Skip to content
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Parapsihopatologija™

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

N1, CNN medj srbljem

Featured Replies

2 minutes ago, TWEN FM said:

Mene vise zanima, da li bi jedan domaci sud mogao da zabrani N1, kad oni imaju dozvolu za emitovanje iz Luksemburga (to je onaj ugovor o prekogranicnim televizijama koje je Srbija sa EU-om potpisao)? Zbog toga nije mogao ni vesticara na celu REM-a da naredi bilo kakvo kaznjavanja N1 i stalno je poslala njihove zalbe luksemburskoj regulatornoj agenciji, koja je ubrzo vracala panflete iz REM-a nazad!

Bas bi se EU baktala sa N1 kada su po istom osnovu zabranjivali Russia Today i Al Jazzeera po zapadnim "demokratijama".

fantom

  • Replies 3.8k
  • Views 451.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Most Popular Posts

  • Koja je smradina Kovačević, fuj. Oličenje "neće me niko zajebati, svisuisti" pljuckanja sa nebeskih visina mudrosti nedostupne običnim smrtnicima; nešto što najviše prezirem, više od ogoljenog ćacizma

  • N1 Info RS Bio jednom jedan Siniša Kovačević Kada je 1998. donet zloglasni Šešeljev Zakon o javnom informisanju sa drakonskim novčanim kaznama za medije koji su za 24 sata pred sudijom za prekršaje mo

  • Milošica
    Milošica

    Za njega ne verujem.

Posted Images

Ne bih se ja bas zajebavao sa tim kad krenu ucestali pozivi "Na dijalog i uzdrzanost" ili kad zagrme Picula i Marta Kos..

@kronostime: Ne pricam o tome da li EU moze ili ne moze da se baktaki, radi se o mogucnost da jedan domaci sud zabrani rad N1 (koji se emituje sa licenzom jedne EU-drzave) i nista drugo! A kakve veze ima s tim zabrana RT? To je jedan propagandni kanal kepeca iz kremlja, koji se u Srbiji i dalje emituje i ima sopstvenu jezicnu vrziju.

Edited by TWEN FM

10 minutes ago, TWEN FM said:

@kronostime: Ne pricam o tome da li EU moze ili ne moze da se baktaki, radi se o mogucnost da jedan domaci sud zabrani rad N1 (koji se emituje sa licenzom jedne EU-drzave) i nista drugo! A kakve veze ima s tim zabrana RT? To je jedan propagandni kanal kepeca iz kremlja, koji se u Srbiji i dalje emituje i ima sopstvenu jezicnu vrziju.

Jednostavno - EU se nece preterano gicati oko toga: par jalovih saopstenja i nista vise.

To je sasvim moguce, nije da su se do sada nesto preterano bunili. Ipak moram da kazem, da polako ali sigurno mediji iz EU, i tu pre svega iz Nemacke i Austrije menjaju recnik prema AV-u i njegovom autokratskom-diktatorskom nacinu vladanja Srbije, nazivajuci ga "grobarom demokratije"! Ovakav recnik nisam cuo odavno prema bilo kom "predsedniku" jedne drzave.

Edited by TWEN FM

Ovo oko e&PPF i njihove veličine i "potrebe" da budu "sluga vlasti" mi je jasno.

Ali mi je prilično čudno da se buljuk nekih savetnika iz Vlade i kabineta predsednika "udomi" u Etisalat-u koji je valjda deo ovoga...

To neko "tante za kuku riku"? Deo ovog dila sa kupovinom SBB?

Vise nego ocigledno. Obostrani interes (arapa-ceha i vlade) je siguran, kao jedan amin na kraju molitve.

BTW: Yettel na Twitter "obecava" lansiranje zajednicke TV ponude sa SBB-om gde najavljuju "vise sadrzaja, nove kanale i usluge". Vise informacija bice podeljena "uskoro":

Edited by TWEN FM

4 hours ago, TWEN FM said:

To je sasvim moguce, nije da su se do sada nesto preterano bunili. Ipak moram da kazem, da polako ali sigurno mediji iz EU, i tu pre svega iz Nemacke i Austrije menjaju recnik prema AV-u i njegovom autokratskom-diktatorskom nacinu vladanja Srbije, nazivajuci ga "grobarom demokratije"! Ovakav recnik nisam cuo odavno prema bilo kom "predsedniku" jedne drzave.

Tako su i svasta pisali o izborima prosle godine i pricali neke ozbiljne reci pa onda odjednom izadje ono kako su izbori bili sasvim popravljeni i u sustini vrlo korektni. Mozda prosto opet tvrde neki pazar.

I u Italiji sve cesce i otvorenije govore o mekanoj diktaturi. Mislim da je tome doprinelo ovo rusko trolovanje. Mislim da ga rusi namerno buse objavljujuci ove gluposti o obojenoj revoluciji. Zapadni novinar po defoltu odmah stane u zastitu obojenog revolucionara koji bi da se istrgne iz ruskog zagrljaja. Eh sad, zasto se ni trena da se zapitaju koji k. se Fon Der Lajen i Makron i ekipa redovno ljubi sa zvalavim monstrumom je posebno pitanje. Mada je odgovor jednostavan. Danasnji novinari ne znaju sta je istrazivacko novinarstvo. Samo kopi/pejst po sablonu. Videcemo da li ce se trend nastaviti i na vecerasnjim informativnim emisijama.

20 minutes ago, Lo Zingaro said:

I u Italiji sve cesce i otvorenije govore o mekanoj diktaturi. Mislim da je tome doprinelo ovo rusko trolovanje. Mislim da ga rusi namerno buse objavljujuci ove gluposti o obojenoj revoluciji. Zapadni novinar po defoltu odmah stane u zastitu obojenog revolucionara koji bi da se istrgne iz ruskog zagrljaja. Eh sad, zasto se ni trena da se zapitaju koji k. se Fon Der Lajen i Makron i ekipa redovno ljubi sa zvalavim monstrumom je posebno pitanje. Mada je odgovor jednostavan. Danasnji novinari ne znaju sta je istrazivacko novinarstvo. Samo kopi/pejst po sablonu. Videcemo da li ce se trend nastaviti i na vecerasnjim informativnim emisijama.

Ne bih rekla. U pokusajima u februaru da nadjem bilo sta makar nesto o Srbiji, nasla sam zakopani podkast novinarke koja je dopisnica za Italiju i Balkan, sve je to vrlo fino ispraceno i objasnjeno, a dok dodje na naslovnu stranu lista posle 3 meseca clanci su u fazonu izasli neki demonstranti, hoce izbore, predsednik hoce izbore za godinu i po, vreme je lepo i tako. Ne znam kako i ko odredjuje kad treba da se ukljuci ton u stilu prokleti krvolok Balkana Pera Pantic a kad predsednik je rekao a Pera je rekao, ali nije do neupucenih novinara.

Reci mi koji konkretno list. Tesko da je mejnstrim.

18 hours ago, Lo Zingaro said:

Reci mi koji konkretno list. Tesko da je mejnstrim.

Ne italijanski, holandski je list, vrlo mejnstrim, nego kazem nema razloga da mislimo da su bas svi novinari neupuceni i ne znaju sta je istrazivacko novinarstvo. Ima svega kao u svakoj struci, a i ozbiljnih ljudi. Mislim da je bitniji faktor tu kakva je politika novine/medija prema nekoj temi. Kao i u Srbiji uostalom, los novinar ce na N1 napisati balansirnaji clanak nego dobar novinar na RTSu ako ih jos ima tamo takvih.

3 minutes ago, Mel said:

Ne italijanski, holandski je list, vrlo mejnstrim, nego kazem nema razloga da mislimo da su bas svi novinari neupuceni i ne znaju sta je istrazivacko novinarstvo. Ima svega kao u svakoj struci, a i ozbiljnih ljudi. Mislim da je bitniji faktor tu kakva je politika novine/medija prema nekoj temi. Kao i u Srbiji uostalom, los novinar ce na N1 napisati balansirnaji clanak nego dobar novinar na RTSu ako ih jos ima tamo takvih.

Novinar koji radi na mejnstrim medijima i sledi zvanicnu agendu je po difoltu los novinar.

U medjuvremenu, RAI i dalje ima svog izvestaca na ulicama Beograda i redovno u svakom dnevniku svez izvestaj. Toga nije bilo nikada od vremena Zlobimira.

Samo da nam se ne pojavi Kristijan Amanpur na ulicama.

Create an account or sign in to comment

Background Picker
Customize Layout

Account

Navigation

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.