Jump to content
IGNORED

Pitanje za pravnika


ordi

Recommended Posts

Kako si dobio otpremninu, ako si ti dao otkaz ? :blink: Mi ovde jedva čekamo da nam se ljudi sami ponude za otkaz, kako bismo mogli da ih ispratimo bez dinara naknade.A što se najbolje varijante tiče, po mom mišljenju je najbolje da uđeš u sud ili tužilaštvo (ako uspeš, nije lako ući ni kao volonter), radiš par godina i pokupiš što je više moguće znanja i kontakata, i onda to prodaš. Naučiš dosta, a stresa nema mnogo (osim ako te ne zapadne neka budala, što se retko događa). Takođe, uvek dobiješ dovoljno lufta da spremiš pravosudni (ja dobio pet i po meseci, samo sam morao da to pokrijem odmorom i bolovanjem).
Ne znam ovo za sud. Bar kod nas u Jagodini je bolje da budes kod advokata. Naravno kod advokata koji ce da te uci posao a ne da te salje po burek i slicno. U suu ima previse pripravnika pa neki ceo staz provedu lupajuci pecate. Da ne pricam kakve sam presude citao :ph34r: ono se zove karanje u zdrav mozak.
Link to comment
pokupiš što je više moguće znanja i kontakata,
Ovo je ključ. Ako dve godine samo tabanaš, bez vremena da malo popričaš sa mnogima koje bi sreo u sudu i tužilaštvu, izaći ćeš samo tehnološki spremniji, i ništa više.
Link to comment
Ne znam ovo za sud. Bar kod nas u Jagodini je bolje da budes kod advokata. Naravno kod advokata koji ce da te uci posao a ne da te salje po burek i slicno. U suu ima previse pripravnika pa neki ceo staz provedu lupajuci pecate. Da ne pricam kakve sam presude citao :ph34r: ono se zove karanje u zdrav mozak.
Al zato ima dobra kafana u zgradi okruznog suda :lol:
Link to comment

Da li postoji mogućnost da ja kao zainteresovana javnost negde vidim dokle se stiglo sa suđenjem u nekom predmetu?Za suđenja interesantna medijima je lako, ali šta sa ostalim suđenjima? Moram da idem u sud u Požarevac, Vranje, Čačak ili Kikindu da bih mogao da saznam šta me zanima? Moram da šaljem neki zahtev poštom?Ne postoji neki sajt, portal ili oglasna tabla na netu gde se postave makar konačne presude?

Link to comment

da li postoji legalna mogućnost da radim i budem prijavljen (imam ugovore) za dve firme različitih delatnosti?kakve vrste ugovora su moguće za ovaj poduhvat?

Link to comment

da, ali oba ugovora moraju biti ugovori sa nepunim radnim vremenom. npr kod jednog poslodavca 30 sadti nedjeljno a kod drugog 10. puno radno vreme je 40 sati nedjeljno

Link to comment
da, ali oba ugovora moraju biti ugovori sa nepunim radnim vremenom. npr kod jednog poslodavca 30 sadti nedjeljno a kod drugog 10. puno radno vreme je 40 sati nedjeljno
što znači da ne bih mogao da izvučem pun iznos honorara od oba preduzeća ili bi to moglo da se izvede dogovorom?više je retoričko pitanje...videću sa poslodavcima. hvala mucho.
Link to comment
da li postoji legalna mogućnost da radim i budem prijavljen (imam ugovore) za dve firme različitih delatnosti?kakve vrste ugovora su moguće za ovaj poduhvat?
kod jedne zasnuj radni odnos a sa drugom napravi ugovor o delu (ako je moguće).mada, i to može da bude samo ukupno 40h, da ne zbunjujem.elem, možeš sa jednim od poslodavaca da dogovoriš prekovremeni rad (ako hoćeš), to se plaća dodatno. Edited by Valkyrie
Link to comment

Da li osoba koja je zivela u vanbracnoj zajednici pet godina posle razlaza ima prava na neku imovinu (koja je stecena tokom trajanja vanbracne zajednice ali je formalno u vlasnistvu bivseg partnera)?

Link to comment
Da li osoba koja je zivela u vanbracnoj zajednici pet godina posle razlaza ima prava na neku imovinu (koja je stecena tokom trajanja vanbracne zajednice ali je formalno u vlasnistvu bivseg partnera)?
Ima pravo. Ako je stečena radom, ta imovina se smatra zajednickom i moze pokrenuti spor za utvrđivanje udela u zajedničkoj imovini.
Link to comment

meni se cini da je u pitanju losa formulacija. "nije prihvacena odbrana" moze da znaci i da sudija nije povjerovao terzicu da je pistolj bio rasklopljen.edit: po zakonu se transportuje rasklopljen. zakon o oruzju i municiji, clan 12a

Edited by nautilus
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...