Skip to content
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Parapsihopatologija™

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Aerodromi i letenje

Featured Replies

Naravno da ne znači da avioni tek tako lete, ima neki minimum rada, koji mora da se poštuje... Taj minimum je za kontrolu leta baš visok, ako se ne varam, 85% ili tako nešto...

  • Replies 5.4k
  • Views 400.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Most Popular Posts

  • ToniAdams
    ToniAdams

    ljudi, stigao je, hvala svima! mislim da je sve na mestu, iz nekog razloga je ruckica rajfeslusa pokidana.   moguce da sam malo vise izdramio, ali sve je toliko suludo od pocetka delova

  • Pisao sam o kašnjenju leta na Kipar. Danas je stigla kompenzacija od ~270 e po osobi 

  • Aerodrom ima neke vrlo konkretne probleme koji uvek iznerviraju a mogli bi da se (relativno lako) srede: Na ulazu u aerodrom imas jedan deo check-in a onda posle hodnika od 50 metara, drugi. N

Posted Images

Ryanair, Europe’s No.1 airline, today (Fri, 22 Aug) called on EU Commission President, Ursula von “Derlayed-Again”, to urgently reform Europe’s broken ATC system and ensure the protection of overflights, after 99 flights were delayed, disrupting 17,800 EU passengers, during the first two days (20-21 Aug) of Belgrade ATC’s 40-day strike.

Earlier this week, Belgrade ATC announced a 40-day strike, starting from Wed, 20 Aug. In addition to flights to/from Serbia being delayed, this strike will also disrupt overflights. This is because Serbia’s minimum service laws do not protect overflights during national ATC strikes, unlike in other countries such as Italy, Spain, and Greece. As a result, even though it’s Belgrade ATC that are striking, most disrupted passengers are not even flying to/from Serbia but just overflying Serbian airspace en route to their destination (e.g., Poland – Greece, UK – Turkey, etc.).

This is completely unfair and highlights the need to protect EU passenger flights from being unnecessarily disrupted by national ATC strikes, just because they happen to cross that airspace. Ryanair calls on Ursula von “Derlayed-Again” to take urgent action to protect overflights during national ATC strikes.

https://corporate.ryanair.com/news/ryanair-calls-on-ursula-von-derlayed-again-to-urgently-reform-eu-atc-or-quit-as-first-two-days-of-belgrade-atc-strikes-20-21-aug-delay-99-ryanair-flights-disrupting-over-17800-pas/

Edited by vememah

On 21. 8. 2025. at 15:38, radisa said:

dobar i net radio(ko je hteo, 20 evra za ceo let, lik pored mene 8 sati se zajebavao)...

Ovo jeste dobro, a pogotovo ako ti se zalomi jedan od probnih E-175 aviona sa Starlinkom. Inace, ako otvoris United frequent flier nalog i skines aplikaciju, SMS su besplatni. A ako ti je T-Mobile provajder, onda je i pristup letu besplatan. Do prije par mjeseca nije trebala ni autentikacija, samo ukucas broj , pa sam ja koristio kumov.

Edited by Peter Fan

Weixin%20Image_2025-08-27_080949_544.jpg

ovi su verovatno kruzhili nad nizhnevartovskom dok su razbudjivali kontrolu letenja i otvarali aerodrom

cuo sam da je VIP launge tamo fe_no_me_na_lan lolol

Da li ima dovoljno kapaciteta da smeste tih 250+ ljudi dok dodje drugi avion?

11 hours ago, jms_uk said:

Da li ima dovoljno kapaciteta da smeste tih 250+ ljudi dok dodje drugi avion?

ne znam jms, nikad cuo za taj grad. po slikama vidim da imaju novi terminal, ali sumnjam da su ih pustili dalje od piste. verovatno su u avionu cekali satima novi avion iz kine, da ih pokupi za peking.

Samo da kazem, United >>>> Luftika sto se tice usluge...

Odbijao sam da letim sa United od mog puta iz Štokholma (ili Osla, ne sećam se više) za DC.

Kao iz najboljih JATovih dana, matore tetkice, one kikiriki/precel i piće zajebancije kao da je unutrašnji let, a IFE užasan.

Mada ni Lufthansa me nikad nije dojmila sa njihovom standardnom kurčevitošću.

Edited by dragance

Just now, dragance said:

Odbijao sam da letim sa United od mog puta iz Štokholma (ili Osla, ne sećam se više) za DC.

Kao iz najboljih JATovih dana, matore tetkice, one kikiriki/precel i puće zajebancije kao da je unutrašnji let, a IFE užasan.

Mada ni Lufthansa me nikad nije dojmila sa njihovom standardnom kurčevitošćem.

Na Unitedu, 2 klope i 5-6 pića(moglo da se uzima i kafa i pice, sami nudili), konzerve ili flasice... jedna kesica keksica i jedna cokolada van obroka... MUC-EWR...

Na luftici, 2 pića u caši, jedan obrok i jedan snack... jedna kesica keksica i jedna cokolada van obroka... IAD-MUC

Izbor filmova i serija veci na Unitedu... Osoblje ljubaznije na Unitedu...

Uz to mi luftika sjebala svasta nesto oko karti, kad su mi menjali letove, pa nisam mogao online da uradim check in... No, gospodja iz Uniteda je bila divna, plus smo imali small talk o obrazovanju u USA :)

Verujem ti da su se promenili. Ovo je bilo pre 10 godina, a od tada letim sa AirNZ (kad mogu, a ne mogu više iz UK) ili Virgin, itd

prilican wtf momenat mi je sto izgleda nema direktnih letova izmedju kine i indije. tako mi kazu, a vidim i google ptvrdjuje.

Da, od kovida jos.

Ali, evo dogovorili seda ih obnove.

5 minutes ago, jms_uk said:

Da, od kovida jos.

Ali, evo dogovorili seda ih obnove.

pretpostavio sam da ce tako biti na samitu. vidim kinezi rusima vize ukinuli.

Create an account or sign in to comment

Background Picker
Customize Layout

Account

Navigation

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.