Jump to content
IGNORED

Pitanje za pravnika


ordi

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
pod kojim uslovima strana firma moze da odradi neki posao (1 projekat) u srbiji?unapred hvala.
Pod istim uslovima kao i srpske firme.
Link to comment
Pod istim uslovima kao i srpske firme.
oprosti, ali zar nije neophodno da se registruju ovde, otvore predstavnistvo itd?hocu da kazem, ne mogu da rade kao strane firme? ili mogu? Edited by PointTaken
Link to comment
oprosti, ali zar nije neophodno da se registruju ovde, otvore predstavnistvo itd?hocu da kazem, ne mogu da rade kao strane firme? ili mogu?
Pa, ako je u pitanju neki medjunarodni tender, ne moraju da se registruju, mogu da učestvuju direktno kao strana firma. Ako je predvidjeno uslovima da može samo domaće pravno lice, onda moraju da registruju firmu, ili barem branch u Srbiji da bi mogli da učestvuju.Dakle, zavisi kakav je dil u pitanju. U dosta slučajeva mogu da učestvuju direktno iz inostranstva, mogu i usluge da se uvoze, nije problem.Kakav je posao u pitanju, ako može da se zna?
Link to comment

ne bih dalje sirila pricu. mislim da ce morati da se registruju ovde, zbog nekig drugih dozvola koje moraju imati za tu vrstu posla.hvala ti u svakom slucaju.

Link to comment
ne bih dalje sirila pricu. mislim da ce morati da se registruju ovde, zbog nekig drugih dozvola koje moraju imati za tu vrstu posla.hvala ti u svakom slucaju.
E, pa zato i pitah. Ima poslova za koje moraš da imaš posebna odobrenja. I onih gde su strana pravna lica isključena.Nema na čemu.
Link to comment

Danas sam kucao troskovnik z aprekrsajni sud i rekao mi advokat da ga odnesem sutra njima u pisarnicu. Jel treba nesto da kazem ili ce ga samo uzeti i udariti pecat na primerak za nas i za njih?

Link to comment

napiši i ovo broj predmeta na troskovnikprobaj i sa dobar dan.korisno je biti u dobrim odnosima sa šalterskim službenicama

Edited by Hamlet Strašni
Link to comment

TAj pristup primenjujem od kada sam poceo da obilazim pisarnice i ostale cate :)Nego sve neke gospodze u godinama nidje nema neke mlade pocetnice.Hamlete sta je ovo broj?

Edited by Moća
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...