Jump to content
IGNORED

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

Pri kraju je krčkanje prvih ovogodišnjih pihtija (fala kurcu, setio sam se da ih pravim sad kad ulazimo u prvi ovogodišnji plus <_< ). Javljam sutra kako su ispale, uz prigodnu foto galeriju.

Link to comment
Pri kraju je krčkanje prvih ovogodišnjih pihtija (fala kurcu, setio sam se da ih pravim sad kad ulazimo u prvi ovogodišnji plus <_< ). Javljam sutra kako su ispale, uz prigodnu foto galeriju.
Da shibnesh ti i recopis.Al da navedesh tacne kolicine cega i koje sorte.Naravno,ako uspeju ;) Ja se uvek nesto zayebem,valjda preterujem sa zacinima.
Link to comment

Jedva preneo 2 tepsije preko praga terase, zamalo nisam sve isprosipao. Prvo mi se ulepila plastična folija kad sam pokušao da ih prekrijem, onda sam upotrebio alu varijantu.Nema šta da ne uspe, dobio od drugara pola teleće glave i 4 svinjska kopita, ubacio i malo slanine na samrti koju sam našao u frižideru, parče celera (nisam imao zelen, mrzelo me da izlećem do prodavnajzle), dosta bibera u zrnu, nekoliko čenova b. i 2 glavice c. luka, listić lovora i ohoho tucane paprike. Zalio sve to u ekspres loncu, stavio da se krčka, kad je provrilo izvalio da mi je otišao dihtung na loncu, skupljao tekućinu sa ringle, pokušao da osposobim pisak da vrši svoju funkciju, i u tom trenutku me je isti napao manirom iskusne prskalice za baštu. Kad sam uspeo da mu priđem pod kružnom rafalnom paljbom vrele tekućine, presuo sam sve u običan lonac, oribao kuhinju i sebe i krčkao još otprilike 3-4 sata na tihoj vatri. Procedio, skinuo ostatke mesa, dlaka, očiju, zuba, rožnatih izraslina, tumora i telesnih izlučevina sa glave, isto to sa papaka, iseckao, u mašini skrljao još jednu celu glavicu belog luka, sunuo to i meso u tepsije sa tekućinom i tako. Ostalo je istorija.

Link to comment

nehigijenski ti je recepis, roknes 2 telece kolenice koje je mesar ljuba presekao na 3 dela svaku, ili 1 telecu kolenicu plus 1-2kom onih telecih pseudo papaka (odranih - samo kosti i tetive), povrca dosta kao za supu i pici. ekspres lonac je ultimativan - 1,5h od trenutka kada propisti, ne treba tiha vatra, paprika ko voli (preferiram po pihtijama a ne u njima), beli luk iskljucivo zgnjecen i dodat na kraju pre sipanja u posude. od zacina u zrnu biber, lorber u listu i po meni odlicno idu korijander u zrnu kao i muskat narednan - isto kao kad se kuva teska supetina od goveda - idealno bi bilo da se ima vrecica u koju se ture ti zacini da se ne jure posle zrnevlja razna i listovi po loncu da se gosti ne bi davili prilikom konzumacije. last but not least - povrce koje se kuvalo baciti ili dati kucnim ljubimcima - u vrelu tekucinu dodati sveze povrce koje NE kuvati, omeksace na toploti i ostati al dente, od nogu mrtvih zivotinja koje su skuvane probrati meso, ostalo baciti ili nahraniti komsijinu dzukelu - dobro znam da cete da me napusite da sam napravio fensi pihtije, ali vredi probati, sto rece hammer - trust me i know what i'm doing:)

Link to comment

Fensi su ti pihtije <_< Da ne skidaš možda i šlag pre konzumacije?Normalno, ja kad povadim tzv. mesne komponente, procedim sve ono kroz grubo sito, upravo zbog tih začina i povrća.Čuka i po je i moje standardno vreme za krčkanje u ekspresu - škembe, kolenice itede.

Link to comment

Crno ispod nokta, žuto iz uvenceta i to... male stvari život znače.edit: bemti, nemam običaj da jedem pre podne, al ne znam kako ću sutra ujutru da odolim da bacim pogled na terasu :)

Edited by henrik larsson
Link to comment
Meni su bolje ove larssonove. Jebeš pi'tije ako ne naiđeš na dlaku, kožuru, nokat ili sl...
Ma idi bre s tim dlakama i kopitama. Tako ih se i secam iz Zajecara. Nego onda mi to nijesmetalo. A vidim i oni se profinili (Zajecarci) pa sada kao stavljaju dimljene kolenicei nekoliko tih telecih nogu.Meni su te dimljene bez veze za pihtije. Sto da se mlatim sa pihtijama.Volim ih i ovako nashte srce ;) @Larson, da nisi malo preterao s tim ceshnjakom?
Link to comment
Crno ispod nokta, žuto iz uvenceta i to... male stvari život znače.edit: bemti, nemam običaj da jedem pre podne, al ne znam kako ću sutra ujutru da odolim da bacim pogled na terasu :)
Moja luda majka kao ne moze da spava, pa onda oko 3 ujutru proverava dal su se stegle. :lol: Smaze pola tepsije.Mozda i ti sada odesh na terasu ;) Josh ako si turio i neko fino pivo da se ladi uz pihtije,sta cesh vishe.
Link to comment

larsone, urgiracu da ti PPP kolektivno kupi jednu elektricnu masinicu za brijanje da mozes lepo pre kuvanja da podasisas zapustena praseca i svinjska uvca, kao i papke.dimljeno meso u pi'tije je najvisi stepen kulinarskog homoseksualizma. kolenica u kupus, suvo meso u sarmu, papak u pi'tiju! dole gej kuvanje!inace samo da dodam da su pihtije verovatno jedina stvar u kojoj srbi siju nemce ali za 3 koplja. kako sam se ruzno nasadio par puta kada sam u fensi flajserajima i mecgerajima narucivao pihtije da ih tamanim na licu mesta sa vrucim crnim lebom, i naletao (umesto na oko, nokat, trepavicu i dlaku iz uveta:)) na sitno seckane kisele krastavcice (fuuuuuj) i kuvana jaja (fuuuuuuuuj fuuuuuuj). a sto vole sirce da dodaju, uzas!

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...