Jump to content
IGNORED

Zgradogradnja


Mil@n

Recommended Posts

36 minutes ago, dùda said:

za keramičara mislim da je minimum 15 e kvadrat, to da ništa on ne kupi i ne donese od materijala, dakle da mu je sve pripremljeno i donešeno

još nešto mo metru dužnom računaju ako ugrađuju one lajsne, ma nakupi se bože zakloni 

 

za vodovodžiju ne znam, oni cene po dužini cevi koje moraju da vuku i po broju izlivnih mesta, tako nekako

uf. ako ne nađe majstore reći ću mu da ću da mu odradim i jedno i drugo pored struje. kupatilo je oko 20 m2 za vodovod sam čuo da je najmanje 300 € rad. uštedeo bi mu bar 800€. tečino.

Link to comment
45 minutes ago, Malvo said:

Eno, čitam na društvenim mrežama, žali se jedna kako mnogo troši. Ne plaća ni kiriju sada, to su naše bake i deke obezbedile, krov nad glavom. A ona sama kaže troši li troši, i za to sam ja kriv. Pa ne bi trošila da se u Srbiji ne zarađuje dobro. Ali neka... narod sve vidi.

 

Lecnuh se jbt :D

Link to comment

da, može biti da je ta cifra tako nešto oko 300 e za kupatilo, ali samo rad

 

što se keramičara tiče, ova cena je bila kao ''za nas'' :dry:,  to je BG, možda po unutrašnjosti može jeftinije, ali ispod 12 mislim da nema šanse

 

@djordje geprat

Edited by dùda
Link to comment
47 minutes ago, bags said:

 

Meni je par drugara ostalo da radi na raznim fakultetima u Becu. Broj nasih studenata od 2002. pa do danas rapidno opada. Ja sam taj trend primetio jos za vreme mog studiranja. Pogotovo je izrazeno na starijim godinama jer se ljudi pogube u ispitima ( pogotovo oni sto su studirali vec kod nas). Na zadnjoj godini samo smo bili jedan decko iz Hrvatske i ja sa nasih prostora.

 

Ironicno mislim da smo bili blizi i finansijski nekako pre 10,15 godina a klinci su se vise lozili da na studiranje napolju. Pogotovo ovi sto imaju za Bec potrebnih 1500 eura mesecno cesto odluce da studiraju u Srbiji i da nastave neki porodicni biznis.

 

Mislim da smo priblizna generacija, skoro nikog ne znam da je  radio osnovne studije napolju, iz moje strukesu su isli na phd u inostranstvo, a ovi mladji odrade i Phd ovde pa onda odu na postdok i ostanu ako im je to ideja...
Jedna rodjaka malo mladja mi je radila master u Gracu pre mozda desetak god, i to zahteva da roditelji imaju fond, koji je u to vreme bio znatno veci nego sto je kostalo rentanje sobe za studenta, ili studenjak vec da ne pominjem.

Link to comment
22 minutes ago, dùda said:

da, može biti da je ta cifra tako nešto oko 300 e za kupatilo, ali samo rad

 

što se keramičara tiče, ova cena je bila kao ''za nas'' :dry:,  to je BG, možda po unutrašnjosti može jeftinije, ali ispod 12 mislim da nema šanse

 

@djordje geprat

Jbt, ja sam plaćao 7 pre 6-7- godina...

  • +1 1
Link to comment

Ja se pitam ko ce da radi majstoriju za 10-20 godina, kada ova generacija 50+ ode sa trzista rada ?

Sada sve neke fakultetlije i digitalni pregaoci.

 

  • +1 1
Link to comment
2 hours ago, radisa said:

Jbt, ja sam plaćao 7 pre 6-7- godina...

sve je to u paketu sa najmom i kupovinom stana. € je zacementiran  dosta dugo, sve poskupljuje kurs stoji. kada sam ovo pravio, vetar lajsna je bila 4.5 a oluk 6 sa sve materijalom. sada je verujem duplo, što zbog manjka limara što zbog kursa € . jaje je 25 dinara. koliko je koštalo onda.

Link to comment
1 hour ago, brusli said:

Ja se pitam ko ce da radi majstoriju za 10-20 godina, kada ova generacija 50+ ode sa trzista rada ?

Sada sve neke fakultetlije i digitalni pregaoci.

 

Traže se pre press operateri iz ztv trećeg sveta, majstori odavno. Agemcije za uvoz radne dnage postoje već godinama i pokrivaju sve od građevine do kulinarstva

 

Da je po veštinama, ili CVju. ili po prvom utisku, i gradonačelnika bismo birali tako. I predsednika. Msm ja sam ta opcija. da sve vlade - državne lokalne uvozimo.

 

Nema kadra. otišlo u Honduras. Jebiga. Vote Chitravarma! Slogan: Neće biti gore. mi vam to garantujemo.

  • +1 1
Link to comment

Mislim da je jos jedna zabluda da majstori odlaze preko, i da je to razlog sadasnjeg (i buduceg) stanja.

To je mozda bilo ranije, sada je glavni problem sto uopste nema novih.

Pogledajte srednje strukovne skole, ono je tuga, ne mogu da popune 10% mesta.

Ali zato sega/mega/it odelenja ludnica.

 

  • +1 3
Link to comment

Izađe mi reklama na društvenoj mreži - kakvo će čudovište od stambenog kompleksa da mi nikne na 50 metara od zgrade, sa direktnim pogledom. Znao sam da taj prostor neće dugo da ostane prazan, ali ovu najavljuju neku luksuzeriju između stambenih zgrada gde živi običan narod. Kakav će to cirkus da bude. Godinama sam se hvalio da mi prozori i terasa gledaju u zelenilo i tišinu, evo sad će da dođe đavo i sve naplati. Najgore je što prostor gotovo ima oblik amfiteatra i zvuk jako i prodorno putuje, tako da ćemo se naslušati građevinskih mašina u narednom periodu. 

Edited by Malvo
  • Tužno 4
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...