August 20, 2025Aug 20 4 hours ago, Sammael said:"Vladica Tintor (ex RATEL) je novi direktor United Grupe.United Group NIJE United Media (NovaS i N1) već Shopster.United Group je u Bulevaru Zorana Đinđića United Media je u Bulevaru Mihajla Pupina."UG je holding, i obuhvata i operatere po državama, koji posluju kao zasebne firme, i United Mediju, tj. kanale, internet platforme, radio-stanice i novine.Evo slajda koji to prikazuje iz prezentacije poslovnih rezultata UG iz 2023, dakle pre prodaje SBB-a.https://telesrbija.rs/uploads/United%20Group%20Presentation%209M%202023.pdfDetaljniji pregled trenutnog vlasništva UG dostupan je ovde:https://united.group/operations/ E sad, koje ingerencije ta srpska filijala ima nad kanalima, to je naravno teško dokučiti, pošto je Šolak voleo da posluje preko 100 različitih firmi iz raznih država.U svakom slučaju je smradovski što su ga imenovali, a o tome nisu nikog obavestili i što on dolazi s advokatima da se razračunava sa bivšom direktorkom. Edited August 20, 2025Aug 20 by vememah
August 20, 2025Aug 20 30 minutes ago, pt 2.0 said:pobunjene protiv koga?odgovorili su momci vec. 7 minutes ago, vememah said:UG je holding, i obuhvata i operatere po državama, koji posluju kao zasebne firme, i United Mediju, tj. kanale, internet platforme, radio-stanice i novine.Evo slajda koji to prikazuje iz prezentacije poslovnih rezultata UG iz 2023, dakle pre prodaje SBB-a.https://telesrbija.rs/uploads/United%20Group%20Presentation%209M%202023.pdfDetaljniji pregled trenutnog vlasništva UG dostupan je ovde:https://united.group/operations/E sad, koje ingerencije ta srpska filijala ima nad kanalima, to je naravno teško dokučiti, pošto je Šolak voleo da posluje preko 100 različitih firmi iz raznih država.U svakom slučaju je smradovski što su ga imenovali, a o tome nisu nikog obavestili i što on dolazi s advokatima da se razračunava sa bivšom direktorkom.ug srbija nema nikakve ingerencije nad kanalima koliko ja pamtim.
August 20, 2025Aug 20 Cela grupa je jako velika i teško je gledajući spolja da se pohvata na koji način se upravlja kojom firmom. Uglavnom, ovo imenovanje Vladice ne sluti na dobro. A i sam način na koji banjavaju u firmu izgleda kao da se spremaju za neki obračun sa prethodnom upravom.
August 20, 2025Aug 20 2 minutes ago, bejzbolka said:Cela grupa je jako velika i teško je gledajući spolja da se pohvata na koji način se upravlja kojom firmom. Uglavnom, ovo imenovanje Vladice ne sluti na dobro. A i sam način na koji banjavaju u firmu izgleda kao da se spremaju za neki obračun sa prethodnom upravom.pa sigurno da se spremaju na obracun sa prethodnom upravom, kad su oni svi solak team.celom grupom je do nedavno sustinski upravljao upravni odbor od 10ak ljudi
August 20, 2025Aug 20 2 hours ago, Jimmy Kowalski said:N1 Info RSDosadašnja direktorka UG: Nema razloga da se ovakve stvar...Dosadašnja direktorka UG Bojana Mijailović kaže da je u sedište UG došla grupa advokata iz kancelarije Gecić zajedno sa Vladicom Tintorom i tražila da ih primi.Ali način na koji se ovo sprovodi… to sve govori.
August 21, 2025Aug 21 7 hours ago, bejzbolka said:Situacija nije tako jednostavna. Prva stvar koju javnost uključujući i opozicionu pogrešno percepira je da je "Šolak prodao N1". To je spin koji ide od Vučića i režimskih medija. Nije Šolak ništa prodao, nego je United grupa (u kojoj je Šolak manjiski partner) prodala jednu od svojih firmi-SBB. SBB nije isto što i N1, SBB je operater, N1 i Nova su televizije. SBB je prodat PPF grupi (u kojoj je većinski partner državni fond UAE, Vučićev brat Bin Zajeb). Šolak je bio protiv prodaje njima, ali nije mogao kao manjinski partner da utiče na tu odluku. Tu je ključna greška na koju se javnost peca, jer se predstavlja kao da je Šolak zajebao opozicionu javnost u Srbiji, pokupio pare i sad se brčka negde na Bahamima, To se masovno primilo, vidim da i neke kolege po tviteru pričaju napamet, a nisu ni pročitali šta je prodato i ko je prodao.Bojana je deo Šolakovog tima, Šolak je godinama postavljao svoje kadrove na sve čelne pozicije u UG, što je i normalno, on je bio na čelu Grupe.Trenutno traje žestok sukob Šolaka sa većinskim partnerom u Grupi, to je investicioni fond BC Partners, u kojem glavnu reč ima neki Grk. Većinski partner je pre mesec-dva sklonio Šolaka i njegovu najbližu saradnicu sa čela grupe.https://www.broadbandtvnews.com/2025/06/26/dragan-solak-calls-for-investigation-against-bc-partners-after-united-dismissal/https://vreme.com/ekonomija/fajnensel-tajms-siri-se-pobuna-u-junajted-grupi-zbog-smene-solaka/ (ovo su direktori odani Šolaku)BC Partners gleda samo profit (potpuno legitimno) i njima ne treba sukob sa vlastima u bilo kojoj državi i hebe im se da razvijaju neke medijske slobode i demokratiju (iz njihovog ugla legitmno). Vladica je deo njihove ekipe i verovatno je na misiji da N1 pretvori u neki Euronews.Prilično sam siguran da Šolak neće tek tako prepustiti potpuno upravljanje nad firmom.Nazalost moj rant o Solaku koji je nasao nacin kako da maksimizuje cenu prodaje ne dolazi zbog onoga sto znam sa interneta. Nebitno.
August 21, 2025Aug 21 29 minutes ago, glibav said:Nazalost moj rant o Solaku koji je nasao nacin kako da maksimizuje cenu prodaje ne dolazi zbog onoga sto znam sa interneta. Nebitno.Nemam nikakve insajd informacije o prodaji. Činjenica je da N1 nije prodat, kao ni Nova, njihov položaj u okviru UG uopšte nije promenjen prodajom SBB-a. Ono što jeste promenjeno (ali ne prodajom, nego odlukom većinskog partnera) je Šolakov položaj u okviru same United grupe, gde je on lišen rukovodeće pozicije i sada se sklanjaju ljudi koje je on postavljao, što posredno otvara mogućnost da dođe do promena u rukovođenju N1 i Novom, a samim tim i do promene uređivačke politike.Da li Šolak radi nešto ispod žita nemam pojma. United grupa je poslednjih godina prilično zadužena i nešto su morali prodati, kako bi se održali. Meni ne deluje da on sarađuje sa režimom, čak naprotiv.
August 21, 2025Aug 21 Nisam ni rekao da je saradjivao vec da je nasao nacin kako da maksimizuje profit. A hulja sve to platio nasim parama. A iskreno se nadam da je ovom rezimu skori kraj i da ce svi novinari N1 moci uskoro da rade normalno. Prodaja mi i ide u prilog tome da je neko procenio da je cena trenutno najveca i da ide pad.
August 21, 2025Aug 21 Dobra stvar je što bi promenom uređivačke politike neko dodatno izašao napolje da vidi i čuje šta se dešava a ne kao sad iz fotelje Još ako ograniče net - top
August 21, 2025Aug 21 2 minutes ago, Spirit said:Dobra stvar je što bi promenom uređivačke politike neko dodatno izašao napolje da vidi i čuje šta se dešava a ne kao sad iz foteljeJoš ako ograniče net - topSamo onaj koji je i do sada bio zainteresovan.
August 21, 2025Aug 21 „Vreme“ saznajeDva scenarija za N1: Gašenje ili tiho gušenje21. avgust 2025, 11:07Nemanja Rujević/Marija L. JankovićVučiću se žuri. Iako je najavio kraj N1 i Nove S do novembra, ubrzan je plan da se državnim novcem kupi kontrola nad ovim medijima, saznaje „Vreme“To što se na vratima Junajted grupe naprasno pojavio novi direktor Vladica Tintor, nekadašnji funkcioner RATEL-a, trenutno za N1 i Novu S ništa ne menja.Ipak, kako „Vreme“ saznaje, naredni korak bi mogla da bude promena rukovodstva Junajted medije, koja je deo Grupe, a na taj način će se doći do N1 i Nove S. Država ide na jednu od dve taktike – da ugasi brzo ove medije, pod obrazloženjem „poslovne odluke“, ili da ih tiho uguši, kažu upućeni.Kombinacija je ogoljenaPostavljanje Vladice Tintora, novog direktora Junajted grupe, je za sada kulminacija posla koji je vlasnik Junajted grupe, veliki investicioni fond BC Partners, napravio kada je prodao kablovsku mrežu SBB češko-arapskom konzorcijumu te sva sportska prava državnom Telekomu.Tako su svi režimski TV kanali postali dostupni na oba velika kablovska ponuđača, a Telekom je postao monopolista na sportske prenose i to je skupo platio državnim novcem – to jest, novcem poreskih platiša.BC Partners su nastavili smenom dugogodišnjeg menadžera – i manjinskog vlasnika – Dragana Šolaka, što će epilog dobiti na sudu. Ali, dok se čeka sud, u Junajted grupi se dela.Kako nam kažu upućeni u dešavanja, ideja je da se sve kadrovske smene pripišu „poslovnim odlukama“, a da krajnji cilj bude ono što je predsednik Srbije Aleksandar Vučić i najavljivao – kraj N1 i Nove S do novembra ove godine.U međuvremenu, svi novinari ovih televizija će gurati dalje, bez ikakvih prilagođavanja, pa dokle ide-ide.Za sada nema konkretnih najava da bi mogli biti smenjeni neki od vodećih ljudi i urednika dve televizije ili pak drugih medija koji pripadaju Junajted grupi, poput dnevnika Danas i nedeljnika Radar.Da li može da se sprečiMediji oko N1 i Nove S bi mogli da prežive jedino ukoliko vlasnik, BC Partners, shvati da bi im gašenje narušilo međunarodnu reputaciju, kažu naši izvori.Jer, reč je o velikoj investicionoj firmi koja posao na Balkanu gleda kroz lupu profita. Pitanje je koliko oni haju za novinarske slobode u Srbiji, ali bi mogli da se zabrinu ako bi se oni našli na udaru stranih medija.Ipak, čini se da Vučić nije govorio napamet kada je prognozirao kraj kritičkih televizija do jeseni. Kao da je odavno došao do ljudi u vrhu BC Partnersa, kada je i sklopljen ceo posao.Udar i na štampuU sklopu Junajted medije rade i druge redakcije. Tako je Junajted medija 2021. kupila dnevni list Danas, koji su do tada držali mali akcionari, odnosno novinari koji su devedesetih otišli iz Naše borbe.Junajted medija drži i nedeljnik Radar, a to su opet novinari koji su otišli iz NIN-a, nakon što je 2023. prešao u ruke nove vlasnice. Deo tima je i srpska redakcija Forbsa i dnevni list Nova.To su sve novinari koji su bežali od državne kontrole u medijima. Ukupno, u pitanju su stotine novinara.Nema gde da se odeKako je „Vreme“ čulo od nekih od njih, ni oni sada nemaju više informacija šta će se desiti. Ali se boje i ukazuju – u Srbiji više da gotovo nema redakcije koja traži prave novinare, a pogotovo ne televizijske.Sve preostale televizije i dnevne novine su pod kontrolom države. Mediji poput Juronjuza i RTS-a, koje država naziva nezavisnim ili neutralnim, više puta su pokazali kako prolaze novinari koji se drznu da se ogluše o redakcijsku politiku tihe, ali postojane podrške naprednjacima.Tamo neće moći ni da pokucaju, a kamoli da dobiju otvorena vrata, barem oni koji nameravaju da nastave da se bave profesionalnim izveštavanjem.Za to vreme, politika drugih zemalja već je ugasila neke druge redakcije koje su pokrivale medijski prostor Srbije. Katar je preko noći zatvorio Al džaziru Balkan, a Tramp je mesecima iscrpljivao Glas Amerike i Slobodnu Evropu. Rezultat ove„predane namere“ je u stopiran rad Glasa Amerike, raspušteni saradnici i skresan budžet Slobodne Evrope.Za građane i informisanje u Srbiji su to sve rđave vesti.https://vreme.com/vesti/dva-scenarija-za-n1-gasenje-ili-tiho-gusenje/https://x.com/Aleksandar_Mi/status/1958408634854937059https://x.com/Aleksandar_Mi/status/1958409863312117885https://x.com/Aleksandar_Mi/status/1958454437854224434 Edited August 21, 2025Aug 21 by vememah
August 21, 2025Aug 21 uz tonu soli - Vladica ima ozbiljan CV , sad sta je iza toga boga pitaj ( kakvi debili se kriju iza reffernce lista je potpuno nadrealno )
August 21, 2025Aug 21 4 hours ago, glibav said:Nazalost moj rant o Solaku koji je nasao nacin kako da maksimizuje cenu prodaje ne dolazi zbog onoga sto znam sa interneta. Nebitno.Da je hteo da proda N1 i Novu, bila je prilika kad je prodavao SBB. Telekom ne bi pitao za cenu, i to nema tržišno utemeljenje već svi znamo šta… Lik je hteo da zadrži medije, rukovodeći se ne baš finansijskim razlozima, ali su ga smenili na čelu grupe možda baš zbog toga, uz verovatno neki uticaj ovdašnje vlasti preko arapskih vlasnika.
August 21, 2025Aug 21 45 minutes ago, jorma shparga said:uz tonu soli - Vladica ima ozbiljan CV , sad sta je iza toga boga pitaj ( kakvi debili se kriju iza reffernce lista je potpuno nadrealno )BC Partners svakako neće postaviti nekog ćaci mentola da vodi firmu, jer njima nije cilj da firmu unište, već samo da sklone Šolaka i time skinu žvalavog sa grbače, jer verujem da im na sve moguće načine otežava poslovanje u Srbiji. Verovatno žele da budu kooperativni, a ne da se skroz ugase.Vladica možda jeste pametan, ali ima istoriju saradnje sa režimom, ne bi bio direktor RATEL-a da nije na liniji. Edited August 21, 2025Aug 21 by bejzbolka
Create an account or sign in to comment