Skip to content
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Parapsihopatologija™

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Zgradogradnja

Featured Replies

11 hours ago, bags said:

 

Ovo se desilo u Becu. Dodju likovi kupe celi blok sa zgradama, sruse i onda  nasta ovako nesto rogobatno.

 

startseitenimg1-mobile.thumb.jpg.587b0a78fea8e3637c8ba6f014d9a019.jpg

 

 

csm_20220107-_F9A7552-HDR_ret_2846748e37.jpg.42d7933caee6168a749cf49a860ca022.jpg

 

csm_The_Shore_01_Birdview_76ab997ba0.thumb.jpg.0eb3100efc680b5ab7048d1e9d687a07.jpg

 

ova poslednja slika mi je bas simptomaticna.... toliko ove prve dve mogu da se svedu pod ocigledni "mravinjak" bez da se trepne , ova poslednja ima te neke duboke terase, lep pogled, visa srednja klasa bazen i zelenilo (jadno to drvo na balkonu) .... a ustvari je samo drugo pakovanje :(

 

  • Replies 293
  • Views 19.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Most Popular Posts

  • Između ostalog.   Kasne sa radovima, dobijaju pozitivne tehničke preglede pre nego što je gradnja završena, a onda im se dešavaju problemi sa potvrđenim radovima, grad ne stiže da prati infr

  • Nisi ti bio u Prvom osnovnom sudu u Beogradu - iznad vrata jedan broj sudnice, na plastičnoj oznaci pored vrata drugi, a na samim vratima treći broj.    

  • Pa urbanizam, obzirom da pokriva sve ljudske delatnosti unutar jedne gradske zajednice, zapravo jako dobro prati i oslikava stanje te zajednice. Kakvo nam je društvo, takav nam je i urbanizam. Ko

Posted Images

Meni na toj zadnjoj prvo upadaju u oci rasirena jedra na privezanim brodovima :D

1 hour ago, prima said:

 a ustvari je samo drugo pakovanje :(

 

pa ne bih baš rekla .

distance možda jesu malo upitne (teško je oceniti sa fotke), ali ovde postoji nešto jako bitno a to je "merilo čoveka". ovde konkretno je to spratnost i veza sa tlom i okruženjem.

 

@Delija67, ovo je 3d animacija, otud raširena jedra :D

Edited by dùda

11 hours ago, Budja said:

 

 

Ako zelis da budes cinican, onda budi cinican sa  celom kritikom na ovom topicu.

 

Poenta je upravo u tome da nije u pitanju "domaca" specijalnost.

Cinican zelim da budem samo na nepristojne postove, posto si Tursku sam uveo u pricu. Trend je globalan ali osim ako nisi ziveo pod kamenom pre par meseci, mogao si i sam da vidis lokalne posledice proistekle iz krivicnih dela koje mogu i moraju da se rese samo i jedino lokalno.

...

duplo

Edited by djeneralche

nisam dugo prosla Preradovicevom u Petrovaradinu..pa ono je skandal,bice nova nova Detelinara/Podbara..kao i svuda-umesto dve kuce sa 4-5stanova nikne cudoviste sa 35.. na ulici,bez pesackog,o biciklistickoj da sanjamo,bez parkinga,bez pristupa...malo je gore kad se prodje peske.

Novi Sad (+ Pezo$ + Kamenica) će se izučavati na fakultetima širom sveta kao udžbenički primer urbicida. 

Nova Detelinara - checked

Grbavica - checked

Podbara - checked

Rotkvarija - ongoing

Satelit - ongoing

Telep - ongoing

Razjebaće ceo grad u par decenija, neoradikalsko shvatanje upravljanja gradom. 

Kuće će u NS ostati u onom kraju oko Jodne Banje, i koliko se Telep i Klisa odbrane... I pojedini mini džepovi sa mešovitim pristupom, sa kućama i zgradicama zajedno, kao Betanija, Avijacija, onaj deo iza Rumenačke ka parsikih Komuna, deo između Bulevara Evrope  Cara Dušana, ... Sa tendencijom da i to nestane...

 

Sve će da pretvode u monstrume od 5 spratova, minimum....

Edited by radisa

Mislim da je samo pitanje vremena kada će ljude koji imaju plaćeni zanat bilo koje vrste ove cene da nateraju da se odsele u Nemačku, Austriju ili gde već. Znao sam da su kirije skočile, ali nisam imao pojma da je to toliko zadivljalo. Stvoriće se čitava generacija studenata/mladih ljudi koji imaju traumu od kirije da im odlazak negde preko neće predstavljati nikakvu specijalnu muku. Nemaš stan, nemaš IT posao od 1.000+ evra, nemaš šta ni da tražiš u Beogradu. 

 

nevezano za topik, mislim da će ovde da ostanu one zanatlije koje su se skućile ili to nameravaju. čovek kome sam teča rekonstruiše kuću. ima zidara, treba mu vodoinstalater i keramičar. zanima me koliko to košta. struju ću ja da mu odradim.

1 hour ago, Malvo said:

Mislim da je samo pitanje vremena kada će ljude koji imaju plaćeni zanat bilo koje vrste ove cene da nateraju da se odsele u Nemačku, Austriju ili gde već. Znao sam da su kirije skočile, ali nisam imao pojma da je to toliko zadivljalo. Stvoriće se čitava generacija studenata/mladih ljudi koji imaju traumu od kirije da im odlazak negde preko neće predstavljati nikakvu specijalnu muku. Nemaš stan, nemaš IT posao od 1.000+ evra, nemaš šta ni da tražiš u Beogradu. 

 

 

Ja imam Ok posao trenutno ali troskovi su mi sad koliki i kad sam zivela vani, doduse pre neku godinu. Minus kirija, jer je ne placam. Plus sto sam tad isla levo desno vecere putovanja. Sad to nista ne radim i opet trosim i trosim...

Eno, čitam na društvenim mrežama, žali se jedna kako mnogo troši. Ne plaća ni kiriju sada, to su naše bake i deke obezbedile, krov nad glavom. A ona sama kaže troši li troši, i za to sam ja kriv. Pa ne bi trošila da se u Srbiji ne zarađuje dobro. Ali neka... narod sve vidi.

1 minute ago, Malvo said:

Eno, čitam na društvenim mrežama, žali se jedna kako mnogo troši. Ne plaća ni kiriju sada, to su naše bake i deke obezbedile, krov nad glavom. A ona sama kaže troši li troši, i za to sam ja kriv. Pa ne bi trošila da se u Srbiji ne zarađuje dobro. Ali neka... narod sve vidi.

Aco Srbine :hail::hail:

 

 

2 hours ago, djordje geprat said:

nevezano za topik, mislim da će ovde da ostanu one zanatlije koje su se skućile ili to nameravaju. čovek kome sam teča rekonstruiše kuću. ima zidara, treba mu vodoinstalater i keramičar. zanima me koliko to košta. struju ću ja da mu odradim.

za keramičara mislim da je minimum 15 e kvadrat, to da ništa on ne kupi i ne donese od materijala, dakle da mu je sve pripremljeno i donešeno

još nešto mo metru dužnom računaju ako ugrađuju one lajsne, ma nakupi se bože zakloni 

 

za vodovodžiju ne znam, oni cene po dužini cevi koje moraju da vuku i po broju izlivnih mesta, tako nekako

3 hours ago, Malvo said:

Stvoriće se čitava generacija studenata/mladih ljudi koji imaju traumu od kirije da im odlazak negde preko neće predstavljati nikakvu specijalnu muku.

 

Meni je par drugara ostalo da radi na raznim fakultetima u Becu. Broj nasih studenata od 2002. pa do danas rapidno opada. Ja sam taj trend primetio jos za vreme mog studiranja. Pogotovo je izrazeno na starijim godinama jer se ljudi pogube u ispitima ( pogotovo oni sto su studirali vec kod nas). Na zadnjoj godini samo smo bili jedan decko iz Hrvatske i ja sa nasih prostora.

 

Ironicno mislim da smo bili blizi i finansijski nekako pre 10,15 godina a klinci su se vise lozili da na studiranje napolju. Pogotovo ovi sto imaju za Bec potrebnih 1500 eura mesecno cesto odluce da studiraju u Srbiji i da nastave neki porodicni biznis.

Create an account or sign in to comment

Background Picker
Customize Layout

Account

Navigation

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.