Jump to content
IGNORED

Liberalizacija SPC


ObiW

Recommended Posts

4 minutes ago, radisa said:

Dobro si rekao, to je stvar tolerancije na nečija verska uverenja...

 

Apsolutno, nije čak nužno ni u vezi s verskim uverenjima, npr. ako je neko umro u kući pored nećeš pustiti neku muziku da gruva iako imaš 100% pravo i ne mora da te zanima šta se tamo dešava.

Link to comment
5 minutes ago, radisa said:

Dobro si rekao, to je stvar tolerancije na nečija verska uverenja...

 

Kada odemo u inostranstvo, prema religijskim uverenjima drugih ljudi bićemo tolerantniji nego prema religijskim uverenjima naših komšija. Zašto je to tako?

 

Zato sto se plasimo posledica. U svom dvoristu ili kancelariji ne bi trebalo da ih se plasimo. 

 

Sta je sledece? Ugrozavanje necijih osecanja zato sto pevas Partizanovu himnu pored Marakane? Sta cemo sa politickim osecanjima? I njih treba da se trudimo da ne vredjamo?

 

More...

Link to comment
21 minutes ago, pbg12345 said:

skinem se go i nabijem ih na kurac pravoslavni

 

losa ti paralela, a i ja zelim verovati da mi nismo vecinski pravoslavna zemlja, makar u smislu, gde bi bilo ok da pravoslavci namecu svoja pravila svima okolo

 

e: muslimanske zemlje mahom nisu poznatem po slobodama koje gradjani uzivaju

tako  da se i turisti lokalnih obicaja vise drze zbog straha od sankcije

nije to nesto cemu iko, pa ni srbija (ako o srbiji pisemo) treba teziti

Rekao sam nemuslimanska zemlja, evropska, sekularna, stanovništvo mulimanske veroispovesti čini manjinu, nema sankcija... Kako se ponašaš?

 

Milim, jbg, odeš u Sarejevo ili u Gostivar, Tetovo? Odeš u Tiranu, Elbasan? Šta radiš?

 

Ja sam bio u takvim situacijama, i smatrao sam da nije ok da konzumiram bilo šta pred kolegama jer ne znam tačno njihovo stanovište i lakše mi je da ih ne provociram, mada verujem da mi ne bi niko od njih zamerio...

 

U UAE ti zavisi od emirata, u Dubaiu će smatrati da si stoka nekulturna ako to radiš, ali ti neće niko ništa uraditi... U drugim emiratima, možeš bogami i da najebš... Ali to su zemlje sa državnom religijom, to je drugo...

 

Slažem se ja da strana zmelja nije reper, da sam tamo gost, ovde svoj na svom i da suštinski mogu da se ponašam kako mi odgovara jer još nismo pravoslavna talibanija... Samo, ako su popovi netolerantni, moramo li i mi koji ma se njihovo ponašanje ne sviđa, biti isto netolerantni?

 

 

Link to comment
20 minutes ago, bradilko said:

+100000

ovo sam hteo da napisem. zato sto smo picke malogradjanske. zato sto kad odemo napolne glumimo i sve postujemo ne iz uverenja nego iz straha i da bi bili prihvatili u sredini. 

ako znam da neko ne moze nesto da jede ili pije pa gledacu da ne pijem ili jedem ni ja. necu pred alkosom da pijem pivo ili ako ti ljudi tamo poste necu bas taj dan da ih na neki nacin provociram. to trazim i za sebe i ako mi neko to ugrozava dobice duplo nazad.

+100000

Link to comment
1 hour ago, radisa said:

Imam jedno interesantno pitanje, za sve, koristiću ovu rečenicu kao šlagvort...

 

Odete za vreme ramazana u neislamsku zemlju(znači nije državna religija), ali u izrazito Islamsko okruženje, recimo, poslom... Da li konzumirate vodu i kafu pred kolegama muslimanske veroispovesti?


Edit: Ili recimo, radite u istom kancu sa dvojicom muslimana. Kako se ponašate za vreme ramazana?

 

Jedem i pijem sta god hocu i kad god hocu, i nikad mi niko nije rec rekao.

Tako da ako ima poente, ona je da nema vecih talibana od pravoslavnih.

Link to comment
3 minutes ago, Leia said:

 

 

Tako da ako ima poente, ona je da nema vecih talibana od pravoslavnih.

 Ovo je samo tvoj utisak/iskustvo.

Prosto činjenično nije tačno.

 

Meni niko nikad nije spočitao šta jedem  i kada, a pogotovo nisu pravoslavci.

 

Kad budem video zabranu da se kuva/jede mrsno na sredu i petak, složiću se s tobom.

Iskazujete malo ekstremne stavove po ovom pitanju.

Link to comment
11 minutes ago, Filozof manijak said:

 Ovo je samo tvoj utisak/iskustvo.

Prosto činjenično nije tačno.

 

Meni niko nikad nije spočitao šta jedem  i kada, a pogotovo nisu pravoslavci.

 

Kad budem video zabranu da se kuva/jede mrsno na sredu i petak, složiću se s tobom.

Iskazujete malo ekstremne stavove po ovom pitanju.

 

Radisa i jeste pitao za licno iskustvo, fyi

Link to comment

i ti si stvarno imala slučaj da te je neko diskriminisao/uznemiravao zato što ne postiš?

 

a reagovao sam da na izjavu da nema većih talibana od pravoslavnih.
Očigledno onda nisi upoznala prave talibane

 

Link to comment
19 minutes ago, Leia said:

 

Jedem i pijem sta god hocu i kad god hocu, i nikad mi niko nije rec rekao.

Tako da ako ima poente, ona je da nema vecih talibana od pravoslavnih.

onda nemoj slucajno da se nekad naselis u bavarskoj. vec godinama udruzene crkve u bavarskoj se drze zajedno i sprecavaju da prodavnice redovno rade nedeljom. predsednik bavarske uvodi obavezno kacenje krsta po skolama.

opaka talibanstina ovde. jedva nekako uspevam da prezivim 

Link to comment
Just now, ToniAdams said:

filozof rula, prvo zakljuci da nesto nije tacno posto se radi o licnom iskustvu a onda nastavi sa "meni" :fantom:

 

Ono..kontraprimer kao kontrargument.....da se pokaže kako lično iskustvo može da bude i iz drugog ugla...ovo-ono...?
 

rulam :fantom:

Link to comment
1 hour ago, radisa said:

Dobro si rekao, to je stvar tolerancije na nečija verska uverenja...

 

Kada odemo u inostranstvo, prema religijskim uverenjima drugih ljudi bićemo tolerantniji nego prema religijskim uverenjima naših komšija. Zašto je to tako?

 

 

 

Ja tolerisem svacija verska uverenja. Nikom ne bih prigovarao zasto nesto jede, zasto se moli, zasto nosi maramu, hidzab ili brojanicu. To bi bila netolerancija i toga ima koliko hoces. Tolerisanje NE ZNACI da ja moram da se ponasam isto kao oni. 

Link to comment

Sta cemo sa nosenjem minica ili kratke haljine, zasto se zaustaviti samo na hrani? Popovi kazu da je hevi metal satanska muzika, sta cemo s tim? 

 

To sto vi radite je ne samo izvrtanje reci tolerancija vec njena perverzija.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...