Jump to content
IGNORED

Zgradogradnja


Mil@n

Recommended Posts

1 hour ago, Filozof manijak said:

Groblje je, realno, odlično za život, komšije ne prave buku, ne moraš im se javljati, ostane gomila hrane posle zadušnica i ostalih praznika. Šta čovek više da poželi 

naš pesnik jakov grobarov i još jedan ludak su neko vreme živeli u nečijoj porodičnoj grobnici na novom groblju

Link to comment
2 hours ago, Filozof manijak said:

Groblje je, realno, odlično za život, komšije ne prave buku, ne moraš im se javljati, ostane gomila hrane posle zadušnica i ostalih praznika. Šta čovek više da poželi 

znaš li pošto je m2 na groblju. na novom groblju je skuplji nego u BnV. pa ti vidi.

  • Haha 2
Link to comment
20 hours ago, Plajvi said:

Bjesovi su iz Gornjeg Milanovca i nisu depresivni

 

Haha, odlična fora.

 

Obožavam bjesove, i bivša je takođe, ali kad smo bili spojili dve svirke u kratkom periodu, rekao sam još jedna i ja ću se roknuti pa ti biraj ili ja ili Bjesovi...

  • Haha 6
Link to comment
3 hours ago, Mil@n said:

 

Haha, odlična fora.

 

Obožavam bjesove, i bivša je takođe, ali kad smo bili spojili dve svirke u kratkom periodu, rekao sam još jedna i ja ću se roknuti pa ti biraj ili ja ili Bjesovi...

vidim, izabrala je :D

  • +1 1
  • Haha 6
Link to comment
3 hours ago, Filozof manijak said:

Vlaški mauzoleji i grobnice po krajinskim selima su veće i komfornije od pojedinihkuća u kojima ljudi žive.

Okolina Negotina. Ima i većih, ali ova je u novovizantijskom stilu 

IMG-3198.jpg

  • +1 1
Link to comment

Zimus sam gledao Bjesove, koncert trajao 3 i po sata. 2021. bio na Vranjkoviću, to je trajalo 4 sata.

Ne planiram ni njega ni njih da gledam opet pre 2030. godine.

  • Haha 3
Link to comment

Uh. Ja sam poslednji put gledao Block Out kao neočekivanu predgrupu Kaiser Chiefsima 2007. godine.

 

Ajatolah me preplašio spominjanjem REITova, poslednja dva dana sam potrošio jedno 10 sati na gledanje oglasa.

Link to comment
On 5. 4. 2023. at 7:29, Tihajeza said:

 

Ni blizu slično. Građevinska dozvola glasi na neko ime i prezime. Zna se od koga ste kupili (iako manjkavo). Postoji neki sled događaja kojim moze da se utvrdi ko je poceo, ko je gradio, ko duguje pare komunalnim kucama i za sta.

Ovde je neko ("drzalac nepoznat", državi nepoznat) gradio na državnoj zemlji, zgradu nepoznate kvadrature. On tu ima stan i može biti lako jedina osoba koja smatra da ima taj neki stan. Jer nema čime da dokaže da ga ima.

 

Ali da se vratim na temu. 

Ja sam arhitekta i sve ovo o čemu mi je tema pokrenuta mi je poznato i iz veće blizine. 

I sa žaljenjem mogu samo da konstatujem -to je to, od sad pa na dalje živećemo u ružnim varošicama i gradovima.

100 prelepih zgrada ali ružno poređanih daju ružan grad. 100 ružnih, ali složenih kako treba mogu dati vrlo udobno mestašce za život.

Da živim u normalnoj državi, bila bih urbanista. Ovde je to jedno od najpotcenjenijih i najuniženijih zanimanja.

 

Koliko normalnih drzava ima gde se zaista postuje urbanizam?

 

Meni na pamet pada Engleska, znace kolege odande, tamo je nemoguca misijia da ti lokalni council izda dozvolu. Ko je gledao Grand Design zna na sta mislim.

 

No, ovo sa lepim zgradama i ruznim gradom, Kito ne moze biti bolji primer. I ne samo ruzno poredjanih, nego nacickanih tako da daju utisak klaustrofobije a nemanju dnevnog svetla u 1/2 stanova okrenutih ka drugim zgradama da i ne govorim. Zidaju se zgrade od 20 i vise spratova sa razmakom od 5 metara izmedju.

Link to comment
On 5. 4. 2023. at 11:24, Hamlet Strašni said:

Maksimizacija profita + liberalna revolucija sprovedena na domaći način. 
 

 

 

Nema tu nista domace.

 

Napisao sam kako je u  Kitu.

 

Cenim da verovatno i Redoran moze da kaze  koju na tu temu.

Link to comment
 
Koliko normalnih drzava ima gde se zaista postuje urbanizam?
 
Meni na pamet pada Engleska, znace kolege odande, tamo je nemoguca misijia da ti lokalni council izda dozvolu. Ko je gledao Grand Design zna na sta mislim.


Nije bas nemoguce, ali definitivno ume da bude zaguljeno. I koliko pratim, poslednjih 15-20 godina, postaje sve komplikovanije. A nekad se i politika umesa, kao i razliciti nivoi vlasti (od tih lokalnih council-a pa sve do Secretary of State) kad dodje do odobravanja/odbijanja.


Sent from my iTelephone using Tapatalk
  • +1 1
Link to comment
59 minutes ago, Budja said:

 

Nema tu nista domace.

 

Napisao sam kako je u  Kitu.

 

Cenim da verovatno i Redoran moze da kaze  koju na tu temu.

Mislim da za porodice onih koji su stradali u Turskoj zbog posledica korupcije i izbegavanja gradjevinskim/urbanistickih propisa bas bas bas dosta znaci to sto je to globalni problem i sto u nekom gradu u Ekvadoru politicke elite donose zakone i propise koje na kraju i ne postuju da bi i oni i investitori maksimizirali svoj profit. 

  • +1 1
Link to comment
2 hours ago, djeneralche said:

Mislim da za porodice onih koji su stradali u Turskoj zbog posledica korupcije i izbegavanja gradjevinskim/urbanistickih propisa bas bas bas dosta znaci to sto je to globalni problem i sto u nekom gradu u Ekvadoru politicke elite donose zakone i propise koje na kraju i ne postuju da bi i oni i investitori maksimizirali svoj profit. 

 

 

Ako zelis da budes cinican, onda budi cinican sa  celom kritikom na ovom topicu.

 

Poenta je upravo u tome da nije u pitanju "domaca" specijalnost.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...