Jump to content
IGNORED

Brza hrana - ostalo


yolo

Recommended Posts

exic, assuuck (ovo sam naucila od nemaca da kad koristim englesku tastaturu da umesto samoglasnika sa dve tacke napisem ga dvaput),samo da potvrdim. kad se udje u pekaru koja ima 4 m^2 prodajnog prostora, s desne strane ti je prodavac ispred koga je ona metalna polica sa burecima i buhtlama, a iza njega na drvenoj polici stoje hlebovi i pogace? i onda dalje su vrata koja vode tamo gde oni to peku? ako je to to, odmah tati saljem instrukcije da me ceka s tim na aerodromu. nemam drugih zelja.
lepo ti kaze JoeD, nema dalje to je to.bold: mozes i da kliknes na alt i 129 istovremeno, da se ne mucis sa dva U
Link to comment
exic, assuuck (ovo sam naucila od nemaca da kad koristim englesku tastaturu da umesto samoglasnika sa dve tacke napisem ga dvaput),
slagali te tvoji nemci, u sa dve tacke je ue na engleskoj tastaturi:)provereno, nisam nemac ali sam zet:)
Link to comment

hvala svima za lociranje pekare. ja u stvari uopste ne volim baget, a odgovorno tvrdim da nemci i austrijanci imaju naj-najlepsi hleb i izbor uopste. kad udjem u njihove pekare ja se raspilavim. pogotovo kad mogu od svih onih vrsta da trazim da mi iseku po malo. tu negde na skali mi je beli lebac iz ove pekare. potpuno druga dimenzija. nemce cu da zgazim ako su me slagali za slova.

Link to comment
Indijski fast-food postoji odnedavno u Palmotićevoj (bliže Kosovskoj), zove se Feniks. Ne volim indijsku hranu (volim ljuto ali ne i slatko, naročito ne podnosim prženo) pa ne umem da procenim da li liči na original. Bar po nazivima zvuči: pakora, somose, čatni, imaju i kuvane varijante, neke lepinjice, slatkiše... Zanimaju me utisci poznavalaca i ljubitelja indijske hrane, koje pored u od gazza1 opljunutog Everesta ima koliko znam i u Joy of Heart (ili sličnog naziva) u Svetogorskoj, prekoputa a blizu Ateljea. To su jedina tri obična mesta (jeftinija) u centru gde znam da ima indijske hrane.Ima li slično pristupačne tajlandske hrane u centru negde? Možda ću uskoro biti lokalni vodič jednoj Tajlanđanki iz USA, pa da mi ona onda bude stručni vodič za njihovu hranu :)
imas indijsku klopu u kolarcevoj 1, kod onog centrotextila ili sta je vec. meni bila pristojna, al ja nisam bas neki strucnjak. indijski ambasador je bio zadovoljan.
Link to comment

Grunf et al., tnx! Nisam ni ja ljubitelj ali dobro je znati. Od tajlandske hrane još ništa u ponudi?Novo pitanje: ima li neki fast-food u širem centru sa već ispečenim palačinkama u stand-by za namaz po želji? Gde god pitam palačinke peku tek po porudžbini!? Nije mi problem da sačekam nekoliko minuta ali ih ne volim tako tople, gnjeckave i lepljive. Ono što sam napolju jela "s' nogu" bilo je sve ready-made i samo sam birala namaz (ili čak uzela praznu). U Brižu sam u jednoj bakalnici videla da ih prodaju na meru. Belgijske su bile deblje i spužvastije nego što sam ovde jela (i kao što moja mama pravi, ja ne umem :huh: ), ima li i takvih ovde?

Link to comment

@MayDayMožda da baciš pogled u Roggenart, ima jedan blizu Taša. Ponuda im je nikakva spram nemačkih pekara, ali se hvale uvoznom tehnologijom a kao što im ime kaže ponosni su na ražene hlebove (mogu da se probaju na parče). Ako hoćeš nepšenične integralne bez kvasca ima ih po mnogim prodavnicama tzv zdrave hrane.A to sa Nemcima za umlaute mora da je neki nesporazum. Koliko ja znam uvek ide 'e' iza, umesto umlauta. ?->oe, ?->ae, ?->ue... Javi ako ima neka nova moda. /toff

Link to comment

jeste nesporazum. ja sam kreten. nista ne mogu da pamtim duze od 2 dana. sad sam napala neduznog momka da mi je rekao da se pise 'uu', a on se kune da nije mogao ni u ludilu. 'ue' it is.

Link to comment
A gde je taj indijski restoran u Kolarčevoj 1 ? Na toj adresi je Pireus Banka ...
izmedju piraeus atlas banke i centrotextila (ili tako necega), ima velika lutka kuvar koja drzi meni na ulazu u restoran.
Link to comment
imas indijsku klopu u kolarcevoj 1, kod onog centrotextila ili sta je vec. meni bila pristojna, al ja nisam bas neki strucnjak. indijski ambasador je bio zadovoljan.
juce me ovo tvoje pisanje obradovalo kao sedmicu da sam zabola, sibam po pljusku ali nema veze, vec se radujem sto cu zaljutiti nepca, i sve si tacno opisao, i prolaz, i banka, i lutka kuvara, ali je to u stvari italijanski restoran, tj. ti si bio na nekoj promociji indijske kuhinje koja je zavrsena 31.5.srecnice
Link to comment
juce me ovo tvoje pisanje obradovalo kao sedmicu da sam zabola, sibam po pljusku ali nema veze, vec se radujem sto cu zaljutiti nepca, i sve si tacno opisao, i prolaz, i banka, i lutka kuvara, ali je to u stvari italijanski restoran, tj. ti si bio na nekoj promociji indijske kuhinje koja je zavrsena 31.5.srecnice
jbg, sori :(novosti: ona dvojica (zbog kojih je to mesto bilo dobro) koji su radili u 'luka tao' brzoj kineskoj klopi preko puta arene, u grcko/kiparskom tcu, su otvorili svoj lokal, ovoga puta na pravoj strani reke, kod autokomande. telefon je 0652004520edit: starim musterijama isporucuju bez obzira na iznos, inace imaju neki minimum narudzbe. Edited by Grunf
Link to comment
juce me ovo tvoje pisanje obradovalo kao sedmicu da sam zabola, sibam po pljusku ali nema veze, vec se radujem sto cu zaljutiti nepca, i sve si tacno opisao, i prolaz, i banka, i lutka kuvara, ali je to u stvari italijanski restoran, tj. ti si bio na nekoj promociji indijske kuhinje koja je zavrsena 31.5.
um.. ja sam juče na tom potezu sreo grupu od 5-6 indusa... moguće da su otvorili neku klopu u blizini..
Link to comment
Otvara se lazni Subway u Narodnog fronta. Da citiram samog sebe kad sam ga opisivao ortaku, josh jednom zaludjeniku za Sub, "terminator konzola meets Uno Gril", tj. ochigledna kopija pravog Subwaya, uz groznu tablu iznad radnje.Ipak cu overiti kad se otvori :D.
juce prosao. i? overio? anyone?deluje poprilicno socijalno, kao i onaj kanadski lanac na štajZi.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...