Jump to content
IGNORED

Liberalizacija SPC


ObiW

Recommended Posts

6 minutes ago, Meazza said:

 

 Tolerisanje NE ZNACI da ja moram da se ponasam isto kao oni. 

 

4 minutes ago, Meazza said:

To sto vi radite je ne samo izvrtanje reci tolerancija vec njena perverzija.

+ koliko hoces :D

Link to comment

 

4 minutes ago, Meazza said:

Sta cemo sa nosenjem minica ili kratke haljine, zasto se zaustaviti samo na hrani? Popovi kazu da je hevi metal satanska muzika, sta cemo s tim? 

 

To sto vi radite je ne samo izvrtanje reci tolerancija vec njena perverzija.

 Mogu ti dati mnogo bliži primer, da odgovara suprotnoj situaciji:

- pogine Šaban Šaulić, ti si poštovalac i obožavalac njegovog lika i dela

- ja  sad namerno seirim i veselim se što je poginuo, pošto ne podnosim njegov lik i delo, hotimice se veselim ispred tebe i proslavljam. (moje je pravo, jbg)

- ti ispizdiš i oteraš me u tri lepe.

 

Ko je ovde ispao netolerantan?

Link to comment
5 minutes ago, Filozof manijak said:

 

 Mogu ti dati mnogo bliži primer, da odgovara suprotnoj situaciji:

- pogine Šaban Šaulić, ti si poštovalac i obožavalac njegovog lika i dela

- ja  sad namerno seirim i veselim se što je poginuo, pošto ne podnosim njegov lik i delo, hotimice se veselim ispred tebe i proslavljam. (moje je pravo, jbg)

- ti ispizdiš i oteraš me u tri lepe.

 

Ko je ovde ispao netolerantan?

 

Ne bih ispizdeo, pitao bih zasto se radujes. Mozda znas nesto sto ja ne znam, mozda je povezan s mafijom ili ga mrzis sto je u SNS.

 

 

Mislim, tvoja stvar ako ces da se ponasas kao mentol. Ima ko se raduje zbog nesrece drugih zato sto je govno od coveka, pa neki prate uzivo tajfune sa kokicama. Ima i ko namerno provocira. Ako cemo sad da izjednacavamo takve stvari sa tolerancijom, onda nema vise o cemu da pricamo.

Edited by Meazza
Link to comment
9 minutes ago, ToniAdams said:

hevimetal je seljacka muzika. podrska popovima :fantom:

Samo ti podržavaj popove:fantom:

 

Ko poslednji izađe neka ugasi svetlo, gde je više taj meteor, trebaju nama Nemci da zavedu red, itd.

 

Link to comment
2 minutes ago, Meazza said:

 

Ne bih ispizdeo, pitao bih zasto se radujes. 

 

e jbt, sad mi sjeba koncepciju :D

 

Svakako bih ja ispao slepac i seljačina jer se radujem kad neko drugi tuguje, tj,ne poštujem tuđa osećanja i uverenja.

 

Elem, (koliko sam razumeo) niko od nas/vas ne zahteva da postite/ponašate se isto kao vernici.
 

Link to comment

kurac nemci, nekidan iso na operaciju u katolicku bolnicu u njemackoj, ladno sam morao da kazem koje sam vjere, prvo sam insistirao da sam agnostik ali tetka se nije dala, pa me na kraju utefterila kao pravoslavnog.

Link to comment
1 minute ago, ToniAdams said:

kurac nemci, nekidan iso na operaciju u katolicku bolnicu u njemackoj, ladno sam morao da kazem koje sam vjere, prvo sam insistirao da sam agnostik ali tetka se nije dala, pa me na kraju utefterila kao pravoslavnog.

Jbg, trebao si da insistiraš na špageti monstrumu... AKo znaš na nemačkom kako se to kaže... :fantom:

Link to comment

Karikiraš sad, jbg

Za mene je tolerancija poštovati tuđa religijska uverenja i ne provocirati na religijske praznike

 

(što se tiče ovog adamovog slučaja, najveći slepac je ispao pop svojom reakcijom. Što ti kažeš, mogao je doći i lepo zamoliti. 
samo to i dalje ne znači da živimo u pravoslavnoj džamahiriji)

Link to comment
38 minutes ago, Ros said:

onda nemoj slucajno da se nekad naselis u bavarskoj. vec godinama udruzene crkve u bavarskoj se drze zajedno i sprecavaju da prodavnice redovno rade nedeljom. predsednik bavarske uvodi obavezno kacenje krsta po skolama.

opaka talibanstina ovde. jedva nekako uspevam da prezivim 

 

Pa ok, svako bira gde mu je prijatno za zivot. Meni bi od Nemacke jedino Berlin bio prihvatljiv kad bih bas morala tamo da se naselim.

 

 

Link to comment

Ali čitava ova rasprava o toleranciji ima smisla samo ako u startu prihvatimo da roštiljanje na VELIKI PETAK!!!11 zaista jeste provokacija i da vernik koji biva izložen tom prizoru sa punim pravom može da smatra da mu jesu povređena verska osećanja. 

E pa, mene zanima zašto je tako. Na koji način nečija lična odluka da konzumira određenu hranu utiče na nekog ko tu hranu iz verskih razloga ne konzumira? Navodi na greh? Hoćemo li stvarno tretirati takav argument kao validan? 

Link to comment

pa vidis da se tretira. ispade rostiljdzija, prema nekima, sve sto ne valja u srbiji :fantom:

 

mislim, bez zezanja, ovo o cemu drvimo je i dalje debelo u zoni pristoynity-a.

sto se mene tice, nek sere ko oce da sere, a sve dok mogu da mu kazem tok tu d hend i dok ne moram da se fizicki branim, meni super.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...