Jump to content
IGNORED

Liberalizacija SPC


ObiW

Recommended Posts

4 minutes ago, Kole_No said:

Nidje veze, lepo kaze da je ovaj terao inat i radio to svakog petka.

Dakle, gde je granica, samo rostilj u  susednom dvoristu ugrozava verska osecanja isposcenih vernika ili moze da zabrani rostilj i pola km dalje, u slucaju nepovoljnog vetra? I koji zakon mu uopste to dozvoljava, Srbija je sekularna drzava?

 

 

Rec je, naravno, o velikom petku. Nije rodjendan ni slucajno mogao da se pomeri na subotu ili nedelju.

 

A sad nastavi da uopstavas i karikiras, da bi nekako postigao poentu.

 

To sa "Gde je granica?" je najdosadniji trik u dabati i po dosadi i zloputrebi se granici sa onim "Ko poslednji izadje nek ugasi svetlo."

Link to comment

dobro, nije budja pominjao zakon nego je to osudio kao nepostovanje i provokaciju. ja se ne slazem ali boze moj, kao da se moramo sloziti.  

 

u principu pop tu nije nista mogao osim da histerise pa je bilo neprijatno. i nekako je bilo bezveze jer su se ovi sto poste osecali najgore, valjda ih je pomalo grickala savest sto su se pojavili na okupljanju koje ukljucuje rostilj bez obzira sto meso nisu ni takli. mi ostali samo nismo mogli da se nacudimo bezobrazluku ali nas je brzo proslo. 

Link to comment
7 minutes ago, jorma shparga said:

Zar nisu pravoslavni talibani negde u Vojvodini zabranili slaninijadu ili vec nesto mesno?

 

Pre par godina, Kobasicijadu u Turiji jer se padala na uskršnji post. Mislim da se manifestacija te godine održala, ali je narednih godina pomerena nekoliko dana unapred da ne bi padala na post.

Link to comment
9 minutes ago, adam said:

 

 

jebiga, ovo nema veze s mojim primerom. to su komsijske svadje, druga kategorija.

 

bilo bi slicnije da je covek sedeo u svojoj basti (koja se granici s dzamijom) i pio pivo u petak uvece posle odradjene nedelje pa hodza histerisao na njega preko ograde. sta koji kurac ima da sedi u svom dvoristu i nateze flajku i vernike koji dolaze na molitvu navodi na iskusenje. jos ako nedajboze baci krmenadlu na rostilj - strahota! vrhunsko nepostovanje. u svom dvoristu pije pivo i rostilja petkom uvece! 

 

 

 

 

Ako je onj sto juri prasice druga kategorija, tako je i ovo boldovano sasvim druga kategorija.

 

Em nije svaki petak izuzetak, em pivo u svoja cetiri zida nikako ne moze da se tumaci kao provokacija docim rostiljanje uz crkvenu portu na VELIKI petak to svakako jeste.

NIje tvom prijatelju slucajno palo na pamet da pomeri rostilj na subotu?

 

Ima tvoj prijatelj na to pravo, isto kao i onaj sto juri prasice, samo ponasanje jeste antisocijalno i autisticno bez imalo obzira na trenutak i okolinu,

Link to comment
5 minutes ago, jorma shparga said:

Zar nisu pravoslavni talibani negde u Vojvodini zabranili slaninijadu ili vec nesto mesno?

Jesu, ali to se ne racuna, to je opravdani gnev вјерујућих...

Cini mi se, a poprilicno se dobro secam, da je nadlezni pop dao da se tokom slaninijade oglasavaju neka posmrtna zvona ili tako vec neka melodija, prigodna, da narodu pravoslavnom i ostalom presedne, zapadne u grlu...

Bilo je i snimaka...

Ali, izloziti njihove osjetljive nosnice mirisima rostilja, dovoditi ih u искушеније, ravno je javnom мужеложењу, ako ne i gore...

Sta tu koji kurac ima da se rodjendanise i slavi, sto nisu kupili kucu ili barem otisli podalje od храма, nego zapeli posto-poto u sopstvenu avliju...

Link to comment
3 minutes ago, namenski said:

Jesu, ali to se ne racuna, to je opravdani gnev вјерујућих...

Cini mi se, a poprilicno se dobro secam, da je nadlezni pop dao da se tokom slaninijade oglasavaju neka posmrtna zvona ili tako vec neka melodija, prigodna, da narodu pravoslavnom i ostalom presedne, zapadne u grlu...

Bilo je i snimaka...

Ali, izloziti njihove osjetljive nosnice mirisima rostilja, dovoditi ih u искушеније, ravno je javnom мужеложењу, ako ne i gore...

Sta tu koji kurac ima da se rodjendanise i slavi, sto nisu kupili kucu ili barem otisli podalje od храма, nego zapeli posto-poto u sopstvenu avliju...

Jeste

Link to comment

 

4 minutes ago, Budja said:

 

 

Ako je onj sto juri prasice druga kategorija, tako je i ovo boldovano sasvim druga kategorija.

 

Em nije svaki petak izuzetak, em pivo u svoja cetiri zida nikako ne moze da se tumaci kao provokacija docim rostiljanje uz crkvenu portu na VELIKI petak to svakako jeste.

NIje tvom prijatelju slucajno palo na pamet da pomeri rostilj na subotu?

 

Ima tvoj prijatelj na to pravo, isto kao i onaj sto juri prasice, samo ponasanje jeste antisocijalno i autisticno bez imalo obzira na trenutak i okolinu,

super ti je ovo - jedan pije pivo u svoja cetiri zida a drugi rostilja uz crkvenu portu.  ja bih pak rekao da ili piju i rostiljaju u svoja cetiri zida ili jedan pije uz dzamiju a drugi rostilja uz crkvenu portu.  

 

osim toga, nije ni moj prijatelj kreten koji se vata za rostilj za svaki post ili veliki petak. naravno da mu nije palo na pamet da namerno provocira nego su se poklopili dani (rodjendan i veliki petak) ne radi se, lepo vreme, dugi vikend, kud ces bolje! petak zurka, subota malo jutarnjeg mamuranja, zatim nabavka, kuvanje i spremanje za uskrs. nedelja uskrs. sve kul. ali ne, kako se usudjuje da planira zivot bez gledanja u crkveni kalendar a zivi pored crkve. kao da nema dovoljno problema i bez toga? 

 

jos najbolje da se sad mora podilaziti popovima i prema njima organizovati zivot.  

 

iskreno - da sam ja moj prijatelj, ja bih bas zbog tog nemilog dogadjaja uveo tradicionalni rostilj na veliki petak. al on je pristojan covek pa nece da se inati. 

 

 

Link to comment
5 minutes ago, adam said:

 

naravno da mu nije palo na pamet da namerno provocira nego su se poklopili dani (rodjendan i veliki petak) ne radi se, lepo vreme, dugi vikend, kud ces bolje! petak zurka, subota malo jutarnjeg mamuranja, zatim nabavka, kuvanje i spremanje za uskrs. nedelja uskrs. sve kul. ali ne, kako se usudjuje da planira zivot bez gledanja u crkveni kalendar a zivi pored crkve. kao da nema dovoljno problema i bez toga? 

 

Kako je znao da se ne radi bez gledanja u crkveni kaledar? Sto se ne radi, zbog rodjendana ili crkvenog praznika koji je proglasen za drzavni? Sto kuva za Uskrs ako ga ne slavi?

Link to comment
Just now, JozoMujica said:

Kako je znao da se ne radi bez gledanja u crkveni kaledar? Sto se ne radi, zbog rodjendana ili crkvenog praznika koji je proglasen za drzavni? Sto kuva za Uskrs ako ga ne slavi?

ne radi se u firmi. ne govorim o tome da se ne pali ves masina, zaboga. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...