Jump to content
IGNORED

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

Sada sam pogledao kartu, izgleda da sam se prevario - nije u pitanju 27. marta, već Dušanova i to negde na potezu od 7. jula do Kalemegdana, sa gornje strane.
ako mislimo na isto, to je mala poslasticarnice kada se iz 7 jula skrene levo u dusanovu, odmah posle par metara. kod tramvajske stanice.
Link to comment

Zdravo ždranje::.Ima jedan preliv iliti "dresing" koji pomaže da se lakše svari salata ili povrće kuvano na pari.Salata: rendana šargarepa i rendani koren peršuna i mnogo lišća peršuna.Kuvano: prokelj i šargarepa.E sad, dresing: ulje od buče, maslac od kikirkija malo osja sosa i belog bibera. I fini crni hleb.A trash prežderavanje:::Hleb neki lep, npr onaj mađarski ražani iz Hleba and Kifli, ili super sveži beli, kikiriki buter, izletnička salma ili kulen ili budimska, duvan čvarci, zlatarski sira i ljuta papričica. Sendvič za ubiti.

Link to comment
ako mislimo na isto, to je mala poslasticarnice kada se iz 7 jula skrene levo u dusanovu, odmah posle par metara. kod tramvajske stanice.
Najverovatnije - malecka poslastičarnica, ne znam da li uopšte ima gde da se sedne, a prodaja za poneti im je izgleda glavna. Padobranci prste da poližeš.
Link to comment
  • 1 month later...

PPProja request!Moli se neka dobra kuvarska duša da mi napiše recepat za 1 dobru proju, sumnjiv mi ovaj što ja imam. nije testo lepo naraslo, a ne znam jal' zbog čestog otvaranja rerne il nečeg drugog? :(

Link to comment

moja proja2 jaja 3 soljice kukuruzno brasna2 soljice belog brasnasoljica uljakasicica soli 300 grama sira1 prasak za pecivomlekoumuti jaja mikserom. ne moras da preterujes, tek toliko da se zapeni. dodaj brasna, pp, ulje, sir, so zamesi rukom i dodaj mleka toliko da dovijes homogenu zitku masu, dakle da curi u tepsiju, al da nije retka. ko sto rekoh zitka jedna masa, da ne kazem amorfna. tepsiju velicine pola pleha namazi uljem, pobrasni i izlij. e jbga sad zaboravila sam kako se pece, a pecenje je tu jako bitno, znam da je tacno pola sata, 10 minuta na primer na 220, pa posle jos 20 minuta na primer na 200, ili je nize, pitacu sutra mamu pa cu dopisati. ovo sam ti tacno dala mere jer sam sve uvezbala i isprobala da ne mora covek da razmislja, kasicica soli je ako je sir prosecno slan, u svakom slucaju lizni smesu pa oceni salinitet. brasno moze da bude iz prodavnice, ovo kukuruzno, a super je i sa onim seljackim s pijace, belim ili zutim svejedno.

Link to comment

hvala darling. :heart: bas nam se razlikuju recepti, po kolicini jaja i brasna. po ovom 'mom' ide 6 jaja, 3 kasike ?!! kukuruznog i isto toliko belog brasna, al sam ja dodala jos jer mi je delovalo malo...i umesto pola kile (kravljeg) sira ja stavila pavlake, jer nisam imala sira. i posebno sam ulupala belanca, posebno ovo ostalo i na kraju opet malo mikserom, mozda je trebalo rucno da zamesim. jedino mi se svidjaju maslinke u proji, mmm, jos da je bas lepo uspela, sad bi imala super dorucak. :(

Link to comment

moja ujna ceo zivot proju pravi odokativno od onoga sto se zadesi u kuci pa je to prenela i na mene - nema nikakve posebne pameti, kukuruzno i psenicno brasno u jednakom omeru, ulja i vode (kisele) da testo bude zitko ali malo gusce od smese za palacinke, ja dodajem vrlo star i pikantan ovciji ili koziji sir - sjenicki, pljevaljski i tome slicno - plus travke (origano, ruzmarin, nana, biti umeren ume da bude i malkice gorko narocito od ruzmarina) i naravno saka iseckanih ili maslina u komadu bez kostice. ponekad i na supersitne iseckane kockice slaninica ili prsut ili nesto iz tog faha. ma proja ne moz da se zajebe koliko god se trudili!

Link to comment
hvala darling. :heart: bas nam se razlikuju recepti, po kolicini jaja i brasna. po ovom 'mom' ide 6 jaja, 3 kasike ?!! kukuruznog i isto toliko belog brasna,
evo mama kaze da zagrejes rernu na 220 i kad ubacis proju spustis na 200, tako peces 10 minuta, dok malo ne pozuti, a onda smanjis na 180 i peces jos 20 minuta. mera soljica je kod mene solja za tursku kafu, ali one vece, kao one donkafe na primer. mozda malo manje. :lol: tvoj recept je dosta neobican, vise lici na kajganu, nego na proju, previse jaja, premalo brasna.
moja ujna ceo zivot proju pravi odokativno od onoga sto se zadesi u kuci pa je to prenela i na mene -
ima proja i projara, sta je sta, nisam nikad naucila, jedno je kao neki fini kolac, slani mafin, to su ti recepti sa jajima, a ovo tvoje je isto super kao neka seljacka projara. tako pravi moj tata. ja volim sve, jedino mi je vazno da nije masno.
Link to comment
ima proja i projara, sta je sta, nisam nikad naucila, jedno je kao neki fini kolac, slani mafin, to su ti recepti sa jajima, a ovo tvoje je isto super kao neka seljacka projara. tako pravi moj tata. ja volim sve, jedino mi je vazno da nije masno.
u pravu si, projara je bez jaja i bez sira, samo kukuruzno brasno, ulje i voda, i to je isto super ali je vise za iz heavy jela tipa sarme i kiselog kupusa.nego sam ja gore zaboravio da pomenem 2-3 jaja pa bi onda recept za moju proju bio potpun. jaja moraju, inace je mnogo suvo i tesko u ustima.
Link to comment
moja ujna ceo zivot proju pravi odokativno od onoga sto se zadesi u kuci pa je to prenela i na mene - nema nikakve posebne pameti, kukuruzno i psenicno brasno u jednakom omeru, ulja i vode (kisele) da testo bude zitko ali malo gusce od smese za palacinke, ja dodajem vrlo star i pikantan ovciji ili koziji sir - sjenicki, pljevaljski i tome slicno - plus travke (origano, ruzmarin, nana, biti umeren ume da bude i malkice gorko narocito od ruzmarina) i naravno saka iseckanih ili maslina u komadu bez kostice. ponekad i na supersitne iseckane kockice slaninica ili prsut ili nesto iz tog faha. ma proja ne moz da se zajebe koliko god se trudili!
Fala, fala. :)
tvoj recept je dosta neobican, vise lici na kajganu, nego na proju, previse jaja, premalo brasna.
ma nije, čini ti se. :D na kraju smo ipak sve pojeli. mama misli da je pavlaka zeznula stvar...whatever, sledeći put kad napravim po vašoj meri, javiću kako je bilo. thanx darling i njenoj mami. :)
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...