Jump to content
IGNORED

Globalni shopping vodic


Leia

Recommended Posts

Cuj, kad bih ti rekao da sam nekoc _igrao_ flamenko, ti bi takodje mislila da vas zezam <_<
ne mislim, trolujem(o) u pitanju su predrasude prema tim "strastveno/temperamentnim/ .." plesovimaobradicu temu na vocapu
Link to comment
Dobro, ono nije BGhostova slika niti on nosi bakine dzemperice. Sad mozete da prestanete da me zezate, inace idem na Sport (taman mi ovde postalo lepo) <_<
Nemoj da idesh na sport :( , taman si poceo da duvas gazzi za vrat, a i blizu si odlikovanju nosioca ordena srebrne podvezice za doprinos pdtgltbf-u :D (dodeljuje se kad postavish topic -_-)A tu kosulju sto pominjes sam pre par godina (u blazoj varijanti, doduse) poklonila tadasnjem decku i nanosao je se, ono u fazonu Toma Forda, raskopcanu ispod plishanog sakoa. I nisam primetila da je postao predmet posprde okoline. Ovako nekako:tom-ford-man1.jpgtom ford :wub::heart::wub: (steta pa mu zene nisu ciljna grupa <_< )
Link to comment

@joacim cortes vidila sam takvu košulju, samo bilu, u H&M-u prošlo ljeto.meni je takav stil sasvim prihvatljiv, i sama znam nosit vanka plesne cipele (u njima se osim plesanja može i potrčat, ali i sigurno doskočit sa razumne visine :D )ah, uz sve, još i plesač :wub:

Link to comment

mnogo su vam blizu topla mora...cenim da je stvar i navike - ili gledam bankare u odelu sa kravatom po ulicama ili komsije farmere u gumenim jaknama - kad pada kisa na +3 stepena celzijusa, ne valja otkopcati kosulju <_<

Link to comment
mnogo su vam blizu topla mora...cenim da je stvar i navike - ili gledam bankare u odelu sa kravatom po ulicama ili komsije farmere u gumenim jaknama - kad pada kisa na +3 stepena celzijusa, ne valja otkopcati kosulju <_<
Bankari u odelu :wub: (MSM je l imash slucajno neki trainee program za bilo sta, multitaskujem po potrebi :D)(imam i vizu, just in case da se iz ovoga izrodi nesto)
Link to comment
Bankari u odelu :wub: (MSM je l imash slucajno neki trainee program za bilo sta, multitaskujem po potrebi :D)(imam i vizu, just in case da se iz ovoga izrodi nesto)
a farmeri u gumenim jaknama :rolleyes: bankara ima kao pleve, a ima i programa i to ozbiljnih, a tek sto je shoping...trolovanje zavrseno :)
Link to comment
^ <_< Za sada im je stigao jedan primerak koji su stavili u izlog, videcu u petak sta ce sve stici u prodavnicu. Svidja mi se ovaj zeleni, ima tvistovski prizvuk u sebi.
that's the spirit!impulsivne kupovine tvistovskih stvari umeju da backfire-uju (al sam ga srocila :D )tako sto ces taj kaput obuci 2 puta jer ti se ne slaze ni uz sta ili se prosto ne osecas svaki dan raspolozen da izgledas drugacije.tako da je bolje kupovati shtosne majice nego kapute, recimo.
Mada, kako ste pocele, jos cete me ubediti da sam se zainteresovao za zenski kaput.
o svasta.kaput je lep i klasican, u zenskoj varijanti kao sto rece morgana sa uzim ramenima + da dodam lagano strukiran.al to znas i ti, samo bi da te jos malo hvalimo wink.gif
Ajd jos ovo da pitam, pa da kidam sa ove teme: odavno hocu da kupim flamenko kosulju, jednu od onih sa opustenijim kopcanjem/vezivanjem sa sve karnerima. Je l to toliko aut da ne mogu nigde da nadjem ili nisam trazio na pravim mestima?
indijev sindrom zahvatio i moj pashaluk :rolleyes: za kosulju, recimo, pitaj nekog ko putuje u spaniju. btw, sta je s onim vojom_i ? lancia se pojavio pa nestao, al od ovoga ni traga.
Link to comment
tako kad kazes, ispadne da ima neki iscasen stil.a meni je ovo recimo, sustinski gledano, jedna klasika sa nekim twistom kroz koji reflektuje neophodnu nit kreativnosti koji ga u krajnjoj liniji i kvalifikuje da se naziva dizajnerom.recimo, desna slika- po formi vecinom klasican model vecernje haljine. sad, tu su, naravno, ubaceni detalji koji haljini daju njegov pecat i sto haljinu izdize iznad sigurnih voda nekog konfekcijskog modela.leva slika- isto nista toliko van normalnog i sada aktuelnog konteksta- sis mis rukavi, ali naravno, opet sa njegovim pecatom.sve u svemu, baza je klasicna i ne pokusava da vristi kako bi privukla paznju, sto se meni jako dopada jer je to toliko drugacije od ostalih mladih dizajnera kojima je cilj da vizuelno sokiraju kao da misle da je to jedini nacin da privuku paznju. ofkors, biti zenstven i prefinjen je totalno out, biti cool = apa drapa (upa drupa?), boje su no-no, to je za onu povrsnu sortu koja prati trendove. mozda sam previse stroga prema njima (a i svesna sam da sad tesko generalizujem, ali mi je sveukupni utisak takav, vec godinama unazad), ali me zaista iritira taj blunt i vrlo jeftin pristup privlacenja paznje sokiranjem. a iznad svega toga me nervira njihova pretencioznost. onaj drugi deo njih koji ne gura prst u oko utapa se u nepregledno more jednih te istih crno-sivih modela sa diskutabilnim kreativnim doprinosom.
generalno sve je manje te mode radi mode, posto je modnu industriju globalizacija i demokratizacija modeprilicno spustila na zemlju. cak se i ekscentricni britanski dizajneri sve vise okrecu necem sto je nosivo, jer se ono drugotako dobro ne prodaje. naravno, uvek ce biti eksperimenata, ali ono sto ne nadje svoje mesto na trzistunajcesce samo bljesne i nestane. ukoliko nema iza sebe solidnu finansijsku konstrukciju, ali to je druga prica.cak i kolekcije tradicionalno iscasenih kao sto je v.westwood izgledaju daleko komercijalnije nego pre 10-20 godina.to sto vristi da bi privuklo paznju su uglavnom kolekcije mladih dizajnera, koji takodje vremenom shvatesta se radi za promociju a sta se plasira na trziste. sad, neki shvate pre, neki kasnije...
Link to comment

hm, ovo nije bas za shopping vodic, al ajd spada pod modno i globalno :) film + kineska moda nije samo blok 70BEIJING, Sept. 5 -- Jia Zhangke's fashion-focused documentary "Inutile" (Wu Yong), had its global premiere at the Venice International Film Festival on Monday, featuring a catwalk show staged by crew members.The film's production team, led by director Jia Zhangke, walked the red carpet wearing the Wu Yong brand clothing, designed by Ma Ke, the film's protagonist.Ma Ke herself also attended the premiere.The designer presented her Wu Yong clothing line at February's Paris Fashion Week, where Jia Zhangke began following her for the film.The film is a competitor for the Horizons Documentary Prize at the Venice festival. makehf2.jpg

Edited by Leia
Link to comment
gde si bila do sad, apotekarice /mislila sam da to niko nece reci/muskarci generalno u odelu :wub: :wub: (ne mora bankar, znam tu sortu u dusu*)*samo da je imaju :lol:
trollche:treba mi agony aunt topic :cry:off
Link to comment
trollche:treba mi agony aunt topic :cry:off
sto taj smajli, zbog bankara?mani njih, lojeri su bolji :rolleyes: al' su zato bankarke B) sad vracanje na temu...vidim da se na novootovrenoj muskoj temi pricalo o kardiganima. meni je to u muskoj izvedbi bas off. u zenskoj zavisi od modela i materijala. kad je business casual varijanta najcesce gore pribegavam varijanti sa dzempercicem sa dugmicima napred (ne zakopcavam, a i dugmici moraju da idu najvise do nekog V nivoa, ne volim one sto su okrugli oko vrata). ali ne hvala bako zlatiborska varijanta, vec nesto krace, obavezno fitted (nista tetkaste siroke varijante) sa 3/4 rukavima i tanji (recimo, sastav mesavina vuna i svila, kasmir). zgodni i u zimskoj i letnjoj sezoni.i mnogo, mnogo volim moj cardigan cokoladne boje slicnog sastava, a koji je sa prednje strane produzen (nesto tako da polovine butina) i svaki od ta dva prednja dela se prebacuju preko suprotnog ramena. al' sam sad objasnila. valjda ce prepoznati neko na sta mislim. ako nadjem sliku neceg slicnog, okacicu.mnogo lepo izgleda, ali je fora da materijal bas mora biti fin i tkanje tanko inace bi izgledalo kao naguzvano cebe sa prednje strane. ovaj moj je kratak, otprilike do struka, one duze ne volim.
Link to comment

videla pre neki dan da ce naomi iz grupe damon&naomi nastupati na turneji u odeci garyja grahama, pa se zainteresovala za taj spoj muzike i mode, kad ono, geri nije uopste los. nazalost sajt mu je u flesu gg, pa nadjoh samo ove slike od prosle godine, vrlo simpaticno, malo mrtve boje, ali sad ima i sarenijih :D.21zw1.jpg22lk1.jpg27xz2.jpg84989859yc5.jpgne znam gde ga ima i koliko kosta, ali moze da se kraducne poneka ideja i odnese frendli snajderki iz komsiluka.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...