Jump to content
IGNORED

Zgradogradnja


Mil@n

Recommended Posts

Pre x godina jedan mladi rodjak Rade cimao ovog prebogatog rodjaka sto radi grejanje i gas odavno (a usput je stvorio brdo nekretnina koje je uzimao u izgradnji umesto naplacivanja u novcu), cimao ga ili da mu nadje posao ili da kes da otvori mini biznis i ima par stotina evra mesecno za pocetak. Stari iskusni as mu nije nasao ni posao niti dao pocetni kapital ali mu je dao dragoceni savet - "Znas, Rade, sad ti je lova u pravljenju zgrada... " :lolol: Posto mladi rodjak nije imao uslova otisao je u Austriju kod roditelja trbuhom za kruhom ali to je nebitno. Zato mi ovde ujedinjeni mozemo sve. Uz mene kao idejnog tvorca i Radisine i pare ostalih tajkuna (a znamo da je ovo forum programera, advokata i nekih nicim izazvanih bogatasa) samo nebo je granica... Opalimo neki objekat na mocnoj lokaciji, sve penthausi za bogatu klijentelu tipa Djani, Baka prase, Dara Bubamara, Djokovic, Vlahovic, onda onaj zamalo zet Zeljka Mitrovica i mnogi drugi ugledni gosti. Ne vidim kako moze da propadne, zaista. 

 

 

 

 

Edited by Zli Gli
  • +1 2
  • Haha 2
Link to comment
1 hour ago, Shan Jan said:

 ako se i NBG pretvori u gomilu betoncine bez i jednog drveta odo i ja odavde :sad:

 

U Mitrovici jos uvek ima zelenila a imamo i jako dobar salsa klub... :fantom:

  • Wub 1
  • Haha 3
Link to comment
2 hours ago, radisa said:

Sve se moze prodati...

 

Moja mama je pre sad vec 25 godina kupila garsonjeru u velikoj zgradi, koja nije bila uknjizena jer je investitor probio gabarite... Na ugovoru je cak i drugi broj stana u odnosu na onaj koji pise iznad vrata... :isuse:

 

25 godina kasnije, i dalje je zgrada neuknjizena, mama zivi tamo, ja sam pre 20 godina ziveo tamo... Vlasnici pokusavaju da rese uknjižbu preko advokata, ali stalno nesto zapinje... No, stanovi se u zgradi rutinski prometuju, ljudi spuste cenu za 20% od tržišne i ideee...

 

Ja tako nesto ne bi kupio ni da mi spuste 50%, ali jbg, ima ko hoce...

 

 

 

Imao sam sličan slučaj.

Ali kako notari pristaju da sačinjavaju takve ugovore?

 

Edit. Hamlet odgovorio.

Edited by BWA
Link to comment
2 hours ago, Hamlet Strašni said:

Није од раније. Али говоримо о формалном промету. Људи дају паре,

предају кључеве, потпишу признаницу и записник о уласку у посед. 
 

Кад си у поседу легалном може да те избаци само власник. А власника нема јер је зграда нелегална. 
 

Још од римског права тржиште нађе начин да се оваплоти :-)

 

Osim ako ti se, po uknjižbi zgrade, ne pojavi neki npr. suinvestitor ili suinvestitorov kupac, i kaže ti da taj kome si dao pare nije mogao ni da ti proda taj stan, jer nije bio njegov za prodaju, pa te izbaci napolje i poruči ti da se žališ upravi vodovoda, tj. da juriš svog prodavca da ti vrati pare. Nije da nije bilo ovakvih slučajeva.

Link to comment
33 minutes ago, Zli Gli said:

Stari iskusni as mu nije nasao ni posao niti dao pocetni kapital ali mu je dao dragoceni savet - "Znas, Rade, sad ti je lova u pravljenju zgrada... " :lolol: 

 

Jeste ali samo ako maksimalno fušeriš sa betonom, armaturom i ostalim materijalom. Ako radiš kako propisi i struka zapovedaju, love ima mnogo manje tj. profitiraš normalno i krvavo zaradiš svaki evro. Ako radiš kao što stari iskusni as sugeriše, onda se obogatiš a ovima što si prodao stanove šta bog da (“neće valjda”). To je samo za ljude koji mogu mirno da spavaju na tudjem grobu ili muci. A takvih ima kao pleve.

 

Link to comment
40 minutes ago, Zli Gli said:

Pre x godina jedan mladi rodjak Rade cimao ovog prebogatog rodjaka sto radi grejanje i gas odavno (a usput je stvorio brdo nekretnina koje je uzimao u izgradnji umesto naplacivanja u novcu), cimao ga ili da mu nadje posao ili da kes da otvori mini biznis i ima par stotina evra mesecno za pocetak. Stari iskusni as mu nije nasao ni posao niti dao pocetni kapital ali mu je dao dragoceni savet - "Znas, Rade, sad ti je lova u pravljenju zgrada... " :lolol: Posto mladi rodjak nije imao uslova otisao je u Austriju kod roditelja trbuhom za kruhom ali to je nebitno. Zato mi ovde ujedinjeni mozemo sve. Uz mene kao idejnog tvorca i Radisine i pare ostalih tajkuna (a znamo da je ovo forum programera, advokata i nekih nicim izazvanih bogatasa) samo nebo je granica... Opalimo neki objekat na mocnoj lokaciji, sve penthausi za bogatu klijentelu tipa Djani, Baka prase, Dara Bubamara, Djokovic, Vlahovic, onda onaj zamalo zet Zeljka Mitrovica i mnogi drugi ugledni gosti. Ne vidim kako moze da propadne, zaista. 

 

 

 

 

Ti bi da živiš opasno i umreš brzo? :fantom:

 

Dobra lokacija se ne može dobiti, pa nikako, više čak ni da platiš nekom, može samo da te poseti grupa momaka i objani da je to nečija druga lokacija...

 

Kao što je jednog mog poznanika, investitora, poznati novosadski middle level mafijaš pitao, "a koliko ti ljudi imaš pod oružijem?"... I tako, sad imamo par velikih zgrada na Bulevaru i jednu rupu, jer, jbg, moj poznanik nije imao nikog pod oružijem, a javili su mu njegovi™ da to ostavi, jer bolje tako po sve, a najviše po njega, iako ima leglano prvo da gradi tu... I tako...

Edited by radisa
  • Tužno 3
Link to comment
7 minutes ago, radisa said:

Kao što je jednog mog poznanika, investitora, poznati novosadski middle level mafijaš pitao, "a koliko ti ljudi imaš pod oružijem?"...

 

Šta je tek onda level iznad tog? :D

Link to comment
7 minutes ago, Time Crisis said:

 

Šta je tek onda level iznad tog? :D

Ne pitaj... :)

 

Ti nemaju ljude pod oružijem, ti zovu ove što imaju ljude pod oružijem, da odrade posao... :)

Edited by radisa
  • Hvala 1
Link to comment

Meni to ne ide u glavu, ali zaista.

Moj svekar kupio je stan i živi u zgradi  koja je potpuno nelegalna. U katastru piše da je zemljište državno, objekat izgrađen bez dozvole, a držalac nije utvrđen. Nikakve zabeležbe nema.

Tu ima jedno 20-25 stanova, samo na toj parceli. Teoretski, sutra da otputuje negde i neko uzme pa promeni bravu i useli se u tu njegovu gajbu, kako on dokazuje da je to njegovo?

Taj što je gradio to, neke recimo 2005, ili 2010 može biti sada na Karibima, ili pokojni. Ta njihova transakcija postoji samo između njih dvojice, "majkemi dao sam mu pare" za nešto što je kriminal in the first place. Ne znam, verovatno je cena bila vrlo povoljna.

Čovek pritom nije nepismen, fakultet, inženjer, ali valjda kad život provedeš u okruženju i društvu gde sve može i ništa ne mora, nekako ti insistiranje na formalnosti upisa vlasništva nad svojom imovinom deluje preterano.

 

 

Ne kapiram ipak.

  • +1 2
Link to comment

Dobar s bracom Vucic, to je najveci level i tu ne treba oruzje.

 

A rodjaci su napravili dobre stanove, bar tako kazu ljudi, mislim da nisu fuserili kao vecina jer im se moglo i da idu na manju zaradu. Pa samo od kirija banci i kojekakvima mogu da zive dobro a da ne pominjem nekretnine po BG, NS, cerku udali u neko bogato naselje Belvil, Bellevue u Cirihu, svasta nesto... Sa druge strane, svi u porodici imaju visok pritisak i kojekakve druge probleme sa zdravljem, sin koji je moje godiste vec 10 godina unazad izgleda kao neki chicha a i druzi se sve sa dedama nekim... Zavidim im samo na lovi, inace su pregoreli vitlajuci to ceo zivot, nidje uzivanja i smrkanja kokaina sa gluteusa manekenki i top modela. 

 

Sto bi rekla legendarna Marijana Mateus, bolje ziveti skromno u 200-300 kvadrata i sa 2-3 miliona evra nego ganjati kule i gradove... :fantom:

Link to comment

Ovaj kod mene koji najviše gradi nije neki krimos (imamo i zgradica sa te strane, naravno), čovek ne fušeri već je toliko zgrada napravio da mu sve klizi kao podmazano i ne šteka se na materijalima što doprinosi da mu stanovi nestaju pre neko i udari "kamen temeljac"™.

 

Naravno, nije jedini, konkurencija mu je sve veća...

Link to comment
18 minutes ago, radisa said:

Ne pitaj... :)

 

Ti nemaju ljude pod oružijem, ti zovu ove što imaju ljude pod oružijem, da odrade posao... :)

 

Nekako mi sve češće pada na pamet da mi zapravo živimo u nekoj vrsti feudalizma sa internetom. :) Imamo (nekrunisanog) kralja/cara, vlastelu-feudalce, po gradovima šerife s njihovim naoružanim ljudima i na kraju kmetove

  • +1 6
Link to comment
58 minutes ago, Ayatollah said:

 

Osim ako ti se, po uknjižbi zgrade, ne pojavi neki npr. suinvestitor ili suinvestitorov kupac, i kaže ti da taj kome si dao pare nije mogao ni da ti proda taj stan, jer nije bio njegov za prodaju, pa te izbaci napolje i poruči ti da se žališ upravi vodovoda, tj. da juriš svog prodavca da ti vrati pare. Nije da nije bilo ovakvih slučajeva.

Ma naravno, ali ako ljudi hoće da preuzmu rizik, moje je da im ukažem na njega. Šta oni rade sa svojim parama je njihova stvar

  • +1 1
Link to comment
36 minutes ago, Tihajeza said:

Meni to ne ide u glavu, ali zaista.

Moj svekar kupio je stan i živi u zgradi  koja je potpuno nelegalna. U katastru piše da je zemljište državno, objekat izgrađen bez dozvole, a držalac nije utvrđen. Nikakve zabeležbe nema.

Tu ima jedno 20-25 stanova, samo na toj parceli. Teoretski, sutra da otputuje negde i neko uzme pa promeni bravu i useli se u tu njegovu gajbu, kako on dokazuje da je to njegovo?

Taj što je gradio to, neke recimo 2005, ili 2010 može biti sada na Karibima, ili pokojni. Ta njihova transakcija postoji samo između njih dvojice, "majkemi dao sam mu pare" za nešto što je kriminal in the first place. Ne znam, verovatno je cena bila vrlo povoljna.

Čovek pritom nije nepismen, fakultet, inženjer, ali valjda kad život provedeš u okruženju i društvu gde sve može i ništa ne mora, nekako ti insistiranje na formalnosti upisa vlasništva nad svojom imovinom deluje preterano.

 

 

Ne kapiram ipak.

Neće valjda mene. To je taj rezon. Plus uverenje da kad das pare za nešto to je tvoje.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...