Jump to content
IGNORED

Globalni shopping vodic


Leia

Recommended Posts

Zar muskarci stvarno nemaju nikakvu slobodu odevanja na tim balovima? Svi su isto upingvinjeni? :-(
not to nitpick, ali pravi pingvin (frak) je white tie, sto se retko trazi i mislim da retko ko i poseduje.black tie je standardni smoking (tuxedo), ako se tako kaze.ni jedno ni drugo nema veze sa bojom masne.iz daljine nema mnogo varijacija u izgledu, uglavnom boja masne i kamerbenda (sto nemam pojma kako se kaze na srpskom, onaj pojas), al i to je neki statement... :lol:iz blizine... posto svi prate istu formu pocnes da primecujes detalje i u principu se tu opet nekako napravi suptilna distribucija...kosulja moze imati grubo receno dve vrste kragne - manje vise obicnu i potpuno odsecenu, kod koje nista ne prekriva ono sto nazad vezuje masnu.razlike u dezenima kosulje (faltice koje prilicno gadno izgledaju same po sebi, ali u kontekstu nekako ide) se po meni ne primecuju previse, ili makar nikada pozitivno, moze da bude straobalno.rever smokinga moze da bude barem dva tipa - standardni sa spicevima (kao na standardnom odelu) i obli koji podseca na sal, plus moze da bude mat ili sjajan, i da odstupa malo od cisto crnog smokinga.dugmad na kosulji i smokingu se prilicno primecuju, pogotovu ako su potonja tozla tipa.sam kvalitet tkanine se verovatno donekle primecuje ali daleko manje nego kod standardnih odela (valjda velikim delom iz zbog toga sto se black tie retko nosi)detalj koji se definitivno primecuje su dugmad za manzentne. to je bas ono jal si panker jal si metalac :lol:.i zapravo ono sto se najvise primecuje iz blizine su cipele, tu su razlike stvarno velike. osobito zna biti neugodno kada neko kao formano ispunjava dress code, a nosi dnevne crne cipele (debeli gumeni djon i taj rad).generalno nema prostora za neku posebnu ekstravaganciju, ali se recimo primecuje neka "apsolutnost" i elegancija, i jednom kada se ogranicis na grupu koja nominalno cela nosi isto, razlike i ne deluju tako male.mozda bi se moglo reci da nema porostora za nesto ekstremno pozitivno (u odnosu na propisanu normu) ali za greske svakako ima. a vec kad neko dotojanstveno ispuni normu, to po meni prilicno dobro izgleda.
Link to comment

o, da. :)mislila sam da ljudima ne bi bila interesantna ta vrsta oblacenja, pa nisam htela sama da insistiram. mada sam dobila ohrabrenje sa apotekaricine strane njenim slaganjem sa tim da je lepo videti muskarca u dobrom odelu.

Link to comment

black is the new black. :) evo nekoliko malih (a i vecih :) ) crnih haljina koje se uz odgovarajuce aksesoare mogu nositi i danju i nocom.osim ove prve mozda, koja je prilicno vecernja.dorothyperkins1fh6.jpgdorothyperkins2fu2.jpgdorothyperkins3ar7.jpgdorothyperkins4uz6.jpgdorothyperkins5ga7.jpg

Link to comment
ova pretposljednja sa 3/4 rukavima je super. zapravo sve su romanticne i lipe (osim satenske koji nije za mene)
te kragnomashne su apsolutni hit. imas cak i kapute s njima.hihihi location zayeb
Link to comment
Wenceslas Square and the pedestrian street Na Prikope offer a good mix of International department stores, local shops and banks. Marks & Spencer, Debenhams, C&A and Bata are just a few of the well known stores to shop in.Myslbek Shopping Centre is a multi-level shopping mall featuring Next, Calvin Klein, Gant USA, H&M and Mothercare, along with several sports and outdoor activity shops.Slovansky Dum Shopping Centre has boutique stores, restaurants and a multiplex cinema.The newly opened Palladium Shopping Centre is a multi-level shopping mall featuring over 200 shops. Benetton, Est?e Lauder, Lush, Marks & Spencer, Body Shop, Tommy Hilfiger Sports and H&M make this the largest area for shopping in Prague.Parizska is Prague's most fashionable (and expensive) street. The boutique shops of luxury brands like Cartier compete for attention with fine restaurants and cafes.Opening hours - shops in PragueSmall shops in Prague open 8am/9am-6pm/7pm. Shopping centres and department stores stay open until 8pm or even 10pm. All stores are open Monday to Saturday. Larger shops and shopping centres open on Sundays too.
to bi bio mainstream.ako te zanimaju neki alternativniji, nema toga bas previse al evo par -www.parazit.cz, fashion shop, original czech labels, accessories, retro 2nd hand etc.jos jedan 2nd hand + design shop kome se imena ne secam adresa je vorsilska 6, ostrovni praha 1kjut nakit za eventualne poklone zenskinju www.bobule.org, www.nigade.netono sto svakako preporucujem je muzej igracaka, fenomenalno nesto :) kao i www.themuchagallery.cz
Link to comment
Ima li neko iskustva sa shoppingom u Pragu? Bicu tamo posle Bozica, pa se nadam da cu uhvatiti frenzy velikih rasprodaja. Gde su fensi prodavnice i vredi li uopste traziti popuste?
Ima šta ti padne na pamet. Bolje je kupovati u shopping mall-ovima nego u centru, jer za a: obično su na metrou (većina turista nema svoj prevoz), za b: ima u njima min 100 prodavnica.Probaj Nov? Sm?chov, OC Chodov, Palladium, OC Letňany, Flora, mislim da bi moglo da bude dovoljno. Sve radi po-ne 9-21.šta verovatno nećeš naći su ultra fancy brands za koje su čuli samo kreator, njegova uža familija i naravno bar pola Beograda.
Link to comment
  • 1 month later...

Je l zna neko da mi sroci for dummies uputstvo za pronalazenje trznog centra Campona u Budimpesti? Polazna tacka ulica J?zsef K?r?t (to je ona ulica sto pocinje od zeleznicke stanice i prolaze neki silni tramvaji kroz nju), na tri stanice metroom od De?k Ferenc t?r stanice.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...