Jump to content
IGNORED

Pitanje za pravnika


ordi

Recommended Posts

Da li je Pravilnik o uslovima i normativima za projektovanje stambenih zgrada, objavljen u Sl.glasniku RS obavezujući?Men se čini da mora biti, ali šef pizdi jer je projektovao nešto po starom i mora sad da prepravlja, pa traži da proverimo jel obavezno.

Link to comment
  • 4 weeks later...

Imam jedan problem pa da vidim da li neko zna sta da radim.Ljudi su zive u stanu od 1960g. Tada je stan bio drzavno vlasnistvo.1964 covek sa opstinom zakljucuje ugovor o kupovini stana. isplacuje sumu. Onda kasnije nadogradi nesto i to prodje kroz odeljenje za urbanizam sve regularno sve ok. I umre covek pre par godina. Njegovi pokrenu ostavinski postupak i tu nastaje sok. Ugovor o kupovini koji oni imaju nema potpise! U opstini ugovor nemaju u sudu u arhivi nema ugovora iako ovaj ugovor sto imaju oni ima na sebi uredno zaveden ov. broj od overe tada. Sta sad moze da se uradi? Odrzaj na drzavnoj imovini nije dozvoljen.Iz opstine rekli da bi oni vrlo rado sve to zavrsili ali da ne mogu jer nema potpisa.

Link to comment

Па има одржаја али рок почиње да тече теко од 90 и неке када је измењен закон о основама спо.Ако је то изводљиво, договори се са правобраниоцем да тужиш општину а да они признају тужбени захтев и да се тако реши.

Link to comment
Imam jedan problem pa da vidim da li neko zna sta da radim.Ljudi su zive u stanu od 1960g. Tada je stan bio drzavno vlasnistvo.1964 covek sa opstinom zakljucuje ugovor o kupovini stana. isplacuje sumu. Onda kasnije nadogradi nesto i to prodje kroz odeljenje za urbanizam sve regularno sve ok. I umre covek pre par godina. Njegovi pokrenu ostavinski postupak i tu nastaje sok. Ugovor o kupovini koji oni imaju nema potpise! U opstini ugovor nemaju u sudu u arhivi nema ugovora iako ovaj ugovor sto imaju oni ima na sebi uredno zaveden ov. broj od overe tada. Sta sad moze da se uradi? Odrzaj na drzavnoj imovini nije dozvoljen.Iz opstine rekli da bi oni vrlo rado sve to zavrsili ali da ne mogu jer nema potpisa.
Koja je opstina u pitanju? Mozda postoji primerak ugovora u arhivu (ne u opstinskoj arhivi vec bas u arhivu). Posto se radi o 1964, siguran sam da je tako. Takodje, imaju li ljudi potvrdu o isplati stana?
Link to comment
Pre 8 godina su ćaletu ugradili (2) stent(a). Tako bar piše u otpusnoj listi.Ovih dana, nakon promene klinike i lekara, saznali smo da mu je ugrađen 1 umesto 2, kako je napisano.Ovo implicira da je jedan stent "nestao", a da je njemu direktno ugrožen život nečijom ličnom pohlepom.Mislim da će se pokrenuti neka tužba, a zanima me da li znate za neki sličan slučaj?Kopiram ovo i niže, na pravnička pitanja.
Link to comment
Koja je opstina u pitanju? Mozda postoji primerak ugovora u arhivu (ne u opstinskoj arhivi vec bas u arhivu). Posto se radi o 1964, siguran sam da je tako. Takodje, imaju li ljudi potvrdu o isplati stana?
Znas koja je opstina u pitanju :) Nemaju ni oni trazili smo.
Link to comment

Od koga je tacno otkupljen stan? Kazes od drzave ali koga tacno (SUP, SUBNOR, neka druga drzavna institucija)? Mozda ima u beogradskom arhivu.EDITjesi li gledao ovde?Фонд за стамбену изградњу-Светозарево 1960-1965Прва стамбена заједница Светозарево 1959-1965

Edited by Arbeitmann
Link to comment

zna li možda neko nešto o zahtevima za restituciju? (u Vojvodini)

 

tj konkretno pitanje je: jedan od naslednika je predao zahtev i dobio neki broj

i sada, neki kažu da je to to i šta bude biće, a neki drugi kažu da nije dovoljno da samo jedan preda nego da moraju svi naslednici da predaju po zahtev?

Link to comment

edit: страни држављани могу наслеђивати непокретности на територији Републике Србије на основу претпостављене фактичке узајамности, с тим што заинтересоване стране могу доказивати супротно

 

sta (prakticno) znaci fakticka uzajamnost?

hvala

Edited by Parsons
Link to comment

Znači da ako državljani Srbije realno mogu da nasledjuju u nekoj zemlji, onda i državljani te zemlje mogu na isti način da nasledjuju nepokretnosti u Srbiji. To je obično regulisano bilateralnim sporazumima. To se proverava u Ministarstvu pravde(via Ministarstvo spoljnih poslova), i ide brzo. 

Link to comment

Koliko se sjecam MPPa (a padao sam ga cirka 20 puta pa se naucilo) dokazuje se nepostojanje uzajamnosti. Znaci da ako u Srbiji naslednik A, domaći državljanin, želi da ospori pravo na nasledni deo nasledniku B (stranom državljaninu) mora dokazati da u istom slučaju srpski državljani u zemlji državljanstva B ne mogu biti naslednici.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...