Jump to content
IGNORED

Globalni shopping vodic


Leia

Recommended Posts

ove chanelove modele na prve dvi fotke bi crystal carrington obožavala. :D inače, nije mi jasno koji je to đir zadnjih godina da mankeneke uredno imaju namrgođene zraze lica na pisti? (nadrkanost kao vanjska manifestacija integriteta? :unsure: )

Link to comment
inače, nije mi jasno koji je to đir zadnjih godina da mankeneke uredno imaju namrgođene zraze lica na pisti? (nadrkanost kao vanjska manifestacija integriteta? :unsure: )
to ti je radi uspostavljanja kosmicke ravnoteze sa bjuti pedzentima, jin&jang samo jos malo kompleksnije -_-
Link to comment
inače, nije mi jasno koji je to đir zadnjih godina da mankeneke uredno imaju namrgođene zraze lica na pisti? (nadrkanost kao vanjska manifestacija integriteta? :unsure: )
Nedavno je u US Glamouru objavljen intervju sa Marcom Jacobsom u kom, izmedju ostalog demistifikuje fenomen ruskih manekenki i nadrndanih faca na modnim pistama. Elem, Mark veli, kad su u pitanju Ruskinje da je pomama za njima nastala ne zbog vanserijske lepote vec bas naprotiv, zbog, citiracu "ispranog lica" (mislim da je bas rekao washed out faces) jer kreatori ne zele da prodaju licnost i vracaju se u eru supermodela, vec svoje kreacije, i zbog toga im nisu potrebne nove Sindi, Naomi, Linda, posto u tom slucaju publika vise obraca paznju na manekena nego model koji nosi. Na to se nadovezao pricom o bezizrazajnim (a kapiram da tu spadaju i namrgodjenim) izrazima lica - pretpostavljam da je poenta ista, to jest da dizajneri zele da skrenu paznju na odecu, a ne da nedre novu generaciju super modela. Mada, ima tu jos jedan fenomen, a to je pokret zvani emo, koji se ne odnosi samo na muzicki pravac, vec na citav amy-winehouse-sjebana-sam-i-tako-sam-beskrajno-cool stav/pozu, koji verovatno objasnjava obesene njuske na modnoj pisti Edited by apotekarica
Link to comment

ih, ruske manekenke su in kad je in rusko trziste. ove sezone vise se trazi nesto dalji istok.a sminka je malo maniristicka, ne znam zasto

Mada, ima tu jos jedan fenomen, a to je pokret zvani emo, koji se ne odnosi samo na muzicki pravac, vec na citav amy-winehouse-sjebana-sam-i-tako-sam-beskrajno-cool stav/pozu, koji verovatno objasnjava obesene njuske na modnoj pisti
dobra opservacija :)jos malo cu da editujem: dobra opservacija i fin primjer kulhantinga. nesto mi se cini da je emo stigao ozdo a ne ozgo. Edited by morgana
Link to comment
jer kreatori ne zele da prodaju licnost i vracaju se u eru supermodela, vec svoje kreacije, i zbog toga im nisu potrebne nove Sindi, Naomi, Linda, posto u tom slucaju publika vise obraca paznju na manekena nego model koji nosi.
a secamo se i lindine antologijske izjave da ne ustaje iz kreveta za manje od 10.000 zelembaca :D
Link to comment
[sovinista]Za koliko leze?[/sovinista]Meni se svidjaju te nadrkane face, btw.
sad te pitam kao zena muskarca: sta te konkretno 'lozi' kod drksonki? ne shalim se, stvarno me zanima
Link to comment
koliko znam za dzabe, udala se jos onomad.i meni :wub:
da, da, za onog ćelavog francuskog golmana..uf, priznajem kako imam dosta tvrd stav po pitanju estetike koja mi miriše na bolesno, pa tako i u vezi ovog ljuto-neraspoloženog trenda ili hipogonadnih manekena. makar mi je s jedne strane jasno kako se radi samo o stylingu, kojem je primarni cilj induciranje trenda i zarađivanje novca, a ne proklamiranje nekakvog životnog stila. međutim, u svjetlu epidemiologije ovisnosti, mi nije zabavno niti simpatično nešto što koketira s heroin look-om, kao što mi je u svjetlu učestalosti poremećaja raspoloženja (koji će uskoro vjerojatno potaracat sve druge bolesti) teško promatrati ovo o čemu je apotekarica pisala samo kao bezazleni (primjenjeno)umjetnički koncept. ok, sad šaljem grintavu-babu-štrebericu dalje od compa, nastavimo sa shoppingom :D
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...