Jump to content
IGNORED

Pitanje za pravnika


ordi

Recommended Posts

jel zna neko da li mora da se plati nagrada privatnom sudskom izvrsitelju? ako se plati za 8 dana 1800din, posle toga je 3600. Uplacuje se na privatni racun lica koji je sudski izvrsitelj. Meni zvuci kao obicna placka?

 

Caletu je dosao dug za struju (3000din) od pre 10 meseci,i treba da plati sve sa kamatama 4000din, sto je ok. Ali imaju i stavka nagrada za izvrsitelja? a pored toga ima i naknada za troskove izvrsenja 4660din.(troskovi za rad izvrsitelja)

Zvao i pricao sa izvrsiteljem, poprilicno bezobrazno zvuci. Kaze da ovih 4660din. uplacujem EDB, mada pise da su troskovi za rad izvrsitelja. A 1800(3600) njemu na racun?

Ispada da za dug od 4000din. mora da uplati 4660din.troskove za rad izvrsitelja i pored toga jos da nagradi izvrsitelja sa 1800(3600)...neka se jebu

Link to comment

Sve se placa. I za tih 4660 je dobar izvrsitelj, samo mu je to vec EPS platio, pa sad ti placas EPS-u. Cist kriminal, ali legalizovan.

Inace, nekoliko izvrsitelja je prosle godine imalo preko milion evra prihoda po kancelariji. Pa ti vidi da li se isplati dilovati heroin :fantom:

Link to comment

Sa tih 4660 sam se pomirio, ali ovih nagradnih 1800 me bas nerviraju. Pre bih dao advokatu vise para nego to. Znaci mora da se plati?

 

Makar cu mu u svrhu uplate napisati da ih nagradno nabije u bulju, sto ce ga verovatno bas mnogo potresti

Link to comment

Ne znam da li je pravo mesto za pitanje:

Hoce prijatelj da prijavi zenu da radi kao kucna pomocnica (narano kod mene zato i ja pitam), pa me zanima sta mu sve treba i koliko ce mene to da smara tj. koliko ja treba da idem sa njim po raznim salterima....

Naravno ovo je izabrao jer je cuo da je to najmanja kinta ako hoce da mu zena bude "zaposlena" tj. da je prijavi u fond PIO.

Link to comment

imam  pitanje za krivicare, ako ima takvih: kolika je realna kazna za kradju psa iz necijeg dvorista?

olaksavajuca okolnost je ta sto bi takva kradja, ako bi do nje doslo, bila savrseno opravdana.

Link to comment

zavisi od nekoliko stvari: vrednosti psa (sitna kradja), da li lopov treba provaliti u dvoriste ili preseci lanac (provalna, teska kradja) ili ako nije ni jedno od ta dva onda - obicna kradja

 

uslov najvjerovatnije (maksimalno lupetanje posto ne znam olaksavajuce okolnosti)

Link to comment

Ne znam da li je pravo mesto za pitanje:

Hoce prijatelj da prijavi zenu da radi kao kucna pomocnica (narano kod mene zato i ja pitam), pa me zanima sta mu sve treba i koliko ce mene to da smara tj. koliko ja treba da idem sa njim po raznim salterima....

Naravno ovo je izabrao jer je cuo da je to najmanja kinta ako hoce da mu zena bude "zaposlena" tj. da je prijavi u fond PIO.

Zar ne moze sama da uplacuje doprinose bez da je zaposlena negde?

 

Link to comment

np, lopov neka kaze u policiji da je kapija bila otvorena a pas odvezan.

Još bolje, ako je kapija bila otvorena, a pas odvezan, da je pas bio na trotoaru ispred. Onda je samo pronadjen pas, i nije vraćen vlasniku, pa je samo utaja. :naughty:

Link to comment

Može i krajnja nužda, to je oslobađajuća- da ga je odvezan pas napao na trotoaru ispred, pa ga je savladao snagom svojih ruku i odneo na bezbedno mesto gde je opasnsot prestala.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...