Jump to content
IGNORED

Pitanje za pravnika


ordi

Recommended Posts

Koliko se vredi šibati (sudski) sa bankom po pitanju preporuke nbs ban 002/13?Iscrpeo sam sve "mirne" opcije, ostao još samo sud ili da batalim.Takođe, u istom svetlu - da li je ikada primenjen deo zakona o obligacionim odnosima, članovi 133-136?

Link to comment
  • 2 weeks later...

Moze li se raskinuti ugovor o zakupu poslovnog prostora pre isteka roka i ako nije ugovorom precizirano da li mora da se isplati naknada u visini kirije i za preostalo vreme ?

Link to comment

drugari,imam privatno zdravstveno osiguranje kod Delta Generalija.bio u Jedru dok lekara (za pricu je nebitno zasto), oni mi rekli da je to pokriveno osiguranjem, sto je potvrdila i salterusa iz Generalija (Generali ima tamo salter).pre neki dan dobio pismo od njih da moj zahtev za nadoknadom troskova nije prihvacen, te da moram da uplatim XXX RSD na racun YYY, ili mogu da se zalim.e sad, moje pitanje je da li ja moram to da platim?

Link to comment

Nek ti kazu iskusniji od mene posto nisam do sada imao nijedan slucaj sa zdravstvenim osiguranjem ali ono sto sam imao sa ostalim osiguranjima kaze da nijedno osiguranje nece da ti nadoknadi stetu u onoj meri u kojoj je potrebno ako im ne zapretis sudom.

Link to comment
  • 4 weeks later...

da li u beogradskim sudovima za overu ugovora o kupoprodaji nekretnina, traze i list nepokretnosti (ne stariji od sest meseci), navodno zbog provere da li je vlasnistvo upisano po odredbama novog zakona o posebnim uslovima za sticanje prava svojine na objektima izgradj bez gradjevinske dozvole?

Edited by garoviks
Link to comment

a gradjevinska i upotrebna dozvola koje datiraju od pre stupanja zakona na snagu ne mogu biti validni dokumenti koji potvrdjuju da objekat nema veze sa ukjnizbom po novim uslovima?

Edited by garoviks
Link to comment

nema overa veze sa datumima upotrebne i gradjevinske dozvole. ukoliko je dozvoljena overa uz upotrebnu i gradjevinsku dozvolu trebalo bi, na primer, da bude dozvoljena i uz ugovor prethodnika. meni nisu dozvolili. probaj zovnuti sud sutra ujutro

i pitaj njih moze li tako.

011 / 3083-442, (zgrada u timockoj)

Edited by nautilus
Link to comment

ali ima veze sa upisom u zemljisne knjige, zbog kojeg oni i traze dodatnu dokumentaciju. upotrebna dozvola je poslednji dokument koji je potrebno dobiti da bi se mogla izvrsiti uknjizba. i sad ako postoji takva dozvola izdata pre 10-20-100 godina, ipak se mora ici u katastar i placati globa za list nepokretnosti.jos jedno perfidno dzeparenje u rangu odzacarina raznih.ne treba da overavam tamo nista, vec je ns sud tek od pocetka decembra uveo nova pravila: prvo su trazili gradjevinsku i upotrebnu, ili list nepokretnosti, a od pre par dana iskljucivo list nepokretnosti.

Link to comment
Roditelji maloletnika nisu hteli da kažu zašto su sinu dozvoljavali da vozi automobil. Maloletni N. P. neće krivično odgovarati zato što je njegovom krivicom stradala žena. Zato što još nema 16 godina njemu će moći da bude izrečena samo vaspitna mera.
Dečko od 15 godina ubije ženu kolima i dobije vaspitnu meru.Šta je uopšte vaspitna mera i da li roditeljti mogu krivično da odgovaraju ?
Link to comment

maloletnicki zatvor je predvidjen za starije od 16 godina. to je jedina kazna koja se moze izreci maloletniku.najstrozija vaspitna mera je upucivanje u vaspitno popravni dom na period od 6 meseci do 4 godine. ostale su pojacan nadzor od strane roditelja ili od strane organa starateljstva, pojacan nadzor od strane druge porodice, dnevni boravak u odgovarajucoj ustanovi, upucivanje u vaspitnu ustanovu . uz ovo se mogu propisati i jos neke obaveze.roditelji mogu da odgovaraju samo u parnici.

Edited by nautilus
Link to comment
  • 2 weeks later...

imam neka pitanja u vezi nekretnina u Srbiji, izvinjavam se ako uzurpiram topik ili ako je već bilo, ako treba selite negde- koliko shvatih, ako se neko odrekne srpskog državljanstva (zbog dobijanja nekog drugog) ne može da nasledi ništa u Srbiji- da li je generalno bolje da osoba prepiše deci stan za života, ili da deca to naslede kad dođe vreme?- da li ako prepiše deci koja su u datom trenutku srpski državljani ali u nekom trenutku u budućnosti uzmu neko drugo (i odreknu se sprskog) time gube pravo na tu nekretninu? i kome onda ona pripadne, državi?

Link to comment

stranac moze naslediti stan u srbiji.u principu je svejedno osim ako nisu naruseni odnosi u porodici, tada je bolje da se sve resi za zivota.ne gube pravo svojine na toj nekretniniedit: страни држављани могу наслеђивати непокретности на територији Републике Србије на основу претпостављене фактичке узајамности, с тим што заинтересоване стране могу доказивати супротно

Edited by nautilus
Link to comment

hvala puno :)hm, čudno mi sad ovo za nasleđivanje pošto mi je u glavi da su ljudi pričali da je jedini način da eventualno zadrže i srpsko državljanstvo pored npr nemačkog je da dokažu Nemcima da onda neće moći da nasleđuju :huh:

Link to comment
hm, čudno mi sad ovo za nasleđivanje pošto mi je u glavi da su ljudi pričali da je jedini način da eventualno zadrže i srpsko državljanstvo pored npr nemačkog je da dokažu Nemcima da onda neće moći da nasleđuju :huh:
Ja mislim da je tako bilo ranije, do pre koju godinu.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...