Jump to content
IGNORED

Zgradogradnja


Mil@n

Recommended Posts

Svud se gradi ko blesavo. Npr. moj rodni Krusevac iz koga su svi zivi pobegli je prepun novogradnje a cena ide 1000 - 1500 po kvadratu. Valjda se doseljavaju iz okolnih sela, mada ni to ne moze bas da objasni jer je egzodus samih krusevljana u BG i inostranstvo ogroman. 

 

Jako cudna situacija, mislim da vise ne postoji mesto u Srbiji gde nije skocio kvadrat. 

Link to comment
1 minute ago, radisa said:

Pare peru oni što zidaju, oni što kupuju, oni misle da investiraju...

 

Videćemo šta će biti kad se balon izduva, jar izduvati se kad-tad mora, osim ako ne dovedemo par miliona ljudi sa strane da žive ovde...

 

Zašto misliš da mora, ako su u pitanju interne migracije? Mislim, staće u jednom momentu jer će doći svako ko je hteo da dođe, ali ćemo imati još centralizovaniju situaciju gde je sve još fokusiranije nego pre. Tek onda niko neće hteti da ide nigde drugde...

  • +1 1
Link to comment
3 minutes ago, radisa said:

Pare peru oni što zidaju, oni što kupuju, oni misle da investiraju...

 

Videćemo šta će biti kad se balon izduva, jar izduvati se kad-tad mora, osim ako ne dovedemo par miliona ljudi sa strane da žive ovde...

 

u poslednjih par meseci je kupovina nekretnina način da se očuva vrednost imovine, inflacija u euro zoni uz niske kamate na štednju u bankama je ključan faktor

 

koliko je to ispravno, ne znam, ali to je logika kupaca

  • +1 2
Link to comment

Ne znam, ja imam utisak da je ovo povezano sa propadanjem sela.

Niko više neće ili mu se ne isplati da se bavi poljoprivredom.

Sad je ljudima problem da pokose sopstveno dvorište.

Imaš samohodnu kosilicu za 300 eura, polovnu za 100 ali...

 

  • +1 3
Link to comment
38 minutes ago, djordje geprat said:

generalno, loše je što se stanovništvo koncentriše na par gradova, što čitave regije ostaju bez radno sposobnih. no, o tome se On pita.

 

Pa to se radi od Titovog vremena, nije Vučić izmislio koncentrisanje industrije i usluga u gradovima.

 

 

Kao neko ko zastupa investitore, mogu da kažem da od najvećeg broja njih ne bih kupio ni parking mesto u podzemnoj garaži, a kamoli stan, iako su u pitanju ogromni i skupi kompleksi.

  • +1 3
Link to comment
1 minute ago, BWA said:

Ne znam, ja imam utisak da je ovo povezano sa propadanjem sela.

Niko više neće ili mu se ne isplati da se bavi poljoprivredom.

Sad je ljudima problem da pokose sopstveno dvorište.

Imaš samohodnu kosilicu za 300 eura, polovnu za 100 ali...

 

 

Mislim da malo nisi fer BWA, imam par kolega sa sela i to su horor price. Seljak zavisi od toga kako mu rodi te godine, mnoooogo se takodje zavisi i od drzave, cene benzina itd... a sve to je jebeno nepredvidljivo u Srbiji. Da ne pricam o otkupljivacima koji ucenjuju itd...

Edited by Shan Jan
  • +1 5
Link to comment
1 minute ago, napadaj said:

 

Pa to se radi od Titovog vremena, nije Vučić izmislio koncentrisanje industrije i usluga u gradovima.

 

 

Kao neko ko zastupa investitore, mogu da kažem da od najvećeg broja njih ne bih kupio ni parking mesto u podzemnoj garaži, a kamoli stan, iako su u pitanju ogromni i skupi kompleksi.

Zbog kvaliteta gradnje ili ?

Link to comment
1 minute ago, Mil@n said:

 

Zašto misliš da mora, ako su u pitanju interne migracije? Mislim, staće u jednom momentu jer će doći svako ko je hteo da dođe, ali ćemo imati još centralizovaniju situaciju gde je sve još fokusiranije nego pre. Tek onda niko neće hteti da ide nigde drugde...

Pa moraće se izduvati... Svaki balon se izduvava, jer će biti gomila gajvbi koje će biti prazne, a jednom će neko ozbiljan u ovoj državi da raspizdi porez na parzne gajbe, koji će biti ozbiljan, i onda će morati da padnu cene...

 

Drugo, pre ili kasnije će oni koji imaju nakupovati stanova i šta onda, kupovaće da imaju 20-30-50 stanova? to neće moći tako da ide...

 

Mislim, meni prvom ne dgovara da padaju, ali sam siguran da će padati u  nekom dugačkom periodu, na 10-20 godina, u stvarnoj vrednosti...

 

 

1 minute ago, Braća Strugacki said:

 

u poslednjih par meseci je kupovina nekretnina način da se očuva vrednost imovine, inflacija u euro zoni uz niske kamate na štednju u bankama je ključan faktor

 

koliko je to ispravno, ne znam, ali to je logika kupaca

Pa to i jeste problem, u stvari niko ne zna kako da očuva vrednost novca, trenutno stanovi izgledaju kao najdostupnija stvar za to... To me i brine, jer kad se nešto masovno radi, obično to baš nije dobro...

  • +1 3
Link to comment
2 minutes ago, munze said:

Zbog kvaliteta gradnje ili ?

Nisam @napadaj, ali rekao bih zbog kvaliteta ljudi...

 

 

Edited by radisa
  • +1 3
Link to comment
13 minutes ago, Shan Jan said:

 

Mislim da malo nisi fer BWA, imam par kolega sa sela i to su horor price. Seljak zavisi od toga kako mu rodi te godine, mnoooogo se takodje zavisi i od drzave, cene benzina itd... a sve to je jebeno nepredvidljivo u Srbiji. Da ne pricam o otkupljivacima koji ucenjuju itd...

Ne, ok. Napisao sam da im se mozda ne isplati, ne znam.

Ali činjenica jeste da svi hoće u grad. Ja sam rođen u socijalističkoj stambenoj zgradi i prije nekih 10-ak godina niko me ne bi natjerao da odem odatle.

Sad razmišljam malo drugačije.

 

Link to comment
12 minutes ago, napadaj said:

 

Pa to se radi od Titovog vremena, nije Vučić izmislio koncentrisanje industrije i usluga u gradovima.

 

 

Kao neko ko zastupa investitore, mogu da kažem da od najvećeg broja njih ne bih kupio ni parking mesto u podzemnoj garaži, a kamoli stan, iako su u pitanju ogromni i skupi kompleksi.

pogledaj sloveniju iz titovog vremena: begunje, ajdovščina, koper, izola, velenje, ptuj, .......

 

sada se dešava da se ubijaju gradovi.

  • +1 5
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...