Jump to content
IGNORED

Pitanje za pravnika


ordi

Recommended Posts

Sta ti treba :PJel ima negde da se nadje neki primwmer tuzbe protiv garantnog fonda kada je u pitanju saobracajka sa vozilom stranih tablica?Sent from my cigla using Tapatalk

Link to comment

Pisao sam o caletu u Februaru,dobio je pre 2 meseca pismeno resenje o invalidskoj penziji a danas i privremeno resenje o iznosu koji je ni punih 17 000.E sad, zanima me da li ce mu penzija biti veca kad dobije konacno resenje jer na ovom privremenom pise da treba da se utvrde neki koeficijenti, da se uracunaju poslednje 2 godine staza(ne znam zasto vec nisu uracunate?) kao i da se utvrdi republicki prosek primanja za 2012 godinu?Logicki kontam da ce konacno resenje dobiti tek naredne godine zbog proseka iz 2012?

Edited by basketas
Link to comment
Pisao sam o caletu u Februaru,dobio je pre 2 meseca pismeno resenje o invalidskoj penziji a danas i privremeno resenje o iznosu koji je ni punih 17 000.E sad, zanima me da li ce mu penzija biti veca kad dobije konacno resenje jer na ovom privremenom pise da treba da se utvrde neki koeficijenti, da se uracunaju poslednje 2 godine staza(ne znam zasto vec nisu uracunate?) kao i da se utvrdi republicki prosek primanja za 2012 godinu?Logicki kontam da ce konacno resenje dobiti tek naredne godine zbog proseka iz 2012?
Zbog poslednje 2 godine, trebalo bi da bude malo veća. Tačno, čekaće još zbog tog podatka iz 2012. godine.Dve godine staža mogu biti izuzete iz dva razloga: ili nisu plaćeni doprinosi za njih, ili ne postoje dokazi u matičnoj evidenciji o tom stažu i zaradama iz bilo kog razloga (ugašena firma pa se ne zna gde je dokumentacija, rad van područja te filijale, pa se čeka na odgovor po zamolnici, itd). U svakom slučaju to filijala treba da rešava po službenoj dužnosti, da ujuri te podatke. Može da se desi i da dobije novo privremeno rešenje, a ne konačno, ako se sve ovo desi pre 2013. godine.
Link to comment

Hvala.Sutra ce cale da proveri zasto su te 2 godine izuzete, pretpostavljam da nisu placeni doprinosi jer ovo drugo sto si naveo otpada.

Link to comment
Jel ima neko ko se bas dobro razume u MPP?
Jel prosho ispit?
Ima neko... profesori MPP sa državnih pravnih fakulteta u BG, N. Sadu i Nišu i jedno 2-3 advokata u celoj Srbiji.Opštepoznato je da među sudijama preovladava stav da se element inostranosti ignoriše i da se primenjuje domaće pravo, pa ako prođe- prođe. Edited by halloween
Link to comment

Uvek je to tako bilo, u moje vreme je bio zadnji ispit i dugo se vukao (kod Paka), uz omiljene primere: Student prava iz Beograda u Dubrovniku poveze švedsku autostoperku i sudari se sa Francuskinjom. Koje pravo se primenjuje za naknadu štete na francuskim, koje na našim kolima, a koje za troškove lečenja?Ili: Studentkinja prava iz Beograda udaje se za američkog biznismena koji hoće da joj pokloni ostrvo. Koje pravo primeniti?Prema tome, sad je valjda lakše, beše ona čarobna formula "tačka vezivanja", ali se ne sećam više.

Link to comment

postoji i posebna konvencija za saobracajne nesrece laugh.gif mene je jaksic unistavao na tom ispitu, polozio sam tek kad je ovaj zaglavio u pritvoru zbog neke mucke sa karicima. na pravosudnom mi je to bio najlaksi ispit :D

Edited by nautilus
Link to comment
na pravosudnom mi je to bio najlaksi ispit :D
Upravo. Meni je tek tada, kad sam se udaljio od naučnog pristupa, i uzeo ono malo priručnika, puklo pred očima.
Link to comment
Nije jos. Za par dana.Jbt, ZMPP ima 100 clanova, ali oni napravise cudoviste od predmeta. Goveda.
Kod mene je mama bilo (i ostalo) Privredno, MPP je taman tog značaja na faxu koliko i u praksi.Mada čuo sam da je u BG najebitis s tim. Srećno! P.S. a i teši se, veruj da je mnogo bolje najebati s MPP nego s Privrednim :-)
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...