June 2Jun 2 9 minutes ago, Filozof manijak said:Jel znaš koja je prva knjiga koju odštampao Gutenberg? Bilo je knjiga i pre Gutenberga.
June 2Jun 2 Zašto onda njih nije odštampao kao prvi primerak za demonstraciju svoje supermoderne mašine?
June 2Jun 2 28 minutes ago, Filozof manijak said:Jel znaš koja je prva knjiga koju odštampao Gutenberg? Dosta je naivno zamisljati da ako je neko u tom redu, da to odmah znaci da je neka neobrazovana osoba.
June 2Jun 2 Popular Post 39 minutes ago, Mel said:U tom redu ima ljudi koji su vise knjiga procitali od prosecnog drugosrbijanca.https://x.com/MilenaNLJ/status/2060075269046591772https://x.com/DejanVukos40959/status/2060076724059082772https://x.com/Petar2823278184/status/2060087932396913010 https://x.com/DejanVukos40959/status/2060087030432796914 Edited June 2Jun 2 by vememah
June 2Jun 2 8 minutes ago, vememah said:https://x.com/MilenaNLJ/status/2060075269046591772https://x.com/DejanVukos40959/status/2060076724059082772https://x.com/Petar2823278184/status/2060087932396913010https://x.com/DejanVukos40959/status/2060087030432796914Ovo i sad idu ljudi da gledaju u Holandiji pa tamo cekaju red. A o toj drzavi iz 83ce sta reci - ovi iz reda za Bogorodicin pojas makar su neki skruseni ljudi koji su dosli da se pomole za zdravlje svojih porodica, a ti gradjani nadojeni holandskim srednjevekovnim slikarstvom uprilicise rekapitulaciju WWII.
June 2Jun 2 53 minutes ago, Mel said:U tom redu ima ljudi koji su vise knjiga procitali od prosecnog drugosrbijanca.Dosta je naivno zamisljati da ako je neko u tom redu, da to odmah znaci da je neka neobrazovana osoba.Pre ce biti da 95% ovih u redu nema pojma sta je ova zgrada desno od hrama I da bi bez problema potpisalo eventualni apel informera i pinka da se izmesti s platoa hrama na adekvatnije mesto je gradjena u Brozovo doba.
June 2Jun 2 1 minute ago, Lo Zingaro said:Pre ce biti da 95% ovih u redu nema pojma sta je ova zgrada desno od hrama I da bi bez problema potpisalo eventualni apel informera i pinka da se izmesti s platoa hrama na adekvatnije mesto je gradjena u Brozovo doba.Cak i da je tako, a sumnjam, to je opet daleko benignije od onoga sto su radili vivijalni komunisticki ljubitelji holandske srednjovekovne kichice.Nemate osnov da puvate supreiornost nad ovom grupom, sori.
June 2Jun 2 Popular Post 17 minutes ago, Mel said:Nemate osnov da puvate supreiornost nad ovom grupom, sori.vatreni pripadinci te grupe (u koje spada dobar deo tih koji cekaju satima da ljube svetinju) su, sto se mene tice, dobili darvinovu nagradu u vreme pandemije kad su svi lizali istu kasiku pa kao posledicu sahranili i patrijarha i amfilohija. meni dovoljno da puvam superiornost i zabole me sta ko misli o tome.
June 2Jun 2 Steta sto ne naprave neku demohriscansku stranku da ostali kojima to nije prioritet mogu da odahnu.
June 2Jun 2 15 minutes ago, adam said:vatreni pripadinci te grupe (u koje spada dobar deo tih koji cekaju satima da ljube svetinju) su, sto se mene tice, dobili darvinovu nagradu u vreme pandemije kad su svi lizali istu kasiku pa kao posledicu sahranili i patrijarha i amfilohija.meni dovoljno da puvam superiornost i zabole me sta ko misli o tome.Vatreni pristalice komunisticke religije radile su mnogo gore stvari od lizanja kasika. Ja i vidim da se ovde popuje iz pozicija neke superiornosti nad onima koji su religiozni, zato to i naglasavam, ali to je jako simplifikovano gledanje na fenomene hriscanstva i uopste religioznosti.Naravno ti mozes da smatras da samim tim sto nisi religiozan si antiDarvin za ove ljude, ali to je nesto sto je naravno ispitivano i nije dalo neke spektakularne razlike u merenoj inteligenciji recimo izmedju religioznih ljudi i ateista. Naucno gledano nisi pametniji od ovih ljudi, ali ako ti je potrebno da verujes da jesi based on nothing, to je legitimno.
June 2Jun 2 10 minutes ago, Moonwalker said:Za ovo bih tacno svaki put banovala. Da odjebete od ljudi koji nisu religiozni ili sa tim cirjakovicevskim pezorativinim nazivom.Nije ta zemlja vasa privatna svojina.Steta sto ne naprave neku demohriscansku stranku da ostali kojima to nije prioritet mogu da odahnu.Samo imaj u vidu - ta busanja, lažno hrišćanstvo, tj. selektivno, to drndanje i negativno ocenjivanje apsolutnos svega i svačega i puna usta pravoslavnja - to ništa nije zapravo vera, hrišćanstvo, pravoslavno hrišćanstvo. Nema tu krotkosti duha, nema uzdržanja i saosećanja, a posebno poštovanja ikone Božje u drugome, makar u formi razgovora bez vređanja (pa i hrišćanskog okretanja drugog obraza - jer treba postaviti neki standard), to je sve neka poza i kontrašenje i lično sa korišećenjem crkve/vere kao štita.Ovo sve je mnogo više tradicija i neka lična potreba nego vera, tako barem mislim.U veri, opasno je imati utilitarni odnos prema svetinjama - što za neke komercijalizacijom, političkom i ideološkom upotrebom ali ovde jako i magijskom (nešto što instant rešava problem, što ozdravi, donosi brzu sreću i zadovoljstvo, lažnu dubinu vere jer se neko poklonio naspram nekog ko svaki dan provodi u iskrenoj molitvi npr.). Kada se svetinja svede na dekor, na event, na nešto što pipneš da ozdraviš, gubi se smisao malo. Ali kakav svet, kontinent, država, grad, narod - na kraju dana, takva vera - ili je obrnuto?
June 2Jun 2 Popular Post Zamolio bih te @Mel da prestanes da prisivas “komunista” svakome kome je lizanje kasike i puzanje ispred relikvije strano.
Create an account or sign in to comment