Jump to content
IGNORED

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

cime da okupam filete bakalara ?jel ona standardna marinada - beli luk, limun, persun, maslinovo ulje - radi posao ili ima i nesto bolje ?
Jel taj tvoj bakalar svez ili onaj sto "zaudara"?Ako je svez,super ti je marinada, ako je onaj susheni ,onda te necu deranziram cool.gif Ali znam da je svez. Ja svezu ribu zapravo i ne mariniram Isprzim je pa onda dodajemove tvoje sastojke :rolleyes: Ako se ne varam ,bakalar je uvek ona sushena riba sto se mora kuva u vishevoda nego oni cuveni skembici.
Link to comment

svez, svez, onaj smrdljivac ne bi unela u kucu ni po cenu zivota.dodajes ? hoces reci, iseckas luk i persun u ulje pa prelijes pa na kraju zacinis sa limunom ?ma ok je to ali cula sam za neki kiseli sos od rajcice i maslinovog ulja pa rekoh mozda neko zna.

Link to comment
svez, svez, onaj smrdljivac ne bi unela u kucu ni po cenu zivota.dodajes ? hoces reci, iseckas luk i persun u ulje pa prelijes pa na kraju zacinis sa limunom ?ma ok je to ali cula sam za neki kiseli sos od rajcice i maslinovog ulja pa rekoh mozda neko zna.
Ma bre isprzish te filete pa onda preko toga drmnesh beli luk,pershun i limun.Maslinovo ulje ne morash jer cesh ih prziti u njemu.Taj umak o kome ti govorish jako je fajn za ribu (nema veze kakvu) koja se peche na roshtilju (onaj cuveni zubatac) pa se onda prelije tim umakomjer je oprilicno suva.Za ovu tvoju dovoljan ovaj tvoj. I nemo cicijashis sas cesnjak :rolleyes:
Link to comment
Ako se ne varam ,bakalar je uvek ona sushena riba sto se mora kuva u vishevoda nego oni cuveni skembici.
uz malo maste, ne mora da bude takav pain in the asssamo je potrebno nekoliko dana pre spremanja ubaciti komade suve ribe u vodokotlic u WC-u. frekvencija menjanja vode u kojoj se rasoljava riba zavisice iskljucivo od broja odlazaka u wc vas i vasih ukucana.nakon ovakvog tretmana nece morati da se timari kao skembe. :lol: Edited by gazza1
Link to comment

na stranu sto je *sala* sve osim smesna, uspeo si da mi zgadis bakalar. :(Tejo, tebi hvala i lep pozdrav iz astrala :lol: nisam stedela na cesnjaku pa su mi se pritisci malo priblizili.

Edited by Allegra
Link to comment
uz malo maste, ne mora da bude takav pain in the asssamo je potrebno nekoliko dana pre spremanja ubaciti komade suve ribe u vodokotlic u WC-u. frekvencija menjanja vode u kojoj se rasoljava riba zavisice iskljucivo od broja odlazaka u wc vas i vasih ukucana.nakon ovakvog tretmana nece morati da se timari kao skembe. :lol:
ovu foru sam čula više puta, verujem da bih bila u iskušenju da je probam, kad bih pravila bakalar. jes' da malo odbojno zvuči - al sigurna sam da radi poso.
Link to comment

U poslednje vreme ribu spremam u onim kesama za pecenje (cooking bags) , tako sto stavim ribu, dosta povrca i beli luk bez ikakvog ulja. Kada je izvadim iz kese samo prelijem limunovim sokom i hladnocedjenim maslinovim uljem. Prijatno vam bilo.

Link to comment
na stranu sto je *sala* sve osim smesna, uspeo si da mi zgadis bakalar. :(
haha, pa sad mozda vec i jeste sala, kako kome, ja sam to mrtav ozbiljan napisao.sto, jel u tvom vodokotlicu ne obitava cista voda?
Link to comment

moz'biti da to nije u skladu sa vracarskom/istinskom kulturom zivljenja, no, meni je eto i sama pomisao na to da se hrana nadje blizu mesta gde se izbacuju otpad i otrovi iz tela gadna.

Link to comment

razumem da nekom moze da bude odbojna gazzina ideja. meni nije.cist sud , cista voda, zapravo najispiranije mesto u gajbi.ne vidim sta je tu glupost?alegra, u blizini istog mesta sei tusiras, peres, cistis, setas gola, peres ruke kojima posle konzumiras hranu, neko vodi ljubav, peru ljudi ves. sto ne bi i odsoljavali bakalara?

Link to comment
pa nisam.ali to ne umanjuje glupost tvoje izjave.
mozda i jeste glupa, samo nisam siguran da si shvatila da vodokotlic i wc solja nisu isto, ili ako jesi, da u njima ne obitava ista sadrzina te da fizicki i svakojako drugacije nemaju nikakvog kontakta - pre wc solje.anyway, idemo dalje, smaramo topic Edited by gazza1
Link to comment
uz malo maste, ne mora da bude takav pain in the asssamo je potrebno nekoliko dana pre spremanja ubaciti komade suve ribe u vodokotlic u WC-u. frekvencija menjanja vode u kojoj se rasoljava riba zavisice iskljucivo od broja odlazaka u wc vas i vasih ukucana.nakon ovakvog tretmana nece morati da se timari kao skembe. :lol:
Ih bokca ti! Ovde to uopste nije moguce. Nema vodoklotica. Samo WC solje i dugme za ispiranje. Tu ne pomaze ni masta. Nista od frekvencije. :lol: Edited by cyberwor/L/d
Link to comment

ma nemam ga ni ja, jebeni ugradni geberitov vodokotlic;)covek kod koga sam ovo video pre 25 godina (prematnura, istra) je to radio u nekom poluraspalom vodokotlicu u wc-u svoje radionice, idealan setting za ovakvu trash rabotusteta sto nema takva neka fora za skembice, cinjenica da moraju da se menjaju vode me ozbiljno sprecava da se pozabavim.... sem ako neko od forumasa nema neki trik iz rukava

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...