Jump to content
IGNORED

Globalni shopping vodic


Leia

Recommended Posts

gde su one zene sto su pricale o vecernjim haljinama i bozicnim balovima? sta se nosi, sta gledati, dibidus ne znam odakle da pocnem i gde to da kupim, a treba mi :( ajde msm, daj neki savet.
zena ima ozbiljan problem, a vi je ovde zezate <_< ja vec rekoh da jako volim vecernje haljine. ovde mislim bas proper vecernje haljine, ne neke neutralne varijante u formi malo elegantnije verzije dnevne haljine. najcesce dugacke koje prate liniju tela, sa bretelama i otvorenim ledjima. to je ono sto ja volim, ali ti necu nametati sad gotove savete tipa obuci to, to i to, vec cu ti vise opisati ono kako ce taj bozicni bal izgledati da bi ti mogla da u celokupnu tu atmosferu negde udenes sebe. to je bar ono sto je pomoglo meni kada sam imala slicne dileme kao ti.pretpostavljam da je black tie dress code, sto je izrazito formalno i obavezujuce. videces stotine i stotine muskaraca obucenih iskljucivo ovako:
15000000560080000059375zo8.jpg

ova slika vec moze da ti ukaze i na to kakvo se oblacenje ocekuje sa zenske strane. ocigledno, nesto neformalno zaista ne bi islo uz ovakvu musku odecu. sa druge strane, zenska garderoba, cak i ona formalna, nudi vise izbora i po pitanju boja i po pitanju materijala, kroja i sl. posto ne znam sta bi tebi licno odgovaralo, moja neka smernica koja bi ti u svakom slucaju bila od koristi je da, ukoliko se ne osecas prijatno u formalnom/svecanom odevanju, pribegnes nekoj za tebe optimalnoj kombinaciji: ako izaberes haljinu manje formalnog modela, onda gledaj da boja bude formalna i obratno. ukoliko ni model ni boja nisu nesto previse posebni (a to jeste posebna prilika), onda neka materijal bude izuzetan. ako je model smeliji, neka boja i materijal budu smireniji. drugim recima, svako odstupanje od proseka u jednoj kategoriji nadomesti odstupanjem u suprotnom smeru u nekoj drugoj kategoriji.zatim, pantalone nisu u kombinaciji. zenski kostimi takodje. ili haljina ili neki top+suknja. trece, nemoj se plasiti da ces biti previse svecana, to je posebna prilika i oblaci se ono sto inace skoro nikad nisi u prilici da nosis. tesko da se moze biti overdressed, ali je lako moguce biti underdressed (mislim, niko te nece vratiti sa vrata, ali se covek prosto ne oseca prijatno ako strci). na kraju krajeva, to je bal. vidjala sam cak i blagokrinolinaste haljine (nije da ih volim).gledaj da ti odeca i obuca ipak budu i koliko-toliko udobne, jer to sto je garderoba formalna, ni najmanje ne znaci da je atmosfera ustogljena :)na kraju, cak i ako ne budes zadovoljna svojim izborom, ne brini, do jutra se niko niceg nece secati :rolleyes: sad, ja ti pricam iz ugla zemlje gde je dress code i inace malo formalniji u odnosu na usa (a i gde ta tradicija balova pocinje jos od studentskih dana), pa je moguce da ce to kod tebe biti malo opustenije. mozda je najbolje da ove godine obuces nesto sto po sopstvenom osecaju ne osecas kao nesto sto je sigurno, snimis situaciju i onda sledece godine vec mozes opustenije da se pozabavis time.

Link to comment

odlicno! to mi je trebalo.

pretpostavljam da je black tie dress code, sto je izrazito formalno i obavezujuce. videces stotine i stotine muskaraca obucenih iskljucivo ovako:
ovo cu morati eksplicitno da pitam.
zatim, pantalone nisu u kombinaciji. zenski kostimi takodje. ili haljina ili neki top+suknja.
znaci, top suknja, ako su neki 'finiji' moze da prodje? to je mozda dobra varijanta, posto je em usa, em inzenjeri. doduse, tu zena strci po defaultu :) potrazicu neke slike od prosle godine da se informisem.
Link to comment
najcesce dugacke koje prate liniju tela, sa bretelama i otvorenim ledjima.
kopipejst. :wub:imam samo jednu crnu (ali bih volela da imam vise), i vise puta sam je nosila za sebe po kuci :blush:, nego sto je nosena u pravoj prilici, nisam ja iz tog sveta. ali da, mnogo su lepe.
Link to comment
Zar muskarci stvarno nemaju nikakvu slobodu odevanja na tim balovima? Svi su isto upingvinjeni? :-(
pa ako pise black tie, onda tesko. ali kad se smoris, mozes da odvezes masnu.
Je l se na tim balovima stvarno plese?
pa plese se, ali ne bas valcer, ako na to mislis.
Link to comment
kopipejst. :wub:imam samo jednu crnu (ali bih volela da imam vise), i vise puta sam je nosila za sebe po kuci :blush:, nego sto je nosena u pravoj prilici, nisam ja iz tog sveta. ali da, mnogo su lepe.
valjda smo od gizdave sorte :)
Link to comment
sa' ce msm da brani ove inzenjere platschipitschke.
evo mogu i ja :) posto je situacija jos i specificna time sto je inzenjer/programer zaposlen u advertizing agenciji,a zna se kakve feshte ta sorta priredjuje.talkin bout naci se u neobranom grozdju :D pa jos samnom ovakvom gizdavom :lol: mislim voli covek da se ja nagizdam, al bi on ako moze u farmerkama i (ne bas flekavoj ali) majici.eh zivote...edit. paculla, na njihove balove mozes doci i u somotskim pantalonama. ne preterujem. Edited by Leia
Link to comment
A sto ne mogu pantalone za zene? Narocito ako se zna koja je profesija u pitanju u poznajuci pacullinu:
ma naravno da mogu, ove sto ti kacis. stavise vrlo elegantna varijanta. i trendy.ajde pa valjda bar ti znas na koje somotske inzenjerske pantalone sam mislila kao no-no :Dedit. nisam htela reci da ti nosis somotnjake na debela rebarca, mislim na nase ing. sapatnike. wink.gifeditedit. sad sam nehoticno uvredila BGhosta :( odustajem od daljeg edita, tonem sve dublje. Edited by Leia
Link to comment
ma naravno da mogu, ove sto ti kacis. stavise vrlo elegantna varijanta. i trendy.ajde pa valjda bar ti znas na koje somotske inzenjerske pantalone sam mislila kao no-no :D
upravo ih gledam ispred sebe :lol:Edit : nemam somotnjake, naravno, ali bez zezanja, pre par godina kupila ja Karen Millen tuxido, crni od plishaposto, da izvinEte ne mogu da nosim male crne haljine, onako iz cistog licnog principa, ovo je moja uvek dobitna kombinacijasa roze satenskim topom sa perlicama i isto takvim roze cipelama sa visokom stiklom i perlicama Edited by msmodesty
Link to comment
Edit : nemam somotnjake, naravno, ali bez zezanja, pre par godina kupila ja Karen Millen tuxido, crni od plishaposto, da izvinEte ne mogu da nosim male crne haljine, onako iz cistog licnog principa, ovo je moja uvek dobitna kombinacijasa roze satenskim topom sa perlicama i isto takvim roze cipelama sa visokom stiklom i perlicama
:wub:sto me podseti na moj obecani, a jos uvek nenapravljen londonski high street vodic.
Link to comment
:wub:sto me podseti na moj obecani, a jos uvek nenapravljen londonski high street vodic.
ajde ajde. :) ja svecano obecavam najsvezije iz madrida i kopenhagena, cim nadjem malo vremena.
Link to comment

nemojte bas tako da dirate inzenjere, samo nam oni dolaze na ove topike :P necemo da ih rasterujemo.umeju (umemo) i inzenjeri lepo da se srede :lol: kod mene na poslu su ok obuceni. nisu bas u odelima, ali ne dolaze ni klosarski. ipak, znam o kojim somotnjacima pricate wink.gif

Link to comment
nemojte bas tako da dirate inzenjere, samo nam oni dolaze na ove topike :P necemo da ih rasterujemo.umeju (umemo) i inzenjeri lepo da se srede :lol: kod mene na poslu su ok obuceni. nisu bas u odelima, ali ne dolaze ni klosarski. ipak, znam o kojim somotnjacima pricate wink.gif
ma sacuvaj me boze da ih rasterujemo. barem su razumni ljudi koji umeju da traze savet :) danas bila u shoppingu sa svojim primerkom, kome sam kao vrhunac fenseraja uspela da uvalimjednu bas finu armani jeans jaknu. prodavacica se potpuno zbunila, samo sto nije pitala - a kad smo mi to vas bese zaposlili? :lol: tako da daleko od toga da je klosarski, ali ne sme da bude onako screaming fashion.sto je sasvim ok za muski svet ja mislim.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...