Jump to content
IGNORED

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

Moja keva bi trebala da svrati ovde. Često se "žali" kako nema ideje šta da skuva-spremi. :D Umem i ja da kuvam, ali to su uglavnom jela od testenine ili sendvići. Umem da napravim dobar* omlet. Umutim par jaja i sačekam da se ulje ugreje u tiganju. Sipam ona jaja i čekam dok se sve na gornjoj strani ne ispeče (ta gornja strana ne može da se ispeče kao donja, ali do one mere kada nije vodenasta) okrenem ga kao palačinku. Tu stranu manje pečem i izvadim u tanjir. Bude okruglo i celo. Narendam bilo koji žuti sir ako imam. Posolim, isečem paradajz na kolutove (kad ga ima) i to je to. Može da se stavi na to sve što ima smisla i ko kako voli. Kada pečem slaninu, nikad je ne pečem zajedno sa jajima. Posebno slaninu i onda jaja u toj masti ispečem. *Dvoje ljudi mi je reklo da ovo radim sjajno i njima nikad ne uspe. Pitam se, da li je moguće? Samo ga zbog toga "zovem" 'dobar'. :D
:lol: Najsubverzivniji mogući post na ovom pdf-u! Msmodesty će da strefi srčka kada ovo pročita!
Link to comment
1900 je OK cena za grdobe rep. isto toliko (21-22E) je u veneciji ako je to ikakav reper (ova i stize odatle), na kalenicu u squadri ista cena. skupo je ali riba vredi te pare, nije gajena, ulovljena u moru na pravdi boga, indulgencija ukljucena u cenu.
Cena je vishe nego OK, ovde je i 30 E, a kad su u pitanju medaljoni ( bez koze) onda je i 40.
Link to comment
Kada pečem slaninu, nikad je ne pečem zajedno sa jajima. Posebno slaninu i onda jaja u toj masti ispečem.
i ja!a kad treba neka kobasica da se prži, isecka se na kolutiće i isto bez masti, pusti svoju, i krajevi se izviju, u sredini bude unako udubljeno Edited by Kelt
Link to comment
:lol: Najsubverzivniji mogući post na ovom pdf-u! Msmodesty će da strefi srčka kada ovo pročita!
predajem se :Di povlachim sve shto sam rekla o "KOMPLET LEPINJI" sve je dobro dok radi protiv gladipreporuchujem u to ime prasece pechenje koji moze da se kupi u PKB-u u Obrenovcu, lepo pecheno bez trunke masti!donela majka i josh uvek glodjemo kosti posle 7 dana
Link to comment

ne znam da li da pokusam da spasim cast ovog foruma i da pisem o svom prvom choco mousseu u zivotu, sa baileysom i gingerom, koji je bio dosta jak rad. mada, posle kobaje ciji se krajevi izvijaju u zejtinu i potrebi da se slanina odvoji od ostatka omleta, tesko je vaspostaviti kosmicku ravnotezu:)

Link to comment

Deder, razmišljaj o toj situaciji kao o muvi kada ti proleti kroz kuhinju. :D Voleo bih da čujem šta je to što je bio dosta jak rad po cenu da se nikad više ne javim sa mojim kulinarskim zezalicama ovde :)Možda da se napravi još jedan topik za nas koji spremamo onako jednostavniju klopu (bez zezanja) kao što postoji na pod forumu 'Umetnost & kreativnost/Fotografija/Fotografije, Druga liga Zapad'

Link to comment
Deder, razmišljaj o toj situaciji kao o muvi kada ti proleti kroz kuhinju. :D Voleo bih da čujem šta je to što je bio dosta jak rad po cenu da se nikad više ne javim sa mojim kulinarskim zezalicama ovde :)Možda da se napravi još jedan topik za nas koji spremamo onako jednostavniju klopu (bez zezanja) kao što postoji na pod forumu 'Umetnost & kreativnost/Fotografija/Fotografije, Druga liga Zapad'
vidi ovako, ako krenesh od prve strane ovde videcesh da ni na ovom topiku nema bash JAKO komplikovanih recepata ali se przenje slanine pre przenja jaja PODRAZUMEVA. Nije neki trik ali je dobro znati i predpostavlje se da se to toliko zna.postoji i topik Kuvarice Manje Zbori gde cesh naci josh vishe kulinarskih *zezalica* nego ovde.
Link to comment
belle_de_boskoop_7074.jpgPredstavljam: jabuka sorte Boskoop ili kako joj je puno ime Belle de Boskoop Vecih plodova, malo sladja ali i dalje isto onako brashnjava kao prava, pravcata "Kozara" idealna za pite (bolja od Granny Smith zato shto je manje sochna) i za pire. Kad smo vec kod pirea od voca, koga u mom kraju ovde zovu "kompot" on se, opet ovde, mnogo vishe koristi nego u Srbiji (a na temu "OVDE-ONDE" )Pire od Boskoop jabuke ide savrsheno sa belim sirom=mladim sirom=cottage sirom i sl. odlichno ce oplemeniti pire od cvekle kao dodatak pechenoj zivini.Sve u svemu odlichna, korisna sorta koja u jeku mode "lokovornosti" ima sve kvalitete 1 top selera Edited by msmodesty
Link to comment

Opet "Al Gore friendly proizvodi": ZALEDJENO voce i i povrce.U, kako kazu, strogo kontrolisanim uslovima, povrce i voce se zaledi nekoliko sati posto je ubrano te tako sachuva jako puno vitamina i naravno minerala. U ovim zimskim mesecima, zaledjeno voce i povrce nije samo politichki korektno, nego i korisno i ekoomichno, Pitanje je samo kako ga spremati. Naravno - shto manje termichke obrade, josh bolje. I josh kad je proizvodjach inovativan kao italijanski OROGEL, idejama nema kraja. Nema shta nisam probala i svaki im je proizvod zadovoljstvo za pripremu. Tek koliko je bilo moje iznenadjenje kad sam u subotu nabasala na kesicu:SO_ins_russa450.jpg15 minuta kuvanja, par kashika majoneza i uz malu pitu od praziluka i slaninice, salatica je bila idealan prilog. A tek uspomene .....

Link to comment
belle_de_boskoop_7074.jpgPredstavljam: jabuka sorte Boskoop ili kako joj je puno ime Belle de Boskoop Vecih plodova, malo sladja ali i dalje isto onako brashnjava kao prava, pravcata "Kozara" idealna za pite (bolja od Granny Smith zato shto je manje sochna) i za pire. Kad smo vec kod pirea od voca, koga u mom kraju ovde zovu "kompot" on se, opet ovde, mnogo vishe koristi nego u Srbiji (a na temu "OVDE-ONDE" )Pire od Boskoop jabuke ide savrsheno sa belim sirom=mladim sirom=cottage sirom i sl. odlichno ce oplemeniti pire od cvekle kao dodatak pechenoj zivini.Sve u svemu odlichna, korisna sorta koja u jeku mode "lokovornosti" ima sve kvalitete 1 top selera
Boskop je carica na jabuke. Ima ih i u crvenoj varijanti. Pita,ili bilo koji drugi kolach od jabukaidealan je sa ovom jabukom. Ja pravim kompot od boskop jabuka kada me ufati periodda mora oslabim 3 kila, pa onda umesto Gazzinih pomija (sorry Gazzo) jedem i pijem litre i kilekompota od Boskop jabuka ( uturim i nekoliko sljiva,suvih) i tako oslabim za 7 dana 3 kila.Ali moze samo sa ovim jabukama.
Link to comment

Podseti me gazzin dogadjaj sa čok.sufleom,maman tražila recept za ameri.čokoladne kukize pa naletela na recept za sufle odustala od keksića i napravi sufle,ali nije imala prave vatrostalne posudice ko ove sa slike nego se dovijala sa nekim konzervama a sada je malo unapredila tehniku pa koristi alu foliju da u njima peče ovu čokoladnu bahanaliju.250 gr putera250 gr secera300 gr cokolade170 gr brasna8 jajaDS6403.JPG

Edited by lena21
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...