Jump to content
IGNORED

Pitanje za pravnika


ordi

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

stan je uknjizen, sve je cisto, ali se uknjizba vodi na Komgrap, a ne na vlasnika. koliko traje proces uknjizbe na vlasnika? ja uopste ne znam ni da li sam postavio pitanje kako treba

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

zavisi od azurnosti referenta. od nekoliko mjeseci do godine dana.

 

provjeri da li postoji neka razlika u kvadraturi ili u broju stana na ugovoru, te da li ugovor (ili ugovori) imaju pecat da je placen porez pa tek onda idi u katastar.

Link to comment

Kuku :lol: ja mislio, ono, dan, dva, do kraja nedelje....

 

edit: koji porez, na prenos apsolutnih prava?

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

zavisi od pravnog osnova. kod kupoprodajnog ugovora je porez na prenos apsolutnih prava ali imas i porez na nasledje i poklon u slucajevima nasledja i poklona.

 

komgrap prodao mici, mica peri, a pera nikoli. moras da predas sve te ugovore da bi uknjizio nikolu. 

Link to comment

stan je uknjizen, sve je cisto, ali se uknjizba vodi na Komgrap, a ne na vlasnika. koliko traje proces uknjizbe na vlasnika? ja uopste ne znam ni da li sam postavio pitanje kako treba

 

a proveri i da li je sadasnji prodavac platio sve komgrapu, ako prodaje nekom trecem, i da li njihov ugovor (komgrapa i prvog kupca) sadrzi sve katastarske oznake i klauzulu o intabulaciji, jer ako nije tako, morace da se koriguje, aneksom npr. 

Edited by garoviks
Link to comment

Nema sadašnjeg prodavca, ja sam vlasnik i samo hoću da prevedem stan na svoje ime kako bi stan mogao da se zavalja kupcima koji kupuju na kredit. Uslov je da stan bude uknjižen na ime, ako nema toga - stan ide samo za keš.

Link to comment

onda nista, samo proveris da li ugovor sa komgr. sadrzi sve ono sto sam ti naveo, predas u katastar i cekas par meseci do par godina (tako je bar u ns). e da, kontam i da si taj ugovor vec overio u sudu, prilikom kupovine :)

Edited by garoviks
Link to comment

Ne znam kako je u BG, ali u NS je moglo jedno vreme da platiš duple takse pa da bude gotovo brzo (2 nedelje, recimo, u najgorem slučaju).

 

A moglo je i da nađeš podmitljivog referenta i završiš za jedan dan.

 

Verujem da ovo drugo radi i dan danas u svim gradovima

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...