Jump to content
IGNORED

Pitanje za pravnika


ordi

Recommended Posts

super, hvala. imas jos par minuta? citam ja i na netu, ali bas mi je potrebno razjasnjenje nekih stvari. ali najgrublje. u sta spadaju apstraktne imenice kao sto su pravo na zdravstvenu zastitu, slobodu kretanja, skolovanje, zaposljavanje itd.? to nema veze sa vlasnistvom

Link to comment
super, hvala. imas jos par minuta? citam ja i na netu, ali bas mi je potrebno razjasnjenje nekih stvari. ali najgrublje. u sta spadaju apstraktne imenice kao sto su pravo na zdravstvenu zastitu, slobodu kretanja, skolovanje, zaposljavanje itd.? to nema veze sa vlasnistvom
Nema veze sa vlasništvom. To su gradjanska prava. Ova konkretno čak u kategoriji osnovnih gradjanskih prava. Ustanovljena obično Ustavom, a regulisana Zakonima.
Link to comment
  • 2 weeks later...

Koliki deo pripravnickog staza moze da se odradi kod advokata da bi moglo da se koristi ono pravo za placanje 10% od propisane sume za upis u advokatski imenik?Sent from my cigla using Tapatalk

Link to comment
Koliki deo pripravnickog staza moze da se odradi kod advokata da bi moglo da se koristi ono pravo za placanje 10% od propisane sume za upis u advokatski imenik?Sent from my cigla using Tapatalk
Мораш цео приправнички стаж да одрадиш код адвоката.Недавно су донели одлуку о трошковима уписа, где је накнада утврђена у износу од 5000 еура :wacko:
Link to comment

Moco, ako se posvadjas sa tim svojim mozes se registrovati kod mene. Nema posla i nema para ali ce ti makar proci taj pripravnicki.

Edited by nautilus
Link to comment
Moco, ako se posvadjas sa tim svojim mozes se registrovati kod mene. Nema posla i nema para ali ce ti makar proci taj pripravnicki.
Kakav car :Hail:
Link to comment

Ja sam u firmi u privredi odradio 3 godine i 9 meseci staza. Onda sam dao otkaz, uzeo zamasnu otpremninu i preostala 3 meseca odradio fiktivno kod caletove prijateljice, advokatice. Za to vreme spremio sam pravosudni. To je mozda i najbolja varijanta, da nadjes nekoga kod koga ces formalno da odradis staz. Jes da nista ne naucis, ali to kasnije ionako nije bitno, mnogo je vaznije da ne budes bezocno izrabljivan i sacuvas zivce i samopostovanje.

Link to comment

Hvala Nautiliuse :) Ali nije problem kod mene. Ajd da kazem da je posle 3 ipo meseca moj odnos sa advokatom jako dobar, tera me da radim da pisem prigovore, krivicne prijave, tuzbe itd. Pokazuje mi sta treba i kako i ubedljivo mi je nateze da pisem administrativnim jezikom. Isao sam na nekoliko sudjenja i to uvek sam bacio me u vatru sto se kaze. A i on se malo opustio posto je ukapirao sa kim ima posla. Ovo gore sam pitao za drugara koji se zajebo pa otisao u sud da volontira i jos malo mu isticu dve godine a problem je sto finansijski jako jako slabo stoji i nema teoretske sanse da moze nekako da nakupi tih 5k e za upis u advokatski imenik. Drugi drugar me pitao da li je on izgubio pravo na ovaj povlasceni upis jer je pose zavrsenog pripravnickog kod advokata otisao da radi u Jagodinsku pivaru pa mu jos malo istice ugovor tamo.

Link to comment

jedno pravo pitanje za pravnika.dana 05.06. dobio sam zapisnik, koji sam i potpisao, da nisam upalio oborena svetla u vožnji i uplatnicu na 3000din. rok za uplatu je 8 dana ali sam nekako mislio da je 14 i uplatio tek 18.06. jel imam šanse da se izvučem od prekršajnog postupka koji tek sad vidim da bi trebalo automatski da se pokrene pošto je rok od 8 dana prošao bez uplate?

Link to comment
Ja sam u firmi u privredi odradio 3 godine i 9 meseci staza. Onda sam dao otkaz, uzeo zamasnu otpremninu i preostala 3 meseca odradio fiktivno kod caletove prijateljice, advokatice. Za to vreme spremio sam pravosudni. To je mozda i najbolja varijanta, da nadjes nekoga kod koga ces formalno da odradis staz. Jes da nista ne naucis, ali to kasnije ionako nije bitno, mnogo je vaznije da ne budes bezocno izrabljivan i sacuvas zivce i samopostovanje.
Kako si dobio otpremninu, ako si ti dao otkaz ? :blink: Mi ovde jedva čekamo da nam se ljudi sami ponude za otkaz, kako bismo mogli da ih ispratimo bez dinara naknade.A što se najbolje varijante tiče, po mom mišljenju je najbolje da uđeš u sud ili tužilaštvo (ako uspeš, nije lako ući ni kao volonter), radiš par godina i pokupiš što je više moguće znanja i kontakata, i onda to prodaš. Naučiš dosta, a stresa nema mnogo (osim ako te ne zapadne neka budala, što se retko događa). Takođe, uvek dobiješ dovoljno lufta da spremiš pravosudni (ja dobio pet i po meseci, samo sam morao da to pokrijem odmorom i bolovanjem).
Link to comment
Kako si dobio otpremninu, ako si ti dao otkaz ? :blink: Mi ovde jedva čekamo da nam se ljudi sami ponude za otkaz, kako bismo mogli da ih ispratimo bez dinara naknade.
Ma lose sam se odrazio. Naravno da nije bio otkaz, vec sporazumni raskid radnog odnosa. Ponudili su otpremninu svima koji hoce da idu i ja se prijavio posto sam inace nameravao da trazim drugi posao kad polozim pravosudni. Namestilo mi se da ne moze bolje. Uzeo sam 13 svojih tadasnjih neto plata, a novi posao nasao za 6 meseci, 2 meseca nakon datog pravosudnog.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...