June 2Jun 2 Svi veliki umetnici su bili ili verujuci ili bogoborci. Ne postoji vrhunska umetnost bez posvecenja visem principu.
June 2Jun 2 1 minute ago, Lord Protector said:Svi veliki umetnici su bili ili verujuci ili bogoborci. Ne postoji vrhunska umetnost bez posvecenja visem principu.To ako umetnoscu smatras samo onom crkvenom. Vrhunska umetnost je malo siri pojam i cesto je totalno razdvojena od religije.
June 2Jun 2 5 minutes ago, Lord Protector said:Svi veliki umetnici su bili ili verujuci ili bogoborci. Ne postoji vrhunska umetnost bez posvecenja visem principu.Umetnici nisu ni poznati kao racionalni ljudi. Stavise, ima mnogih koji su caknuti, percipiraju svet na neki osoben nacin.
June 2Jun 2 Ali narod opet ide da u redovima čeka,.i gleda njihova delaEsid: kao da vidim neki patern tu.. Edited June 2Jun 2 by Filozof manijak
June 2Jun 2 ne moze da se crta razlomljena violina, a da svevisnji nije parametar. ni popis bivsih ni ajkula u formaldehidu.zapratite me za vise banalnih ali tacnih umj primjera. Edited June 2Jun 2 by morgana
June 2Jun 2 5 minutes ago, Lord Protector said:Svi veliki umetnici su bili ili verujuci ili bogoborci. Ne postoji vrhunska umetnost bez posvecenja visem principu.Pozdravili te Pikaso, Matis, Mone, Verdi, Brams, Bize, Ravel, Rimski-Korsakov, Bunjuel, Antonioni, Breht, Bukovski, Čehov, Gorki, Rable, Bernard Šo, Saramago, Kjubrik, Džon Hjuston, Orson Vels... Edited June 2Jun 2 by vememah
June 2Jun 2 Sto se tice pojasa Bogorodice, ako je autentican, sto je malo verovatno, jer je bilo mnogo falsifikata i prevare, bio bi sa opravdanjem predmet ako ne obozavanja onda strahopostovanja. To je pojas iznad utrobe koja je podarila svetu Spasitelja, a on je po svim tradicijama najznacajnija licnost celokupne svetske istorije, konvergencija ljudskog i Bozanskog, centar Vasione. Zato je Jovan Krstitelj i rekao Isusu da nije dostojan ni da mu pertle na cipelama odreši. Svaki hram koji su hiljade umetnika, arhitekata, graditelja,vajara tokom hiljada godina oslikale, projektovale, su bleda slika zivog Isusa i odsjaj Bozanskog. Edited June 2Jun 2 by Lord Protector
June 2Jun 2 3 minutes ago, vememah said:Pozdravili te Pikaso, Matis, Mone, Verdi, Brams, Bize, Ravel, Rimski-Korsakov, Bunjuel, Antonioni, Kjubrik, Džon Hjuston, Orson Vels...Procitaj sta sam rekao, vernici ili bogoborci. Jel znas sta su bogoborci?
June 2Jun 2 16 minutes ago, Jimmy Kowalski said:Umetnici nisu ni poznati kao racionalni ljudi. Stavise, ima mnogih koji su caknuti, percipiraju svet na neki osoben nacin.Pa zato je i blisko misticizmu i religioznom iskustvu. To je prolazak kroz Hakslijeva vrata percepcije. Doors Dzimija Morisona.
June 2Jun 2 28 minutes ago, Lord Protector said:Svi veliki umetnici su bili ili verujuci ili bogoborci. Ne postoji vrhunska umetnost bez posvecenja visem principu.ili su vernici ili nisu?slazem se.
June 2Jun 2 1 hour ago, adam said:oh, pa nemoj mi reci da ne znas? onoliki narod da se skupi a da crkva ne zaradi....Kako tačno zarađuje akoVernici koji se poklone Časnom pojasu Presvete Bogorodice u Hramu Svetog Save dobijaju osveštanu traku koja je napravljena prema originalnom pojasu. Trake se dele u malim kesicama i dolaze zajedno sa uputstvom za upotrebu i molitvom.?Odbija im se od poreza na dobit? Ups...
June 2Jun 2 16 minutes ago, Lord Protector said:Svaki hram koji su hiljade umetnika, arhitekata, graditelja,vajara tokom hiljada godina oslikale, projektovale, su bleda slika zivog Isusa i odsjaj Bozanskog.I u svima Isus prikazan kao plavusan, pravi nordijski tip, a najverovatnije je bio kao tipicni Mediteranci: tamne kose i malo tamniji.
Create an account or sign in to comment