Jump to content
IGNORED

Liberalizacija SPC


ObiW

Recommended Posts

6 hours ago, adam said:

dobro, nije budja pominjao zakon nego je to osudio kao nepostovanje i provokaciju. ja se ne slazem ali boze moj, kao da se moramo sloziti.  

 

Jeste nepoštovanje, nije provokacija. Čudi me da vam ljudi koji su bili na rodjendanu a poste nisu skrenuli pažnju na to da nije lepo da roštiljate pored crkve na veliki petak. Nije provokacija jer niste to namerno radili. Pop je bolid jer je krenuo djonom na vas, nije mu palo na pamet da vam je post the last hole on the svirala.

Link to comment
6 hours ago, Budja said:

 

 

Ako je onj sto juri prasice druga kategorija, tako je i ovo boldovano sasvim druga kategorija.

 

Em nije svaki petak izuzetak, em pivo u svoja cetiri zida nikako ne moze da se tumaci kao provokacija docim rostiljanje uz crkvenu portu na VELIKI petak to svakako jeste.

NIje tvom prijatelju slucajno palo na pamet da pomeri rostilj na subotu?,

Pa rostilj u subotu opet ne bi valjao jer je post i tog dana. 

Link to comment

pitanje mirisa i dima koji prelaze iz mog dvorista u tudje ne moze da se svede na "moje dvoriste i tacka". jeste moje dvoriste, ali nesto iz mog dvorista je preslo kod nekog drugog i mozda mu smeta. i onda je prosto ljudsko pitanje koje su implikacije toga. meni recimo nije bitno zasto mu smeta (da li "objektivno" ili "subjektivno" smeta), mogu da uvazim svakoga u tom smislu i tolerisem do odredjene granice - dok meni samom ne smeta sto ne mogu dovoljno neometano nesto da radim bez da razmisljam stalno o drugima. ako je to jednom godisnje, onda je to stvarno smesno. nema teorije i da pomislim da ne uvazim komsiju u njegovim dozivljajima povodom praznika. ako mi je taj pop komsija valjda cu biti u dobrim odnosima s njim i bice mi bar malo stalo i znacu ako ni zbog cega drugog, a ono makar jer mi je komsija pravoslavni pop, da je uskrs neki vazan praznik. da su mi dzaini komsije, pricao bih s njima, pitao ih o njihovoj religiji i koji su njihovi praznici. verska tolerancija se fantasticno neozbiljno shvata kod nas...

 

Edited by Krošek
Link to comment
7 hours ago, Budja said:

 

Zar se nije moglo lepo poklopilti, usrks i rodjendan i rostiljanje?

 

Najbolje da bi mu neko došao na dečiji rođendan koji organizuje na Uskrs.

 

Ja "slavim" slavu, Božić i Uskrs (plus 29. novembar, baš kao i Adam) ako se pod time podrazumeva spremanje lepe hrane za rodbinu i nešto bliskih prijatelja koji onda dođu i kojima je sve to strava i uvek me teraju da im iznova objašnjavam ceo koncept. Nema sveća, nema ikona, nema posta u prethodnim danima, samo nešto ića i pića da bi skup bolje prošao. Jedini izuzetak pravim za Božić jer ima članova porodice koji ne mogu da dočekaju da im dam malo oraha, žita i lešnika da ih razbacaju svuda po kući. A i badnjak je realno gotivan koncept. A sad ću ovo sve da splitujem na SPC temu.

Link to comment

Taj sto je komsija sa crkvom ili popom, izvinjavam se malo sam se pogubila i koji zaboga mora da rostilja bas na Velki petak, olicenje je svega onog sebicnog, nevaspitanog i bahatog u nasem coveku, a da se razumemo, mnogo je takvih oko nas. I u saobracaju i u prodavnici i na ulici po komsiluku i na poslu i svuda.

Samo ja, pa ja, samo sta meni treba, samo se ja pitam, samo meni sta odgovara, imam prava na svoje misljenje, na stav, moje dvoriste moja stvar... a vas ostale, ko ... i tako.

 

 

 

 

 

 

Link to comment
1 minute ago, ToniAdams said:

da rostilja na veliki petak, isusek, ko da je recimo otvorio kupleraj u dvoristu. 

 

Pa, po onoj njihovoj top 7 listi i obzderavanje i kurvanje je no-no, nemoj sad da cepidlacis™ :fantom:

Link to comment
12 hours ago, kud u maglu Simoviću said:

to se prosto ne radi u toj situaciji

 

 

Covek na svom privatnom posedu moze da radi bukvalno sta god hoce, i to se ne tice nikoga ko je s druge strane ograde. Da smo civilizovani kao sto nismo, mogao je zvati policiju zbog uznemiravanja od strane histericnog komsije

Link to comment

ja i dalje ne kapiram sta je greh gresnika, mosmislit mirisi prelaze, pa ok, al i zvona se cuju van tog crkvenog dvorista. 

mislim, ja iskreno jako volim njihov zvuk, ali mozda ima nekog kome smeta.

a jos ako se radi o prosecnom srpskom popu, taj je vernik kolko i prosecan norveski hevimetalac.

Link to comment
8 minutes ago, Leia said:

 

Covek na svom privatnom posedu moze da radi bukvalno sta god hoce, i to se ne tice nikoga ko je s druge strane ograde. Da smo civilizovani kao sto nismo, mogao je zvati policiju zbog uznemiravanja od strane histericnog komsije

može i da sere na sred tog poseda, dobro je za cveće i travu, al se ne radi jer nije pristojno

 

 

Link to comment

čuj roštilj nije pristojan

kao, ako omirišu  računaju da su se omrsili i da su džabe postili

 

možda bih i razumeo da im smeta proslava, jer im je velik petak dan žalosti,  ali da zaviruju preko ograde šta se jede, e to je nepristojno

 

 

Edited by levi
Link to comment
24 minutes ago, ToniAdams said:

sto nije pristojno prema gostima?

ozbiljno pitam.

recimo, kod moje cerke na rodjendanu uvek ima neko muslimansko dete. mi u tom slucaju nikad ne nudimo svinjetinu za jelo. vrlo je moguce da na veliki petak dolazi neko ko posti na taj dan. takodje dolazi neko koga ne zanima post ni veliki petak, pa da se ne bi te goste uskratilo za krmenadlu, najbolje je ne slaviti nista na veliki petak. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...