziji u milanovcu i imao sam utisak da je ceo grad na heroinu, upali su nam u hotel lokalni klinci i gudra se prodavala kao da je hamsterdam. 

  • +1 2
  • Haha 6
Link to comment
Just now, Hamlet Strašni said:

Да ти није тата војно лице :) Ја сам тамо живео 6 месеци и баш је леп град...

 

Nije, nije, elektroing. Preselili se tu iz BGa da rese stambeno pitanje svojevremeno. Ti si u vojsci ocigledno bio, bila je nekad veca kasarna tamo ali nemam pojma sta je sad sa tim.
Ja posto sam odrasla tamo bila sam navikla i nisam mislila da je nesto posebno lep grad, tek kasnije sam videla da je ok. Da ne pricam kako je za mene i moju sestru odrastanje tamo bilo nesto sto u BGu nikad ne bismo mogle da sanjamo, grad je tad dosta polagao na obrazovanje i kulturu, bile su jako aktivne Decije novine i gomile nekih aktivnosti u kojima su ucestvovala deca je postojalo... sad zamisljam da eventualno mozes detetu da uplatis neki trening ili tako nesto, mislim da je kroz tranziciju grad promenjen uzasno u tom smislu.
Posto kultura vise nije bila bitna, to je satrto, a oko milanovacke industrije je nastao grabez logicno.

Link to comment
1 minute ago, Кристофер Лумумбо said:

bio sam na ekskuriziji u milanovcu i imao sam utisak da je ceo grad na heroinu, upali su nam u hotel lokalni klinci i gudra se prodavala kao da je hamsterdam. 

 

Koje godine, if I may ask? Vec devedesetih, kao bogatije mesto postojao je pritisak i prisustvo droge vise nego drugde, ali to da je 'ceo grad' na heroinu verov tek posle od 2000tih. Trave je bilo puno. Ja sam otisla posle bombardovanja...

Link to comment

da, tamo pocetkom 2000ih, 2001. su amerikanci okupirali afganistan i od tada je krenuo heroin masovno da se pumpa u evropu zato sto nisu sekli glave proizvodjacima kao sto su talibani radili. 

 

samo smo proveli jedan dan tamo tako da nemam bas pravu sliku o gradu ali secam se da je bila neka cudna atmosfera. 

  • +1 1
Link to comment

cela srbija je na drogama. iz apoteka ili sa ulice, svejedno. ranije sam pisao da su manja mesta pogodnija za život ako te za veća ne vezuje posao, školovanje.... mislim da sam naveo aranđelovac kao primer, lazarevac (ako izuzmem zagađenost jednaku beogradskoj). sve je manje stresno, ne treba ti onolika jebada oko prevoza, u prodavnicama je prijateljskija atmosfera. čak ti manje treba i zdravstvo. i, ako se može, savetujem prodaju skupe nekretninice u beogradu i kupovinu kuće s okućnicom, negde.

 

yebo beograd u kome u ovoj "mojoj" rakovici (mile dimić, snežane hrepevnik, godominska, milice srpkinje, vodice....) moraš da ideš kolovozom kako pešak.

  • +1 4
Link to comment

titel je zgodna varoš. ima breg, ima tisu. oko 40 min do bgd (ne računajući pančevac), i manje do ns.

naravno, ne nadati se poslu tamo.

 

poz

  • +1 1
Link to comment
49 minutes ago, le petit nicolas said:

titel je zgodna varoš. ima breg, ima tisu. oko 40 min do bgd (ne računajući pančevac), i manje do ns.

naravno, ne nadati se poslu tamo.

 

poz

Titel zbog Tise i Dunava, ko voli reke je fantazija... Ako imas pasivne prihode ili remote posao... 

  • +1 2
Link to comment
1 hour ago, Кристофер Лумумбо said:

da, tamo pocetkom 2000ih, 2001. su amerikanci okupirali afganistan i od tada je krenuo heroin masovno da se pumpa u evropu zato sto nisu sekli glave proizvodjacima kao sto su talibani radili. 

 

samo smo proveli jedan dan tamo tako da nemam bas pravu sliku o gradu ali secam se da je bila neka cudna atmosfera. 

 

Meni ovde gde sam sad otvoreno diluju pored kuce. Sad za mene nema veze, nece me navuci sa 40, ali dete mi ima tri godine. I Ok, preselicemo se, ali opet sve to je previse nametnuto i gura se na klince na dnevnoj osnovi. I to ti je ono sto sam i ja cula za GM, npr deca celog naselja pored mog sva su na drogama.
Ne znam kako u tom smislu gajiti decu u Srbiji, ovde bukvalno drzava gura drogu na narod za profit sirih SNS slojeva.

  • +1 1
  • Tužno 1
Link to comment
1 hour ago, radisa said:

Titel zbog Tise i Dunava, ko voli reke je fantazija... Ako imas pasivne prihode ili remote posao... 

 

Sta znam, suvise je mali grad(ic), vise je za vikendicu.

Ali izvanredan polozaj, sto jest jest.

 

Da je Temerin na polozaju Titela, e to bi bila prava stvar :)

Ili jos bolje Vrsac.

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...