Skip to content
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Parapsihopatologija™

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Liberalizacija SPC

Featured Replies

1 minute ago, adam said:

nije moj problem sto poistovecujes sve vernike s idolopoklonstvom i ne citas napisano nego guslas svoje. ja s tim nista nemam.

Aaa, ok, znaci religiozni su ok, ali ne ako su idolpoklonici. Znaci ako vidis muslimana koji crta nesto, ti nalepis mentalni "aj kju: lou" a kad cujes nekog muslimana kako iskazuje svoje gnusanje prema crtanju, onda ide jedan "aj kju: setisfektori"

Ok, ja podrzavam kad je neko konzistentan u svojim stavovima heart

  • Replies 9.5k
  • Views 681k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Most Popular Posts

  • mraki
    mraki

    Ćale nije bio kršten, nisam ni ja. Nije išao u crkvu, nije voleo popove niti su oni ikad dolazili kod nas. Ipak, kad je umro pre par meseci sahranjen je uz popa i po svim običajima jer kažu tako treba

  • s tim sto ce se sad tesko ici negde napolje, vise ce se okrenuti unutrasnjem neprijatelju.    ja sam se poslednji put iznenadila kad sam videla koliko foruma navija za ruse podrazumeva da ag

  • Šta smo dosad imali: - njegova SVETLOST - protojerej STAFORD - prenos MOŠTIJU - njegovo telo je IZNOŠENO - gradjani se upisuju u KNJIGU ŽALBI - nad ODRONOM  - gde će

Posted Images

5 minutes ago, Mel said:

Aaa, ok, znaci religiozni su ok, ali ne ako su idolpoklonici. Znaci ako vidis muslimana koji crta nesto, ti nalepis mentalni "aj kju: lou" a kad cujes nekog muslimana kako iskazuje svoje gnusanje prema crtanju, onda ide jedan "aj kju: setisfektori"

Ok, ja podrzavam kad je neko konzistentan u svojim stavovima heart

Ne znam kakav stav zauzeti kada se Barak Husein Obama zaklinje nad biblijom.

Empatija ili idolpoklonik. fantom

1 minute ago, Zaboravan said:

Ne znam kakav stav zauzeti kada se Barak Husein Obama zaklinje nad biblijom.

Empatija ili idolpoklonik. fantom

tad krene u beskonacno da vrti onaj kruzic... IQ: calculating...200.gif

@Jeremija Saruman koviljski moze slobodno da me zaobidje sa molitvama.

Ne treba mi takav posrednik izmedju mene i Boga.

fantom

Ja bih rekao da vam baš nedostaju neki da im odgovarate na postove pa ovako izmišljate korelacije između mirganata i pojasa za spasavanje.

Ja sam uveo primer migranata, samo da bih ukazao na empatiju spram različitih religija, situacija i sl.

Ljude u veru odvedu razne stvari, vaspitanje, traženje samog sebe, muka...

Ne treba je dirati, lična stvar.

Još manje je treba povlačiti znak jednakosti između nje i zastupnika na zemlji.

Ja ništa ne razumem ) Osim da se ne kapira kako funkcioniše inteligencija, možeš imati IQ 200 i raditi najgluplje stvari na svetu. Jebeni Unabomber je imao IQ 170, manje više. A ima i luđih primera.

18 minutes ago, Zaboravan said:

Ja sam uveo primer migranata, samo da bih ukazao na empatiju spram različitih religija, situacija i sl.

Ljude u veru odvedu razne stvari, vaspitanje, traženje samog sebe, muka...

Ne treba je dirati, lična stvar.

Još manje je treba povlačiti znak jednakosti između nje i zastupnika na zemlji.

Stvarno nije glavna tema, bar ja ne primećujem, a crkveni vrh nam je zajednička muka, bio vernik ili nevernik. Čak možda gore ako si vernik.

39 minutes ago, kronostime said:

@Jeremija Saruman koviljski moze slobodno da me zaobidje sa molitvama.

Ne treba mi takav posrednik izmedju mene i Boga.

fantom

Jao bre, kad moram ovako da te korigujem za elementarne stvari.

Saruman je, dakle, Bački, duhovni a zli jezici kažu i pravi otac Porfija Koviljskog. vlade

5 minutes ago, kronostime said:

https://x.com/RocktheCasbah10/status/2062076424412926062

I onda neko kaze da se ovo treba tolerisati?

Radio sam sa udruženjem dece bubrežnih bolesnika, naši zakoni za doniranje organa su horor. Doniraš organe i kad umreš tvoja porodica ladno može to da stopira. I još milion komplikacija, mi tu jesmo u kamenom dobu i to sa Joilom nema nikakve veze. Shvataš da mi tolerišemo da deci na onkologiji rade punkciju na živo dok im kapilari na licu ne popucaju od bola zato što nećemo da se isprsimo za anesteziologe. Mi to tolerišemo, to nije crkva napravila nego nas boli dupe. Eto. Druže, šta sve mi tolerišemo nama je Joilo najmanji problem.

Just now, Hermetico said:

Radio sam sa udruženjem dece bubrežnih bolesnika, naši zakoni za doniranje organa su horor. Doniraš organe i kad umreš tvoja porodica ladno može to da stopira. I još milion komplikacija, mi tu jesmo u kamenom dobu i to sa Joilom nema nikakve veze. Shvataš da mi tolerišemo da deci na onkologiji rade punkciju na živo dok im kapilari na licu ne popucaju od bola zato što nećemo da se isprsimo za anesteziologe. Mi to tolerišemo, to nije crkva napravila nego nas boli dupe. Eto. Druže, šta sve mi tolerišemo nama je Joilo najmanji problem.

Sve to stoji samo dok god se ovakvima kao Joil ne zabrani da igde govore i ne obrazuje se narod o znacaju svega toga - nece biti bolje.

17 minutes ago, Dsnake said:

Stvarno nije glavna tema, bar ja ne primećujem, a crkveni vrh nam je zajednička muka, bio vernik ili nevernik. Čak možda gore ako si vernik.

Za vernike svakako da, no opet ne vidim da se neko mnogo cima šta im lokalni pop ili neki veći čin poruči.

Čini se da Srbi na crkvu i tamo zaposlene gledaju kao na opštinu ili MZ.

Aj sad kada krenusmo u traceve.

Ima li nekog dima oko toga sto se prica da su zvalavi i Prle (ogadi mi detinjstvo i otpisane) neki rodjaci po bosanskoj liniji.

Zelim da verujem da nisu.

1 minute ago, kronostime said:

Sve to stoji samo dok god se ovakvima kao Joil ne zabrani da igde govore i ne obrazuje se narod o znacaju svega toga - nece biti bolje.

Joilu ne može da se zabrani da govori, ne znam kako to misliš da izvedeš. A narod se ne obrazuje zato što nema vremena da odvoji za to i ne zanima ga. Danas svako može da sazna sve vezano za svačije zdravstvene probleme i kako da pomogne i da ode svaki dan ili neki dan da pomogne. Ali ljudi se ogromnom većinom ne informišu i ne idu da pomognu, bili vernici ili ne. Šta sam ja vremena i suza ostavio po raznim bolnicama i udruženjima, karton naseljima, halama sa zbrinutim žrtvama kataklizmi i parkovima gde migranti padaju u nesvest od vrućine trebalo bi da pljujem 99% Srba koje vjere bili. Ali kad bih pljuvao, pljuvao bih samo kako bih se osetio vrednijim od drugih ljudi, ništa ne bih rešavao, a nemam potrebu za tim jer se osećam sasvim dovoljno vredan. Pritom, ja sam ništa, ima mnogo mnogo požrtvovanijih od mene po tim pitanjima. Ima ljudi koji mogu da pljuju sve nas legitimno, a ništa nemoguće nisu uradili. Nije poenta u tome ko je bolji, ne ide to tako, neko je bolji u ovome neko u onome. Život je težak, realno je ljudima život težak i sistem je sav nabaždaren da slabi umiru u mukama. Ništa tu crkva nije kriva, mnogo je komplikovanije. A slobodno ti misli da je Joilo problem, tako je lakše ja razumem. U nedostatku pametnih reči, svako sebe nek popravi malo i biće sve okej, kolko može biti.

Edited by Hermetico

Create an account or sign in to comment

Background Picker
Customize Layout

Account

Navigation

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.