Jump to content
IGNORED

Liberalizacija SPC


ObiW

Recommended Posts

 

 

 

 

[mention=12403]Jumanji[/mention]  da me ubijes, ne vidim kako je rostilj u svom dvoristu netolerancija pa sve da je pored svetog petra u rimu ili hrama na vracaru. covek nije nikom nametao svoje stavove niti zamerao sto ne misle kao i on. drugi od njega ocekuju da se ponasa po njihovim pravilima pa ako im ne ucini, netolerantan je. sto ce reci, moze meso na veliki petak ali u svoja cetiri zida. na sta me to podseca... 

 

a za slavu, pretpostavljam da bi osoba koja posti jela hleb, salatu i jos ponesto posno ako ima (a obicno ima). sumnjam da bi navalili na meso zato sto je servirano. a jos vise sumnjam da bi vikali na domacine i to tumacili kao sebicluk i provokaciju. 

 

 

 

Pa ok, ne moramo da se slozimo, sta znam, nije nam to u opisu posla, samo sam sigurna da malo vise imamo obzira prema drugima da bi svima bilo bolje, ali to je ovde ocigledno teska utopija.

 

Ovo drugo si omasio skroz, kakvo vikanje, kakvi bakraci i naravno da ne mislim da takvi ljudi prave bilo kakvu provokaciju prema vernicima aman, a otkud non stop taj izraz provokacija. Ko da uzivate u takvim stvarima i bar da ste okruzeni provokacijama stalno.

 

Samo da li jedes ili ne prosto, i ne sta mislis da bi neko uradio u toj situaciji, tako da njje ni tebi pitanje postavljeno.

 

 

Link to comment
6 minutes ago, Jumanji said:


 

 


Koji vernici to misle?

Pa crkvena zvona zvone svuda u svetu, imam poziva sa dzamije na molitvu u odredjeno vreme i to je veoma bucno.. ali to su institucije, organizacije, one imaju neki kodeks ponasanja, a sad coveku svasta moze da smeta, zato sam pitala kako sa gradskom bukom izlazite na kraj ili zivite pored zeleznicke pruge recimo.

Tesko sa komsijom koji misli da je bogom dan moze tek tako lako da se izadje na kraj, ali ocigledno pricamo o necemu sto nismo iskusili. I u pitanju je bahati pojedinac, bitna razlika veoma.

 

 

Ih, koji? :D Pa nisu izrazi “bogom dan” / “holier than thou” nastali ni od kuda...

 

Pa kako onda da izadjes na kraj sa komsijom koji misli da je bukvalno bogom dan :ph34r:

Link to comment
4 minutes ago, Jumanji said:

Koji vernici to misle?

 

 

misle vernici koji zameraju ljudima sto ne poste, sto ne idu u crkvu o praznicima i na groblje kad su zadusnice, oni sto kritikuju usivanje dugmica na crveno slovo, sto ocekuju da govoris hristos se rodi, oni sto bi mojoj majci na sprovod doveli popa, oni sto bi da pedere uteraju u svoja cetiri zida....

 

a nisam ja nista promasio - prica je upravo pocela od popa koji je ishisterisao sto se covek usudio da pravi rostilj na veliki petak. jer sta ima da provocira. da je svako gledao svoja posla bez zavirivanja u tudji tanjir i dvoriste, sve bi bilo ok. 

Link to comment
  Ih, koji? [emoji3] Pa nisu izrazi “bogom dan” / “holier than thou” nastali ni od kuda...

 

Pa kako onda da izadjes na kraj sa komsijom koji misli da je bukvalno bogom dan [emoji185]

 

 

Ne znam, nemam takvog, ali pod pretpostavkom da kucni savet ili policija ne pomazu, dakle resenje nije tako jednostavno bas, to je bio moj smisao pominjanja pojedinca koji se bahati.

 

 

 

misle vernici koji zameraju ljudima sto ne poste, sto ne idu u crkvu o praznicima i na groblje kad su zadusnice, oni sto kritikuju usivanje dugmica na crveno slovo, sto ocekuju da govoris hristos se rodi, oni sto bi mojoj majci na sprovod doveli popa, oni sto bi da pedere uteraju u svoja cetiri zida....  

a nisam ja nista promasio - prica je upravo pocela od popa koji je ishisterisao sto se covek usudio da pravi rostilj na veliki petak. jer sta ima da provocira. da je svako gledao svoja posla bez zavirivanja u tudji tanjir i dvoriste, sve bi bilo ok. 

 

 

Ne znam za takve pojedice, vi eto imate neka tu iskustva.

Inace o popovima imam jako lose misljenje, iako sigurno ne mogu svi u isti kos da se strpaju, o crkvi generalno ne mislim ama bas nista dobro, ali stava sam da je vera nesto sasvim drugo i nevezano od njih, kobajagi poslusnika, odnosno jednih od najgorih sojeva drustva. Ali za to je kriva drzva samo.

 

Pogresno jer pominjes neko vikanje, provociranje i sl. Nigde to nisam navela. Podrazumevalo se, a izvinjavam se ako sam bila nedorecena, ako ste vernik, a ocigleno da vas dvoje to niste, kako se ponasate za vreme posta i odete na mrsnu slavu... jedete li ili ne.

Prosto, bez komplikacija i ucitavanja.

 

 

 

Link to comment
8 hours ago, Jumanji said:

Taj sto je komsija sa crkvom ili popom, izvinjavam se malo sam se pogubila i koji zaboga mora da rostilja bas na Velki petak, olicenje je svega onog sebicnog, nevaspitanog i bahatog u nasem coveku, a da se razumemo, mnogo je takvih oko nas. I u saobracaju i u prodavnici i na ulici po komsiluku i na poslu i svuda.

Samo ja, pa ja, samo sta meni treba, samo se ja pitam, samo meni sta odgovara, imam prava na svoje misljenje, na stav, moje dvoriste moja stvar... a vas ostale, ko ... i tako.

 

 

 

 

 

 

Jel i dalje ovo tvrdiš? Ne deluje tolerantno.

Edited by ToniAdams
Link to comment
27 minutes ago, Jumanji said:

 

Ne znam, nemam takvog, ali pod pretpostavkom da kucni savet ili policija ne pomazu, dakle resenje nije tako jednostavno bas, to je bio moj smisao pominjanja pojedinca koji se bahati.

 

Pa slazemo se, nije nikad jednostavno sa nerazumnim svetom. Samo sto u ovoj prici o rostilju meni nerazumno izgleda taj histericni pop.

Link to comment
  Pa slazemo se, nije nikad jednostavno sa nerazumnim svetom. Samo sto u ovoj prici o rostilju meni nerazumno izgleda taj histericni pop. 

 

Da, ok, ali ja nisam ni pominjala, jos manje branila popa.  

 

Jel i dalje ovo tvrdiš? Ne deluje tolerantno.

Sto?

 

 

 

 

Link to comment
1 hour ago, adam said:

dobro sad, koliko god nema smisla da popovi odlucuju kad ce biti kobasicijada, toliko ima smisla da organizatori odluce da ne bude na post. valjda im ide u prilog da bude sto vise izlagaca i posetilaca i da naprave sto vise kinte. praviti kobasicijadu u vreme posta je, rekao bih, pucanje sebi u nogu. 

 

Izgleda da je kobasicijada u Turiji ipak bila veoma dobro posećena uprkos postu i mrtvačkim zvonima.
To se dešavalo 2004. godine, kobasicijada je pobedila.

Irinej Bulović je čekao i dočekao svoj čas 2017. kada su stradale pihtijada u Rumenci i kulenijada u Baču.

Link to comment

Jednom recju, tipovi koji su ekstremno zainteresovani sta stavljas u usta i gde stavljas onu stvar. Vesela neka druzina, sasvim neporemecena i sa logicnim zivotnim prioritetima. 

Link to comment
2 hours ago, Meazza said:

Jednom recju, tipovi koji su ekstremno zainteresovani sta stavljas u usta i gde stavljas onu stvar. Vesela neka druzina, sasvim neporemecena i sa logicnim zivotnim prioritetima. 

 

ako mirisi tvog rostilja prelaze u tuđe dvorište i remete tuđu prazničnu atmosferu, stvarno ne vidim da su to neki poremećeni prioriteti.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...