Jump to content
IGNORED

Pitanje za pravnika


ordi

Recommended Posts

Jesi li sigurna da su iz te godine? Koliko vidim ovaj iz 1964. godine je bio na snazi dok nije zamenjen ovim iz 1976. godine.

 

nisam sigurna, ali vec decenijama slusam da je taj zakon menjan 74. evo sam sad malo citala ove sto si mi ih dao i vidim da odredbe koje me zanimaju bi mogle da se nalaze u republickim zakonima. da l su postojali republicki zakoni o drzavljanstvu i ima li takav za srbiju iz 74. i od pre?

Link to comment

pa ne ganjaju me, nego ja hoću da proverim da li će i kada će da počnu.

 

Пошто је реч о ГСП-у, тешко да ће икад да почну, не исплати им се, прете празном пушком, а имају на хиљаде и хиљаде таквих случајева. Ако пратиш мало кроз медије, сваких 6 месеци објављују неке акције типа 5 за три, или на рате или макар нешто па отпишу. Исто и Паркинг сервис. Ја конкретно имам пет шест налоога из ГСП од 2010, и ништа до сад, а паркинга за 500 евра исценкао се пре пар месеци на осам рата и опет не плаћам, чекам репрограм

Link to comment

Пошто је реч о ГСП-у, тешко да ће икад да почну, не исплати им се, прете празном пушком, а имају на хиљаде и хиљаде таквих случајева. Ако пратиш мало кроз медије, сваких 6 месеци објављују неке акције типа 5 за три, или на рате или макар нешто па отпишу. Исто и Паркинг сервис. Ја конкретно имам пет шест налоога из ГСП од 2010, и ништа до сад, а паркинга за 500 евра исценкао се пре пар месеци на осам рата и опет не плаћам, чекам репрограм

misliš da neće u jednom trenutku angažovati privatne izvršitelje da sve to naplate?

Link to comment

misliš da neće u jednom trenutku angažovati privatne izvršitelje da sve to naplate?

 

Неће. И извршитељи раде по окончању поступка а не на основу налога за доплатну карту. Сачекај неку акцију попуста па плати нешто, било је већ 600 дин уместо 1200. Пре пар година при сличној акцији у ГСП-у и ја пођем да платим моје 4 казне™. До Дорћола је тад ишао трамвај 5. Тог дана решио сам да будем савестан грађанин и да скинем тај терет који ме тиштао, чекао сам трамвај 45 минута и помислио да је то цинична игра судбине која ме кажњава што хоћу да им платим. Ухватим седмицу до Ђерма, одем у Лагуну и купим књиге за све паре. Ко их ј..

Link to comment

:D mislim da se sećam tog događaja, pisao si

ma vata me paranoja od kad su me ono hapsili u po bela dana i od kad su mi udarili na platu ti izvršitelji. sve nešto zamišljam, jednog dana ću stajati na semaforu, čekaću zeleno svetlo i u kratkom trenutku shvatiću da sa druge strane stoji streljački vod. neće stići da mi se odmota život a pokosiće me hladna ruka pravde.

Link to comment

Не знам, ја ти нисам баш референца за савесног грађанина, сва ЈП у Београду су у дуелу са мном. Можда само имам среће, тко зна

Link to comment

Kada se preda zahtev za (privremeni) boravak, "organ odlucuje u zakonskom roku". Kad se na kraju tog roka, dvadesetog dana, dodje po to resenje na njemu treba da stoji datum: podnosenja zahteva, ili podizanja resenja? To jest, da li se dozvola izdaje da vazi od prvog, ili drugog datuma, ili nekog izmedju, kad su vec resavali?

 

Da li postoji neko zakonsko obrazlozenje na ciji teret treba da ide steta koja je coveku nastala zato sto se organ razvlaci? Ako se to smatra razvlacenjem.

 

Poz

Link to comment

Kada se preda zahtev za (privremeni) boravak, "organ odlucuje u zakonskom roku". Kad se na kraju tog roka, dvadesetog dana, dodje po to resenje na njemu treba da stoji datum: podnosenja zahteva, ili podizanja resenja? To jest, da li se dozvola izdaje da vazi od prvog, ili drugog datuma, ili nekog izmedju, kad su vec resavali?

 

Da li postoji neko zakonsko obrazlozenje na ciji teret treba da ide steta koja je coveku nastala zato sto se organ razvlaci? Ako se to smatra razvlacenjem.

 

Poz

Treba da stoji datum kada je organ doneo rešenje.

Link to comment

Imam pitanjce.

 

Kad treba da se ide na sluzbeni put u inostranstvo, ako poslodavac plati prevoz, smestaj i obroke tokom boravka tamo, da li je duzan jos nesto da isplacuje ili ne?

 

edit: typo

Edited by Behemoth
Link to comment

Onda je to regulisano čl.118. Zakona o radu (uopšteno priznaje kao pravo), a detajnije se reguliše kolektivnim ugovorom i ugovorom o radu.  Troškovi gradskog prevoza bi trebalo da budu pokriveni (npr. od aerodroma do hotela i obrnuto kao i ako se tokom službenog puta koristi javni prevoz za potrebe obavljanja posla).

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...