Jump to content
IGNORED

Zgradogradnja


Mil@n

Recommended Posts

11 hours ago, bags said:

 

Ovo se desilo u Becu. Dodju likovi kupe celi blok sa zgradama, sruse i onda  nasta ovako nesto rogobatno.

 

startseitenimg1-mobile.thumb.jpg.587b0a78fea8e3637c8ba6f014d9a019.jpg

 

 

csm_20220107-_F9A7552-HDR_ret_2846748e37.jpg.42d7933caee6168a749cf49a860ca022.jpg

 

csm_The_Shore_01_Birdview_76ab997ba0.thumb.jpg.0eb3100efc680b5ab7048d1e9d687a07.jpg

 

ova poslednja slika mi je bas simptomaticna.... toliko ove prve dve mogu da se svedu pod ocigledni "mravinjak" bez da se trepne , ova poslednja ima te neke duboke terase, lep pogled, visa srednja klasa bazen i zelenilo (jadno to drvo na balkonu) .... a ustvari je samo drugo pakovanje :(

 

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, prima said:

 a ustvari je samo drugo pakovanje :(

 

pa ne bih baš rekla .

distance možda jesu malo upitne (teško je oceniti sa fotke), ali ovde postoji nešto jako bitno a to je "merilo čoveka". ovde konkretno je to spratnost i veza sa tlom i okruženjem.

 

@Delija67, ovo je 3d animacija, otud raširena jedra :D

Edited by dùda
  • +1 2
Link to comment
11 hours ago, Budja said:

 

 

Ako zelis da budes cinican, onda budi cinican sa  celom kritikom na ovom topicu.

 

Poenta je upravo u tome da nije u pitanju "domaca" specijalnost.

Cinican zelim da budem samo na nepristojne postove, posto si Tursku sam uveo u pricu. Trend je globalan ali osim ako nisi ziveo pod kamenom pre par meseci, mogao si i sam da vidis lokalne posledice proistekle iz krivicnih dela koje mogu i moraju da se rese samo i jedino lokalno.

  • +1 1
Link to comment

nisam dugo prosla Preradovicevom u Petrovaradinu..pa ono je skandal,bice nova nova Detelinara/Podbara..kao i svuda-umesto dve kuce sa 4-5stanova nikne cudoviste sa 35.. na ulici,bez pesackog,o biciklistickoj da sanjamo,bez parkinga,bez pristupa...malo je gore kad se prodje peske.

Link to comment

Novi Sad (+ Pezo$ + Kamenica) će se izučavati na fakultetima širom sveta kao udžbenički primer urbicida. 

Nova Detelinara - checked

Grbavica - checked

Podbara - checked

Rotkvarija - ongoing

Satelit - ongoing

Telep - ongoing

Razjebaće ceo grad u par decenija, neoradikalsko shvatanje upravljanja gradom. 

Link to comment

Kuće će u NS ostati u onom kraju oko Jodne Banje, i koliko se Telep i Klisa odbrane... I pojedini mini džepovi sa mešovitim pristupom, sa kućama i zgradicama zajedno, kao Betanija, Avijacija, onaj deo iza Rumenačke ka parsikih Komuna, deo između Bulevara Evrope  Cara Dušana, ... Sa tendencijom da i to nestane...

 

Sve će da pretvode u monstrume od 5 spratova, minimum....

Edited by radisa
Link to comment

Mislim da je samo pitanje vremena kada će ljude koji imaju plaćeni zanat bilo koje vrste ove cene da nateraju da se odsele u Nemačku, Austriju ili gde već. Znao sam da su kirije skočile, ali nisam imao pojma da je to toliko zadivljalo. Stvoriće se čitava generacija studenata/mladih ljudi koji imaju traumu od kirije da im odlazak negde preko neće predstavljati nikakvu specijalnu muku. Nemaš stan, nemaš IT posao od 1.000+ evra, nemaš šta ni da tražiš u Beogradu. 

 

  • +1 8
Link to comment

nevezano za topik, mislim da će ovde da ostanu one zanatlije koje su se skućile ili to nameravaju. čovek kome sam teča rekonstruiše kuću. ima zidara, treba mu vodoinstalater i keramičar. zanima me koliko to košta. struju ću ja da mu odradim.

Link to comment
1 hour ago, Malvo said:

Mislim da je samo pitanje vremena kada će ljude koji imaju plaćeni zanat bilo koje vrste ove cene da nateraju da se odsele u Nemačku, Austriju ili gde već. Znao sam da su kirije skočile, ali nisam imao pojma da je to toliko zadivljalo. Stvoriće se čitava generacija studenata/mladih ljudi koji imaju traumu od kirije da im odlazak negde preko neće predstavljati nikakvu specijalnu muku. Nemaš stan, nemaš IT posao od 1.000+ evra, nemaš šta ni da tražiš u Beogradu. 

 

 

Ja imam Ok posao trenutno ali troskovi su mi sad koliki i kad sam zivela vani, doduse pre neku godinu. Minus kirija, jer je ne placam. Plus sto sam tad isla levo desno vecere putovanja. Sad to nista ne radim i opet trosim i trosim...

  • +1 1
Link to comment

Eno, čitam na društvenim mrežama, žali se jedna kako mnogo troši. Ne plaća ni kiriju sada, to su naše bake i deke obezbedile, krov nad glavom. A ona sama kaže troši li troši, i za to sam ja kriv. Pa ne bi trošila da se u Srbiji ne zarađuje dobro. Ali neka... narod sve vidi.

Link to comment
1 minute ago, Malvo said:

Eno, čitam na društvenim mrežama, žali se jedna kako mnogo troši. Ne plaća ni kiriju sada, to su naše bake i deke obezbedile, krov nad glavom. A ona sama kaže troši li troši, i za to sam ja kriv. Pa ne bi trošila da se u Srbiji ne zarađuje dobro. Ali neka... narod sve vidi.

Aco Srbine :hail::hail:

 

 

  • Haha 3
Link to comment
2 hours ago, djordje geprat said:

nevezano za topik, mislim da će ovde da ostanu one zanatlije koje su se skućile ili to nameravaju. čovek kome sam teča rekonstruiše kuću. ima zidara, treba mu vodoinstalater i keramičar. zanima me koliko to košta. struju ću ja da mu odradim.

za keramičara mislim da je minimum 15 e kvadrat, to da ništa on ne kupi i ne donese od materijala, dakle da mu je sve pripremljeno i donešeno

još nešto mo metru dužnom računaju ako ugrađuju one lajsne, ma nakupi se bože zakloni 

 

za vodovodžiju ne znam, oni cene po dužini cevi koje moraju da vuku i po broju izlivnih mesta, tako nekako

  • Hvala 1
Link to comment
3 hours ago, Malvo said:

Stvoriće se čitava generacija studenata/mladih ljudi koji imaju traumu od kirije da im odlazak negde preko neće predstavljati nikakvu specijalnu muku.

 

Meni je par drugara ostalo da radi na raznim fakultetima u Becu. Broj nasih studenata od 2002. pa do danas rapidno opada. Ja sam taj trend primetio jos za vreme mog studiranja. Pogotovo je izrazeno na starijim godinama jer se ljudi pogube u ispitima ( pogotovo oni sto su studirali vec kod nas). Na zadnjoj godini samo smo bili jedan decko iz Hrvatske i ja sa nasih prostora.

 

Ironicno mislim da smo bili blizi i finansijski nekako pre 10,15 godina a klinci su se vise lozili da na studiranje napolju. Pogotovo ovi sto imaju za Bec potrebnih 1500 eura mesecno cesto odluce da studiraju u Srbiji i da nastave neki porodicni biznis.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...