Jump to content
IGNORED

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

Pa ako vam je frekvencija bitna, moglo bi se to odraditi u nekoj gradskoj pivnici sa klasicnim kotlicima (do uvece, bice kao iz mora izvadjeno) :naughty: Iako je kazance na vecoj visini, ja bih spucao i par kugli hlora za bazene.

Link to comment

koja je poenta usoljavanja bakalara kada ga posle trpamo u wc da bismo tu so izbili?to me podseca na vracanje vode u kajsije pomocu sode bikarbone. za koj si ih klinac i susio?people do the darndest things....

Link to comment
steta sto nema takva neka fora za skembice, cinjenica da moraju da se menjaju vode me ozbiljno sprecava da se pozabavim.... sem ako neko od forumasa nema neki trik iz rukava
Ja imam trik, ne menjam vode. škembe nije škembe bez pratećih materijala, ubiješ sve hranljivo. To je kao da vadiš mast iz bureka.
Link to comment
koja je poenta usoljavanja bakalara kada ga posle trpamo u wc da bismo tu so izbili?to me podseca na vracanje vode u kajsije pomocu sode bikarbone. za koj si ih klinac i susio?people do the darndest things....
cuvanje, transport itd. soljeni bakalar je izumljen tamo gde se ne moze loviti preko cele godine...
Link to comment
mozda i jeste glupa, samo nisam siguran da si shvatila da vodokotlic i wc solja nisu isto, ili ako jesi, da u njima ne obitava ista sadrzina te da fizicki i svakojako drugacije nemaju nikakvog kontakta - pre wc solje.anyway, idemo dalje, smaramo topic
oh, a tebi kao nije jasno za koju tvoju izjavu ja kazem da je glupa i koliko to nema veze ni sa balakarom ni sa kotlicima.definitivno idemo dalje, ne bih da ometam necije cikluse prezderavanja i detoksifikacija. Edited by Allegra
Link to comment
cuvanje, transport itd. soljeni bakalar je izumljen tamo gde se ne moze loviti preko cele godine...
Al sto ga ovako rado jedu ovi sto love ribu ( i to mnogo dobru) cele godine?Cak je taj u mediteranskim zemljama ( ne znam za Grcku) najspecijalitet.Nikada to nisam razumela. Ja ne mogu da ga jedem, svejedno kako je napravljen,uvek mi smrducka( za razliku od skembica :lol: )
Link to comment
  • 3 weeks later...

za @darling, a mogu i drugi, ako ih zanima. :) žerbo-torta (po ukusu ne liči na žerbo kolače)dobro se umuti 9 žumanaca sa 15dkg šećera, doda se 15dkg ribane čokolade, 15 dkg samlevenih oraha, 2 ravne kašičice mlevene kafe i pena od 9 belanaca. Peče se u namazanom kalupu ili tepsiji na umerenoj vatri. Ispečena i ohlađena torta prevuče se glazurom od čokolade ili umućenom, zaslađenom pavlakom. vi'š kako prosto, a meni su sasvim ok, jedino su malko suvi, a ja preferiram kremaste kolače/torte. možda sledeći put ubacim malo ceđene narandže ili limuna..? i da, ja sam odgore stavila i čokoladni preliv i šlag, meni tako lepše.

Link to comment
ma nemam ga ni ja, jebeni ugradni geberitov vodokotlic;)covek kod koga sam ovo video pre 25 godina (prematnura, istra) je to radio u nekom poluraspalom vodokotlicu u wc-u svoje radionice, idealan setting za ovakvu trash rabotu
:lol: Gazzo, radi! Ja ispricala roditeljima, oni se slatko ismejali i sledeceg dana je bakalar zavrsio u vodokotlicu marke dolomit Dva i po dana se natapao. Malo smo se zjbvli da to nece biti bakalar na belo, nit bakalar na crveno, vec bakalar na braon :lol: ali mu nista nije falilo, naprotiv. Prozdrali uz domace korculansko crno vino pre par dana.
za @darling, a mogu i drugi, ako ih zanima. :) žerbo-torta (po ukusu ne liči na žerbo kolače)dobro se umuti 9 žumanaca sa 15dkg šećera, doda se 15dkg ribane čokolade, 15 dkg samlevenih oraha, 2 ravne kašičice mlevene kafe i pena od 9 belanaca. Peče se u namazanom kalupu ili tepsiji na umerenoj vatri. Ispečena i ohlađena torta prevuče se glazurom od čokolade ili umućenom, zaslađenom pavlakom. vi'š kako prosto, a meni su sasvim ok, jedino su malko suvi, a ja preferiram kremaste kolače/torte. možda sledeći put ubacim malo ceđene narandže ili limuna..? i da, ja sam odgore stavila i čokoladni preliv i šlag, meni tako lepše.
Tenks. Zvuci odlicno. Aj jos malo usmeri, sta je umerene temperatura i koliko je to umerenog vremena, pa i ja da probam. :)
Link to comment
Tenks. Zvuci odlicno. Aj jos malo usmeri, sta je umerene temperatura i koliko je to umerenog vremena, pa i ja da probam. :)
:D ja sam samo doslovno prepisala recept iz nekog vojvodjanskog kuvara, a pekla sam u rerni, koja i nije u najboljem stanju, na nekih 150C oko 20ak minuta. al ti možda bolje pazi i proveravaj povremeno, ipak možda ova moja 'umerenost' neće biti validna za tebe. želim ti uspešno pravljenje kolačića. nadam se da će ti se dopasti. :)
Link to comment
:lol: Gazzo, radi! Ja ispricala roditeljima, oni se slatko ismejali i sledeceg dana je bakalar zavrsio u vodokotlicu marke dolomit Dva i po dana se natapao. Malo smo se zjbvli da to nece biti bakalar na belo, nit bakalar na crveno, vec bakalar na braon :lol: ali mu nista nije falilo, naprotiv. Prozdrali uz domace korculansko crno vino pre par dana.
:Hail: e pa bravo, drago mi je da prakticnost nije ustuknula pred predrasudama - bakalar je stvar koja je realno vise nesto sto ima nekakav oreol arhetipskog, gotovo istorijskog jela nego sto je ne znam kakva gastronomija, i zato mi se cini besmislenim sva ta sumanuta muka koja prati proces njegove pripreme ako se radi po PS-u, sa natapanjima i izmenama voda. ovo sa vodokotlicem mi se cini kao jedna od onih idealnih kuhinjskih precica, kao kada napravis idealan prebranac od pasulja iz konzerve - moguce, naucno i prakticno dokazano - kupis bakalar, ubacis ga u vodokotlic i zaboravis na par dana. izvadis, skuvas ribu, skuvas krompir, realno za manje od sat vremena spremanja imas jelo koje ti je nekada trazilo 2-3 dana ozbiljnog drkanja. mrzim komplikovana jela, kako god da su ukusna.
Link to comment
Blanquettes de veau ili ti Teletina u sosu od belog vina i pavlake sa povrcem - krchkano 2 sata.. to je trik :)DSC02171.jpgteletina se isprzi na ulju, pospe kasikom brasna, proprzi, zalije belim vinomkada vino "uhvati" brasno sa teletine doda se povrce:DSC02173.jpgi krcka sat i po, 2...pred sluzenje umuti se zumance sa pavlakom (kiselom) i sokom od pola limunaobicno se sluzi uz pirinacMeso se topi, naravno - jer se krchka na slaboj vatri u belom vinu 2 sata... rezultat ipak vredi truda :)
super je ispalo.. merci msmodestii :)
Link to comment
super je ispalo.. merci msmodestii :)
joj, nema na chemu!, bash mi je drago.Ja sam trenutno na "fromage-toxu" ili posle 2 nedelje bez mleka i mlechnih proizvoda u sobotu smo pravili reclette party - najjednostavnija vechera za goste, vreme spremanja - 30 minuta pre nego shto gosti banu u kucu
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...