Jump to content
IGNORED

Pitanje za pravnika


ordi

Recommended Posts

Sad je glavna fora da je neko snimao Gasu na predavanjima i da vise nema aj menjamo skripte, nego aj menjamo usb :lol: Dacu ga vec nekako. Fala momci za podrsku!

Link to comment

'Ajd položi pa da možemo da razmenjujemo utiske.Nije bez razloga MPP na kraju studija, umesto diplomskog, subliman ispit koji povezuje gotovo polovinu svega što se uči na fakultetu. Mada sam srcem vezana za krivično pravo, moram da priznam da je MPP najviše misaono zahtevan.Mi smo spremali ispit prema knjizi prof. Tibora Varadija. Pakovu sam samo prleistala, imao je relativno razumljiva predavanja, ali knjigu nije umeo (ili nije hteo) da napiše.Imam Komentar Zakona o MPP (Dika, G.Knežević), ako treba nešto, javi da pogledamo u ćitap.

Edited by halloween
Link to comment
Mada sam srcem vezana za krivično pravo, moram da priznam da je MPP najviše misaono zahtevan.
Don‘t underestimate the power of Obligations :)
Link to comment

Ja sam s tim MPP-om imao srece kao niko. Dao sam ga kod onog matorog Pavicevica iz Kragujevca, '98. godine. Prvi put ga prijavio i odmah njega izvukao. A na pravosudnom sam prosao na jedvite jade kod neke zene u sudijskoj komisiji.Grozan, morbidan, nenauciv predmet. KPP i GPP su recitacija u poredjenju s njim.

Edited by Milogled Bluff
Link to comment
Ja sam s tim MPP-om imao srece kao niko. Dao sam ga kod onog matorog Pavicevica iz Kragujevca, '98. godine. Prvi put ga prijavio i odmah njega izvukao. A na pravosudnom sam prosao na jedvite jade kod neke zene u sudijskoj komisiji.Grozan, morbidan, nenauciv predmet. KPP i GPP su recitacija u poredjenju s njim.
Ajde nemoj da cmizdrite. :P Ja sam polagao i položio MPP kod Milana Paka. A svi znamo šta to znači. Inače, to je bio jedini ispit na fakultetu koji sam pao prvi put. Tek iz drugog sam položio.
Link to comment
Kod mene je mama bilo (i ostalo) Privredno, MPP je taman tog značaja na faxu koliko i u praksi.Mada čuo sam da je u BG najebitis s tim. Srećno! P.S. a i teši se, veruj da je mnogo bolje najebati s MPP nego s Privrednim :-)
A gde je to kod vas gde je Privredno mama?!?! Pravni fakultet gde je privredno pravo mama?
Link to comment
Ja MPP polozio kao predzadnji ispit i nije bas bilo naivno. Mada mi je najteze palo Upravno koje je u KG-u kuku i lele.
evil mode onšto, je l' nije moglo da se kupi? :Pevil mode offbolje da ne pričam o svom iskustvu sa MPP, jedan od bizarnijih ispita na faksu.inače sam sve predmete gde može da se sere i improvizuje polagala iz prvog i imam visoke ocene ali su me zato KPP i GPP u grob oterali.
Link to comment

Uuu, meni ni dan danas nije jasno kako sam polozio KPP kod Lazina, i jos dobio 8. Verovatno jedan od najvecih usera svih vremena.Ispricacu vam jednom tu zgodu kad budem imao vremena.

Link to comment
Uuu, meni ni dan danas nije jasno kako sam polozio KPP kod Lazina, i jos dobio 8. Verovatno jedan od najvecih usera svih vremena.Ispricacu vam jednom tu zgodu kad budem imao vremena.
Pfff, ja dobila 9 kod pokojnog prof. Lazina i to u danu kad nije bio dobro raspoložen. Pored toga što sam znala, malo sam se i smejala, valjda je bio zbunjen. Taj dan je podelio i par šestica i sedmica, a ostali Jovo- nanovo. Usput, Miloglede, mislim da smo bili ista generacija na faksu- 1995, poznat si mi na osnovu Perspica, mislim da sam te zapamtila na nekim ispitima. @ Tresko ako smo već kod ispitometrije, ja nisam pala nijedan ispit.Da ne bude zabune, prosek mi je 8,5 znači- ništa epohalno. Edited by halloween
Link to comment
Pfff, ja dobila 9 kod pokojnog prof. Lazina i to u danu kad nije bio dobro raspoložen. Pored toga što sam znala, malo sam se i smejala, valjda je bio zbunjen. Taj dan je podelio i par šestica i sedmica, a ostali Jovo- nanovo. Usput, Miloglede, mislim da smo bili ista generacija na faksu- 1995, poznat si mi na osnovu Perspica, mislim da sam te zapamtila na nekim ispitima. @ Tresko ako smo već kod ispitometrije, ja nisam pala nijedan ispit.Da ne bude zabune, prosek mi je 8,5 znači- ništa epohalno.
Ma nije ni bila ispitometrija, više sam napisao zbog činjenice da sam MPP položio kod Paka, a to je poseban uspeh. Taj manijak je bio toliko zajeban, da mi je eto, to jedini ispit koji sam pao, da bi ga iz drugog puta položio baš kod istog Paka. Vežbe iz MPP mi držao Gaša, koji tad još nije ispitivao, bio samo asistent.Inače, KPP isto položio kod Djoke Lazina, šampiona u badmintonu, GPP kod Veroljuba "Majci Šajci" Rajovića (vežbe mi držala V. Rakić-Vodinelić koja je tad bila asistent), a rimsko kod Danilovićke.
Link to comment
Ma nije ni bila ispitometrija, više sam napisao zbog činjenice da sam MPP položio kod Paka, a to je poseban uspeh.
Ma šalim se bre. Pak jeste uspeh. Namrgođeni suvonjavi čovek sa svežnjem ključeva kojim je zveckao tokom predavanja kao neki tamničar. Od Lazina sa postipl. Ostala nam za uspomenu i adaptacija Seoba za pozorište (podelio postdiplomcima).Meni draga i 10 kod Milana Paunovića (pitanje za 10 neke geografske dužine i širine, bio je ubeđen da to niko nije učio, a ja sam zapamtila jer mi je bio neouobičajen podatak, hahaha)
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...