Jump to content
IGNORED

Pitanje za pravnika


ordi

Recommended Posts

Ja koristim Propise (firma mi plaća), ali se oni i Paragraf plaćaju. Od boljih baza, imao sam iskustva sa Ekspertom, i nije bio rđav.
Običnom pretragom u Guglu mi se otvara pristup zakonima koje tražim i u Propisima i u Paragrafu. Hajde da ih testiramo - ukucaj u google naziv bilo kog zakona, hoćeš li imati neogranićen pristup tom zakonu na pomenutim sajtovima? Ja do sada nisam imao taj problem. Sve je skroz dostupno. Možda ta pretplata koju imaš podrazumeva neku naprednu pretragu ili tako nešto, ne znam.Ograda: ne znam kada su pomenuti sajtovi napravljeni, moguće je da postavljaju samo zakone koji su doneti relativno skoro. Nisam proveravao da li su dostupni zakoni koji su na snazi iz doba Krkobabića. Edited by pacey defender
Link to comment

Hvala svima na infou. Posto sam pripravnik i jos volonter zadrzacu se na kopiranju :D a kasnije boze zdravlja kad pocnem da zaradjujem bice i sa komentarima i sa ostalim kerefekama.

Link to comment
Ja do sada nisam imao taj problem. Sve je skroz dostupno. Možda ta pretplata koju imaš podrazumeva neku naprednu pretragu ili tako nešto, ne znam.
Omogućava napredniju pretragu svakako ako znaš šta ti konkretno treba, pored propisa raspolažeš i ocpijama npr.sudska praksa, pravna mišljenja, ugovori i obrasci, nevažeći itd. a i podaci su redovno ažurirani ako se zahteva od tebe da si up-to-date kada su izmene i dopune u pitanju.
Link to comment

+ dodatno pitanje za pravnika: a) da li mislite da reč pravnik zvuči pomalo smešno u zemlji iskorumpiranih sistema i b) kako podstaći valjanog investitora da (u skladu sa propisanim zakonima) ulaže u takvu zemljuAjd' zdravo

Link to comment
Evo vam ovde skenirani svi službeni glasnici i listovi od postanka-i gradski i pokrajinski i republički. I to besplatno. Ima čak i ono " Mi, Aleksandar I..."http://bpp.uzzpro.gov.rs/Register.aspx
:Hail: hvala.primećujem da nema Službenih novina iz perioda 1941/1944... da li je posle rata neko progasio ništavnim zakone i propise iz perioda okupacije?
Link to comment

Advokat mi dao zadatak sutra da pozovem prvi osnovni sud u Beogradu i da pitam koja je situacija sa predmetima koje smo poslali i koji je broj izvrsenja valjda. Jel samo da pozovem i da pitam za to i kazem ove brojeve predmeta koje imam iz krivicnog postupka? Vodom na sajtu link za tok obrade postupka ali kad kliknem na njega vrati me na pocetnu stranu sajta.

Link to comment
Advokat mi dao zadatak sutra da pozovem prvi osnovni sud u Beogradu i da pitam koja je situacija sa predmetima koje smo poslali i koji je broj izvrsenja valjda. Jel samo da pozovem i da pitam za to i kazem ove brojeve predmeta koje imam iz krivicnog postupka? Vodom na sajtu link za tok obrade postupka ali kad kliknem na njega vrati me na pocetnu stranu sajta.
Jesi ovo imao u vidu?Zovi telefonom, budi uporan, gnjavi dok ne dobiješ podatke, ne stidi se. Mada sajt bi trebalo da radi za novije predmete
Link to comment

Potpuno je wild shot, ali možda će da ti radi u drugom browseru. Meni se juče desilo da me je kliktanje na link na nekom sajtu vraćalo na naslovnu stranu, promenio sam browser i proradilo je.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...