Jump to content
IGNORED

Pitanje za pravnika


ordi

Recommended Posts

Takvi razgovori mogu da se snime i bez ikakvog upozorenja i obaveštavanja zbog toga što je taj govor upućen tj. namenjen tebi, pa lice koje već učestvuje u komunikaciji ne može biti učinilac krivičnog dela. Prema tome, možeš da staviš obaveštenje u svojoj kancelariji ukoliko želiš da sprečiš da nekom padne na pamet nezakonito ponašanje. Tonski snimci ne mogu se koristiti kao dokaz u krivičnom postupku, osim ako ih je pribavio prikriveni islednik po odluci suda (tako propisuje novi ZKP, ali s obzirom da se primenjuje od pre nekoliko dana, ne isključujem mogućnost da postoje i odstupanja).

Edited by halloween
Link to comment

Kako se odjavljuje oružje, pištolj?Ne želim više da ga imam u posedu. A ni da plaćam za isti.Kakva je procedura?Послато са GT-N7100 користећи Тапаток 4

Link to comment

Za to ti je nadlezna policija i moraces da provjeris kod njih. Ranije se samo popunjavao njihov formular i predavalo oruzje. Jedino moras paziti kada ga budes predavao da oruzje bude rastavljeno.

Link to comment
Kako se odjavljuje oružje, pištolj?Ne želim više da ga imam u posedu. A ni da plaćam za isti.Kakva je procedura?Послато са GT-N7100 користећи Тапаток 4
sto bi ga odjavljivao, prodas licu sa odobrenjem za kupovinu, ili kako se sada to zove.
Link to comment

das u oglase da prodajes licima sa dozvolom za nabavku ili kako se vec zove i kad nadjes kupca zajedno odete u sup, tebe tamo razduze njega zaduze i gotovo.jednostavno je ja sam tako prodao dva komada oruzja, np.

Link to comment

На паркингу аутомобил бива ударен. Полиција излази на лице места и прави записник. Наређује писмено Паркинг сервису да оштећено паркирано возило однесу због необезбеђености истог од крађе услед пуцања стакла. Да би се преузело возило власник уклоњеног возила мора да плати трошкове одношења и лежарину Паркинг сервису. Осигурање одговорног за штету одбија да рефундира трошкове лежарине и одношења од стране Паркинг сервиса. Како рефундирати трошкове Паркинг сервиса?

Link to comment

Pitanje u ime nekoliko unesrećenih komšija iz Srbije...Lik je sazidao zgradu sa 50-ak stanova. Neke je prodao u izgradnji, neke kao gotove. Posle toga je uzimao kredite i pod hipoteku stavljao te iste (već prodate) stanove. Da li je ovo moguće, u smislu da li u Srbiji zaista postoji banka koja ne proverava ovakve stvari? I ako postoji, ko je sada u boljem položaju - banka ili ljudi koji su prošle nedelje načuli da su im uredno kupljeni stanovi pod hipotekom?

Link to comment

ako se kupci nisu uknjizili odmah po kupovini, najebali sua verovatno je tako jer bi investitor tesko dobio kredit bez vlasnickog lista u kojem se on vodi kao vlasnik

Link to comment

Hm, tako je mom drugu jedan lik nudio stan u svojoj zgradi, ima deset praznih stanova i ponudili mu prvo onaj na koji je, uz još jedan uredno u katastru teret hipoteke. Naravno da nije kupio. Knweb, digitalni katastar, obavezno pre bilo koje kupovine, otvoriti četvoro očiju. Praktično kupuješ stan pod teretom, i ako ne paziš i ne razumeš se, ako ja to dobro shvatam, ti preuzimaš taj teret.E sada, ako oni nisu preveli stan čim su ga uzeli, u principu je moguće, banka bi to proveravala u katastru, u katastru nije sprovedena promena vlasnika, čovek je vlasnik i digao je kredit, ali to je prevarna radnja, mislim da može da se tuži, a u boljem položaju je svakako banka, pošto je to sve čisto, a oni koju su kupili a nisu sve papire sredili su žrtve, tog čoveka i neuređenog sistema, možda i agencije/advokata koji su posredovali a nisu im skrenuli pažnju na te "sitnice"...

Link to comment

Nisam baš najbolje ukačio ali izgleda da niko nije mogao da se uknjiži jer se nešto™ čekalo, čitava zgrada je neuknjižena.Nego mi kaže jedan od suseda da su te hipoteke date nakon prodaje stanova, pa mi je bilo zanimljivo da pitam da li ovdašnje banke proveravaju založene nekretnine i kod sudova ili ih samo interesuje katastar?Opet, nisam siguran šta je tu tačno a šta nije jer navodno ima i ljudi koji su gajbe kupili na priznanice. Ej, priznanice :isuse: Ono, iskeširali lika, on im dao priznanicu i to je to. Pa ako u određenom procentu i takve stvari prolaze onda čemu da se nadaju oni što imaju makar koji gram mozga...

Link to comment

Ima i gorih slučajeva, jedna poznanica upravo proživljava jedan gde je umešana osoba koja je izdala dozvolu za gradnju.Drugi slučaj je skoro bio na nekom tv programu: neki par je angažovao i advokata i agenciju pa su ipak uspeli da kupe stan čiji vlasnici su posle par dana ostavili poruku da se dogovore o tome kome pripada stan.Naime, ti neki vlasnici su podneli zahtev za uknjižavanje samo 1h nakon što je taj par regulisao kupoprodaju i plaćanje poreza.Došli su "kasnije" i to je to.

Link to comment

@beowl: Ah da, poznati su mi takvi slučajevi, da je na zemljištu u katastru stara kuća sa okućnicom a ono u stvari zgrada koja nije "regulisana", to se ne kupuje. Uzgred, nema, mislim, više šta u sudu da se proverava, zemljišna knjiga je prešla u katastar.@CTale: e ovo je novo, znam da agencije bez problema nude nelegalne objekte a advokati "peglaju" papire, ali šta se tu desilo, ko se pojavio, pravi vlasnici, na kom osnovu su tražili uknjižavanje, ako je sve bilo čisto i oni su platili porez to je njihovo, a ako su neki papiri falsifikovani e to je već druga stvar. Vidiš ko je vlasnik i sa njim potpišeš ugovor, sprovedete ga, on se odrekne prava žalbe i odmah se sprovede te si sa tim ti jedini vlasnik, moraš da uđeš u katastar i sve prođeš kako treba ili da imaš jako dobrog advokata koji će to za tebe uraditi.Najbitnije je ne paničiti i reagovati odmah, sve imati u papiru, potpisano i pečatirano, ima i onaj pečat sa datumom, delovodnik valjda, ili kako već, i to je jako bitno.

Link to comment
Naime, ti neki vlasnici su podneli zahtev za uknjižavanje samo 1h nakon što je taj par regulisao kupoprodaju i plaćanje poreza.Došli su "kasnije" i to je to.
Toga vise nema, jer se overa ugovora o prometu nepokretnosti odmah unosi u centralni registar i prakticno je nemoguce da se vise vlasnika uknjizi, ili da se stan proda vise puta.Naravno, ko kupuje stan na priznanice, tu nema pomoci.Inace, najveci problem kod kupovine stanova je katastar. Koja je to nestrucna banda neradnicka. Ne provode promene na vreme i ne upisuju hipoteke po hitnom postupku. Tako npr. znam za slucaj da je covek otplatio kredit za stan (posle 10-ak godina) i trazio brisanje hipoteke, a carevi su mu trazili da prvo podnese zahtev za upis hipoteke po hitnom postupku, jer istu 10 godina nisu upisali, pa sad ne mogu da brisu dok je prvo ne upisu. I taj stan je bez problema mogao da bude prodat trecem licu koje bi se iznenadilo kad za 20-ak godina katastar upise hipoteku :isuse:
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...