Jump to content
IGNORED

Liberalizacija SPC


ObiW

Recommended Posts

10 minutes ago, darling said:

uvek sam mislila da bog ima uzvisenije planove, vaznije zadatke za svoju zemaljsku administraciju, a ono boga jebu kobasice u tudjem dvoristu. hriscansko milosrdje yeah right :D

 

:wub:

Link to comment
6 minutes ago, adam said:

ne radi se u firmi. ne govorim o tome da se ne pali ves masina, zaboga. 

OK, ali zasto se ne radi u firmi? Petak je obicno radni dan.

I zasto slavi Uskrs ako nije vernik, i ako ga slavi zbog tradicije, zasto je toliki problem ispostovati (ne u smislu posta nego nezameranja) i Veliki Petak koji je deo iste te tradicije i tog praznika?

7 minutes ago, levi said:

znači da pomeri rođendan za neki drugi dan.  mejk sens

Proslavu rodjendana.

Link to comment
14 minutes ago, darling said:

uvek sam mislila da bog ima uzvisenije planove, vaznije zadatke za svoju zemaljsku administraciju, a ono boga jebu kobasice u tudjem dvoristu. hriscansko milosrdje yeah right :D

 

Ni ti nisi čitala Bibliju : 

Quote

1. И викну Господ Мојсија, и рече му из шатора од састанка говорећи:

2. Кажи синовима Израиљевим, и реци им: Кад ко између вас хоће да принесе Господу жртву од стоке, принесите жртву своју од говеда или од оваца или од коза.

3. Ако му је жртва паљеница од говеда, нека принесе мушко, здраво; на вратима шатора од састанка нека је принесе драге воље пред Господом.

4. И нека метне руку своју на главу жртви паљеници, и примиће му се, и очистиће га од греха.

5. И нека закоље теле пред Господом, и нека синови Аронови свештеници принесу крв, и покропе олтар крвљу одозго унаоколо, који је пред вратима шатора од састанка.

6. Потом нека се одре жртва паљеница и нека се расече на делове.

7. И синови Аронови, свештеници нека наложе огањ на олтару, и метну дрва на огањ.

8. Па онда синови Аронови свештеници нека наместе делове, главу и сало на дрва на огњу, који је на олтару.

9. А црева и ноге нека се оперу водом; и свештеник нека запали све то на олтару; то је жртва паљеница, жртва огњена на угодни мирис Господу.

 

Welcome back :D

Link to comment

O jebote, koga briga da li taj čovek slavi Uskrs i zašto ga slavi i kako ga slavi, poenta je bila da se tvrdilo da je nemoguće da u Srbiji neko doživi neprijatnost zato što se ne pridržava tradicionalnih verskih običaja. I onda kad neko navede baš takav primer nekoga ko je doživeo takvu neprijatnost, bude "a ko ga jebe kad se ne pridržava tradicionalnih verskih običaja" :Hail:

Link to comment
7 minutes ago, Halvard said:

O jebote, koga briga da li taj čovek slavi Uskrs i zašto ga slavi i kako ga slavi, poenta je bila da se tvrdilo da je nemoguće da u Srbiji neko doživi neprijatnost zato što se ne pridržava tradicionalnih verskih običaja. I onda kad neko navede baš takav primer nekoga ko je doživeo takvu neprijatnost, bude "a ko ga jebe kad se ne pridržava tradicionalnih verskih običaja" :Hail:

Ne, sve je pocelo od ove tvrdnje:

 

Quote

Jer onda dodjemo do toga da nece da ti posluze mleko uz espreso u kaficu jer se valja da se posti, da se zaustavim samo na blago iritantnim posledicama.

A od kafe do rostilja kratak je put. :hihi:

Link to comment
3 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

to se prosto ne radi u toj situaciji

 

pogotovu što kažeš da ti prijatelj slavi/obeležava uskrs

svasta.

 

evo ja nisam vernik a slavim i uskrs i bozic i slavu i 29ti novembar i bajram i ramazan. skupi se drustvo oko stola, jede se, pije se, prica se, zagalami se na kraju. nekad se i zapeva.  

 

ovo o cemu pricamo je pritisak sredine koji na mala vrata dovodi do sve konzervativnijeg drustva. krene stidljivo pa mic po mic, ne radi se ovo, ne moze ono, ovo valja ovo ne valja, ljudi prestanu i da se pitaju zasto nesto treba ili ne treba raditi.  pa sad ne moze rostilj pored crkve jer se to ne radi. a za nekoliko godina verovatno nece moci rostilj ni u dvoristu mimo crkve jer ce komsije da gledaju popreko i da kritikuju. i da to dozivljavaju kao provokaciju. 

 

ko voli, super. ali meni je jako drago sto covek jos uvek moze izabrati da bude bezobrazan i provokator. 

 

Link to comment
18 minutes ago, Halvard said:

O jebote, koga briga da li taj čovek slavi Uskrs i zašto ga slavi i kako ga slavi, poenta je bila da se tvrdilo da je nemoguće da u Srbiji neko doživi neprijatnost zato što se ne pridržava tradicionalnih verskih običaja. I onda kad neko navede baš takav primer nekoga ko je doživeo takvu neprijatnost, bude "a ko ga jebe kad se ne pridržava tradicionalnih verskih običaja" :Hail:

pa to. 

Link to comment
55 minutes ago, adam said:

 

super ti je ovo - jedan pije pivo u svoja cetiri zida a drugi rostilja uz crkvenu portu.  ja bih pak rekao da ili piju i rostiljaju u svoja cetiri zida ili jedan pije uz dzamiju a drugi rostilja uz crkvenu portu.  

 

osim toga, nije ni moj prijatelj kreten koji se vata za rostilj za svaki post ili veliki petak. naravno da mu nije palo na pamet da namerno provocira nego su se poklopili dani (rodjendan i veliki petak) ne radi se, lepo vreme, dugi vikend, kud ces bolje! petak zurka, subota malo jutarnjeg mamuranja, zatim nabavka, kuvanje i spremanje za uskrs. nedelja uskrs. sve kul. ali ne, kako se usudjuje da planira zivot bez gledanja u crkveni kalendar a zivi pored crkve. kao da nema dovoljno problema i bez toga? 

 

jos najbolje da se sad mora podilaziti popovima i prema njima organizovati zivot.  

 

iskreno - da sam ja moj prijatelj, ja bih bas zbog tog nemilog dogadjaja uveo tradicionalni rostilj na veliki petak. al on je pristojan covek pa nece da se inati. 

 

 

 

:laugh:

 

Bez gledanja u crkevni kalendar, a ono slobodan petak, onako slucajno. A jos slavi uskrsnji rucak. Zna da je u nedelju uskrs.

 

Ako ga boli kurac za te detalje, kako onda slavi Uskrs?

Zar se nije moglo lepo poklopilti, usrks i rodjendan i rostiljanje?

Link to comment
2 minutes ago, Budja said:

 

:laugh:

 

Bez gledanja u crkevni kalendar, a ono slobodan petak, onako slucajno. A jos slavi uskrsnji rucak. Zna da je u nedelju uskrs.

 

Ako ga boli kurac za te detalje, kako onda slavi Uskrs?

Zar se nije moglo lepo poklopilti, usrks i rodjendan i rostiljanje?

 

aman covece neka je slavio i sto je imao dobro govno to jutro, njegova stvar! 

Link to comment
28 minutes ago, adam said:

svasta.

 

evo ja nisam vernik a slavim i uskrs i bozic i slavu i 29ti novembar i bajram i ramazan. skupi se drustvo oko stola, jede se, pije se, prica se, zagalami se na kraju. nekad se i zapeva.  

 

ovo o cemu pricamo je pritisak sredine koji na mala vrata dovodi do sve konzervativnijeg drustva. krene stidljivo pa mic po mic, ne radi se ovo, ne moze ono, ovo valja ovo ne valja, ljudi prestanu i da se pitaju zasto nesto treba ili ne treba raditi.  pa sad ne moze rostilj pored crkve jer se to ne radi. a za nekoliko godina verovatno nece moci rostilj ni u dvoristu mimo crkve jer ce komsije da gledaju popreko i da kritikuju. i da to dozivljavaju kao provokaciju. 

 

ko voli, super. ali meni je jako drago sto covek jos uvek moze izabrati da bude bezobrazan i provokator. 

 

 

Gde je granica? :angry:

 

Ko poslednji izadje neka ugasi svetlo.

Link to comment
1 hour ago, Budja said:

 

:laugh:

 

Bez gledanja u crkevni kalendar, a ono slobodan petak, onako slucajno. A jos slavi uskrsnji rucak. Zna da je u nedelju uskrs.

 

Ako ga boli kurac za te detalje, kako onda slavi Uskrs?

Zar se nije moglo lepo poklopilti, usrks i rodjendan i rostiljanje?

 

 

 

 

 

 

 

2 hours ago, Halvard said:

O jebote, koga briga da li taj čovek slavi Uskrs i zašto ga slavi i kako ga slavi, poenta je bila da se tvrdilo da je nemoguće da u Srbiji neko doživi neprijatnost zato što se ne pridržava tradicionalnih verskih običaja. I onda kad neko navede baš takav primer nekoga ko je doživeo takvu neprijatnost, bude "a ko ga jebe kad se ne pridržava tradicionalnih verskih običaja" :Hail:

 

 

 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...